Kelių transporto vežėjams bus paprasčiau gauti veiklos licenciją
LietuvaKelių transporto vežėjams bus paprasčiau gauti veiklos licenciją
2019 rugsėjo 12, Ketvirtadienis 10:07

Kelių transporto vežėjams bus paprasčiau gauti veiklos licenciją

Kelių transporto vežėjams bus paprasčiau gauti veiklos licenciją

Siekdama sumažinti administracinę naštą kelių transporto vežėjams, Susisiekimo ministerija siūlo supaprastinti licencijų, reikalingų kroviniams ar keleiviams vežti, išdavimą. Tai numatoma naujose Kelių transporto veiklos licencijavimo taisyklėse, kurias ministerija teikia svarstyti Vyriausybei.

„Naujai reglamentuodami kelių transporto veiklos licencijavimą siekėme įsiklausyti į Lietuvos vežėjų poreikius ir pašalinti visas kliūtis, apsunkinančias verslo organizavimą ar administracinius procesus. Mažinti administracinę naštą siekiame visose ministerijos kuruojamose srityse", – sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Kelių transporto vežėjai, turintys Bendrijos licenciją vežti krovinius ir (ar) keleivius už atlygį, kiekvienai šiam tikslui naudojamai transporto priemonei turi turėti šios licencijos kopiją. Pagal šiuo metu galiojančias Kelių transporto veiklos licencijavimo taisykles tokiose licencijų kopijose nurodomi konkrečios transporto priemonės duomenys – markė, modelis ir valstybinis registracijos numeris.
Tais atvejais, kai valstybinis registracijos numeris keičiasi, pvz., buvo pamestas arba transporto priemonė buvo parduota ar nupirkta kita, vežėjai patiria nepatogumų – jie turi kreiptis į licencijas išduodančias institucijas dėl naujos licencijos kopijos išdavimo, o tuo laikotarpiu, kol kopija bus išduota, transporto priemonė negali būti naudojama. Tai trukdo optimaliai planuoti ir organizuoti vežimo procesus, didina vežėjų išlaidas.
Šiam procesui palengvinti naujose Kelių transporto veiklos licencijavimo taisyklėse nustatoma, kad vežėjui išduodamoje licencijos kopijoje nebus nurodomi minėti konkrečios transporto priemonės duomenys. Vežėjui bus išduota tiek licencijos kopijų, kiek leidžia jo finansinė būklė, ir jis pats, prisijungęs prie Lietuvos transporto saugos administracijos paslaugų interneto svetainės („e.VKTI"), galės licencijos kopijai priskirti konkrečią kelių transporto priemonę.
Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą, nustatantį bendrąsias profesinės vežimo kelių transportu veiklos sąlygų taisykles, naujose Kelių transporto veiklos licencijavimo taisyklėse taip pat nustatomi minimalūs terminai, per kiek laiko vežėjo įmonė privalo ištaisyti padėtį, jeigu nevykdomas vienas iš šių reikalavimų: turėti transporto vadybininką, būti nepriekaištingos reputacijos, turėti faktinę ir nuolatinę buveinę ir atitikti finansinės būklės reikalavimą. Šiems licencijuojamos veiklos neatitikimams pašalinti suteikiami ne trumpesni kaip 2–4 mėnesių laikotarpiai.
Jei naujoms Kelių transporto veiklos licencijavimo taisyklėms pritars Vyriausybė, taisyklės įsigalios šių metų lapkričio 1 d.

Susisiekimo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Lietuvos vežėjams 50 proc. padidintos tarptautinio vežimo kvotos

    Lietuvos vežėjai jau šiemet galės naudotis papildomais leidimais, kurie skirti vežti krovinius į/iš trečiąsias (-ųjų) šalis (-ių). Pasikeisti papildomais leidimais šalys sutarė rugsėjo 9–10 dienomis Vilniuje surengtame Lietuvos ir Rusijos bendros komisijos posėdyje kelių transporto klausimais.

  • Utenos aplinkkelyje susidūrė vilkikai

    Praėjusį penktadienį apie 14 val. 30 min. Utenos aplinkkelyje, ties įvažiavimu į Utenos miesto Ąžuolijos mikrorajoną, tragedija vos nesibaigė eismo įvykis. Susidūrus dviem vilkikams, vienas vairuotojas sužalojimų išvengė, kitas buvo išgabentas į ligoninę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2857
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:8873
Šį mėnesį apsilankė:70680
Viso (nuo 2015-02-16):14337840
Šiuo metu naršo:
59
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!