Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau
LietuvaŠiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau
2020 vasario 11, Antradienis 15:07

Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst.  gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais vidutinis pirminės grandies pareigūnų darbo užmokestis  buvo 799 eurai „į rankas". Beje,  nuo 2016 m. jis vidutiniškai išaugo 34,8 proc. Praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį,  priėmus sprendimą visiems pareigūnams mokėti už viršvalandžius,  ugniagesio gelbėtojo (žemiausios pareigybių grupės) pajamos už gruodžio mėnesį buvo  daugiau kaip 1 000 eurų „į rankas".

„Ugniagesių gelbėtojų atlyginimų didinimas yra  pastarųjų metų prioritetas. Šių metų sausio mėnesį  pirminės grandies pareigūnai vidutiniškai uždirbo daugiau kaip 800 eurus, o visų grandžių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis buvo per 900 eurų, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.  – Pradedančiojo dirbti šį darbą  užmokestis dabar siekia  apie 695  eurus „į rankas", pritaikius NPD,  o pernai jis  buvo apie 580  eurų. Žinoma, nors atlyginimai kasmet ir augs, bet ne taip sparčiai, kaip norima. Todėl ir ateityje ieškosime galimybių, kaip didinti pareigūnų darbo užmokestį, gerinti jų aprūpinimą ir darbo sąlygas".
Departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus duomenimis, vidutiniškai ugniagesys gelbėtojas sausio mėnesį uždirbo 755 eurus, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas –  842 eurus, vyriausiasis ugniagesys gelbėtojas –  915 eurus, o skyrininkas – 922 eurus „į rankas".
„Dirbti ugniagesiu gelbėtoju pradėjau pernai, baigęs  trijų mėnesių kursus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Dirbu kas ketvirtą parą. Pirmasis  darbo užmokestis, kurį uždirbau lakpričio mėnesį, buvo beveik 600 eurų. O gruodžio mėnesį, priskaičiavus viršvalandžius, jis siekė apie 800 eurų.  Iš tiesų, nenuvylė nei darbas, nei atlyginimas", –  pasidžiaugė dvidešimt šešerių metų  Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Aurelijus Bimbiris.
Jam antrina ir neseniai šioje tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju  pradėjęs dirbti  Ričardas Vižinis.  Pasak jo, pernai lapkričio mėnesį jis uždirbo 571 eurą  „į rankas",  o šiemet už sausio mėnesį, po Vidaus tarnybos statuto pakeitimo  ir pirminės grandies pareigūnų pareiginės algos koeficiento pakėlimo 0,8 baziniu dydžiu, jo darbo užmokestis padidėjo  daugiau kaip 100 eurų „į rankas".
Tiesa, po valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje įvykusios reorganizacijos, kuri buvo remiama ir  kai kurių ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų, dabar tarnybai tenka spręsti ir tokią problemą, kai neretai priešgaisrinių tarnybų viršininkai dėl palankaus ugniagesių gelbėtojų darbo grafiko ir išaugusio jų darbo užmokesčio, pareiškia norą dirbti  pamainų vadais ar ugniagesiais gelbėtojais.
Pasak departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėjos Liudmilos Jesipionok, pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, pastovų darbo užmokestį sudaro ne tik pareiginė alga, priedas už stažą, priedas už laipsnį (kurie vertinami skaičiuojant pareigūnų pensiją),  mokamas ir padidintas atlygis už darbą naktį, atsižvelgiant į budėjimų specifiką.
Priedas už stažą apskaičiuojamas kiekvienais metais pridedant po 1 proc. nuo pareiginės algos. O priedas už laipsnį – laipsnio koeficientą padauginus iš bazinio dydžio.
Pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, taip pat mokamas padidintas darbo užmokestis už darbą švenčių dieną, kai darbo grafike nurodytas dirbti laikas sutampa su švenčių diena. Ta darbo diena jiems apmokama dvigubai. Be to, dirbdamas pavojingomis darbo sąlygomis pareigūnas taip pat gauna padidintą atlyginimą.
„Spręsdami  klausimus, susijusius tiek su darbo užmokesčiu, tiek su darbo sąlygomis, nuolat tariamės su profesinių sąjungų atstovais. Tiesa, jų nuomonės  ne visada sutampa. Todėl labai norėtųsi ne konfrontacijos, o darnaus ir vieningo visos tarnybos darbo, nes nuo jo priklauso visuomenės saugumas", - teigė departamento direktorius S. Greičius.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prie sostinėje protestavusių ugniagesių uteniškiai neprisijungė

  Lapkričio 19 dieną, antradienį, Vilniuje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė mitingą norint atkreipti valdžios dėmesį į menką ugniagesių gelbėtojų finansavimą, todėl, profsąjungos narių teigimu, daugelyje šalies savivaldybių nebeįmanoma tinkamai užtikrinti gyventojų saugumo.

 • Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

  Liepos 7 dieną Mozelyje, Vokietijoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą.

 • Ugniagesiai įspėja, kas gali nuvesti į pražūtį

  Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žmonės neįvertina smalkių grėsmės

  Pastaruoju metu itin padažnėję žmonių apsinuodijimai smalkėmis rodo, kad Lietuvos gyventojai aplaidžiai pradeda kūrenimo sezoną ir neįvertina, jog namuose pasklidusios pavojingos smalkės per kelias minutes gali atimti gyvybę. Per pastaruosius penkerius metus vien dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė daugiau nei 900 kartų.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Ugniagesiai lankys gyventojus ir mokys gyventi saugiau

  Nuo vasario 1 dienos iki metų pabaigos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai". Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

  Gegužės 4-ą, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

 • Jaunieji ugniagesiai: drąsuoliai, nugalėję save

  „Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė," – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, balandžio 3-os vakarą su jaunaisiais ugniagesiais atvykęs į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sporto kompleksą.

 • Ugniagesiai gelbėtojai primena apie gresiančias baudas

  Utenos rajono ugniagesiai gelbėtojai su nerimu laukia pavasarinių orų sausojo periodo, kurio metu paprastai prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokie gaisrai kyla tuomet, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo ūkiuose.

 • Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“

  Vilniečiai ugniagesiai gelbėtojai gali didžiuotis vienintele sostinėje dirbančia ugniagese gelbėtoja Irmante Baranauskaite. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje dirbanti 23-ejų metų mergina atlieka tą patį, ką ir vyrai – su kvėpavimo organų apsaugos aparatu eina į degančias ir dūmų pilnas patalpas, ieško nukentėjusiųjų, lipa ant stogo, važiuoja į eismo įvykių vietas padėti išlaisvinti automobiliuose prispaustus žmones.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2019
Vakar apsilankė:17259
Šią savaitę apsilankė:32860
Šį mėnesį apsilankė:2020
Viso (nuo 2015-02-16):13076185
Šiuo metu naršo:
132
2020-04-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!