Paraiškų daugiabučiams renovuoti – penktadaliu daugiau
LietuvaParaiškų daugiabučiams renovuoti – penktadaliu daugiau
2019 vasario 07, Ketvirtadienis 11:37

Paraiškų daugiabučiams renovuoti – penktadaliu daugiau

Paraiškų daugiabučiams renovuoti – penktadaliu daugiau

Pagal Aplinkos ministerijos kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti, paskelbtą praėjusią liepą, iki nustatyto termino, vasario 1 d., gauta, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, 719 paraiškų iš 56 šalies savivaldybių – penktadaliu daugiau negu pagal ankstesnį kvietimą (577).

Beveik 30 proc. šių paraiškų pateikė penkių didžiųjų šalies miestų, kuriuose yra daugiau kaip 60 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių, savivaldybės. Daugiausia – Klaipėda (65) ir Vilnius (58). Kaunas pateikė 36 paraiškas, Šiauliai ir Panevėžys – po 23. Tarp mažesniųjų savivaldybių išsiskyrė Elektrėnų (30), Jonavos rajono (22), Plungės ir Zarasų rajonų (po 21) savivaldybės.

Šiuo metu BETA yra pradėjusi paraiškų vertinimą ir atranką pagal kvietime nurodytas sąlygas. Jeigu atrankos metu bus nustatyta, kad pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą sumą, bus taikomas konkursinis atrankos būdas.
Taikant atrankos kriterijus, pirmenybė teikiama toms paraiškoms, kurios yra įtrauktos į savivaldybės parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui. Sureitingavus paraiškas, bus sudarytas pirmiausia finansuojamų projektų sąrašas. Į jį nepatekusias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.
Įgyvendinant valstybinę daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinti 2 166 daugiabučiai, šiuo metu renovuojama dar 420. Investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Trileris – penkiasdešimt renovacijos atspalvių – tęsiasi

  Lietuvoje – pats daugiabučių namų atnaujinimo darbymetis, paskelbtas ir naujas pirkimas, tačiau po tokių įvykių Utenoje gyventojų suinteresuotumas daugiabučių modernizavimu ir renovacija turėtų blėsti. Niekas nebenorės rizikuoti. Todėl Utenos valdžia turėtų rimtai susimąstyti, ką daryti, kad panašūs dalykai nesikartotų. Didelė atsakomybė tenka ir šiuos objektus administruojančiam Utenos butų ūkiui.

 • Kviečia teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti

  Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Investicijų suma sieks 150 mln. eurų, o valstybė suteiks 50 mln. eurų paramos, kompensuodama 30 proc. investicijų, tenkančių energijos taupymo priemonėms. Už šias lėšas numatoma sudaryti sąlygas renovuoti ne mažiau kaip 500 daugiabučių.

 • Investicinio plano rengimas: ką turi žinoti gyventojai

  Renovacija prasideda nuo gyventojų bendro siekio modernizuoti savo daugiabutį ir pagerinti gyvenimo sąlygas. Tačiau daugeliu atvejų vieni pirmųjų klausimų, dažnai neraminančių gyventojus, būna, kiek renovacija kainuos visam namui ir konkrečiam butui. Į tokius klausimus galima atsakyti tik paruošus investicinį planą (toliau – IP), kitaip sakant visos renovacijos ekonominę dalį.

 • Naujas kvietimas daugiabučiams namams renovuoti

  Per pirmus kvietimus Lietuvoje jau yra renovuota apie 1 800 daugiabučių, daugiau nei 450 daugiabučių nupirkti rangos darbai ir netrukus prie jų atsiras pastoliai, dar per 600 daugiabučių namų gyventojai pritarė investiciniams planams. Skaičiai išties nemaži, tačiau, siekdama įgyvendinti sėkmingai įsibėgėjusį daugiabučių namų renovacijos procesą, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas rengti ir įgyvendinti naujus daugiabučių namų atnaujinimo projektus. Pagal Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą skirta 150 mln. eurų bendroms investicijoms.

 • Daugiabučio namo gyventojai tapo purvino vandens įkaitais

  Veikiausiai sunku būtų suskaičiuoti, kiek metų vieno Utenos miesto daugiabučio namo gyventojai kasdien priversti bristi per vandenyje ir purve skęstantį kiemą, o gerokai palijus laužyti galvą, kaip įlipti į savo automobilį, kurio ratai kone iki pusės mirksta vandenyje. Su tokiomis problemomis susitaikyti bandantys J. Basanavičiaus gatvės 96-u numeriu pažymėto daugiabučio namo gyventojai guodėsi, kad jiems jau pabodo belstis į valstybines institucijas ir prašytis pagalbos. Tačiau miesto valdžia pirštu duria ir į pačius gyventojus: neva jiems patiems trūksta iniciatyvos ir noro turėti gražų bei patogų  kiemą.

 • Senų daugiabučių balkonai bei lodžijos – ir uteniškių galvos skausmas

  Niekas neabejoja, kad tokios išorinės gyvenamųjų namų detalės kaip balkonai, lodžijos – urbanistikos produktai. Architektai juokauja, kad, jei nebūtų buvę balkonų, nebūtų serenadų – kad ir kokie karšti būtų ispanai ir italai, tikrai nebūtų plėšę balso stygų po mylimųjų langais, jei balkonuose nebūtų stovėjusios žavingos, lengvai apsirengusios klausytojos. Tiesa, mūsų krašte, ypač mūsų laikais, balkonai su romantika siejami ne taip jau labai. Tai buitinės, apibrėžtas funkcijas turinčios pastatų detalės, dėl savo nevykusios konstrukcijos, nefunkcionalių medžiagų, ilgo tarnavimo jau keliančios daug rūpesčių visiems Lietuvos miestų gyventojams. Uteniškiams irgi.

 • Pasinaudokite daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos galimybėmis

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa atveria kelią pasinaudoti ES struktūrinių fondų, valstybės ir pačių gyventojų lėšomis senos statybos daugiabučiams atnaujinti. Programa siekiama didinti daugiausia šilumos energijos sunaudojančių daugiabučių namų, kurių savininkams tenka didžiausios būsto išlaikymo išlaidos, energinį efektyvumą ir užtikrinti, kad atnaujinus daugiabutį namą metinės būsto šildymo išlaidos sumažėtų.

 • Tvarkys Dauniškio kvartalo teritoriją

  Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta projektui ,,Dauniškio daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos sutvarkymas".

 • Įsigaliojo pakeitimai, kurie užkirs kelią vienbučių virsmui daugiabučiais

  Reaguodama į kai kuriuose miestuose paplitusį vienbučių virtimą keliolikos butų daugiabučiais namais, Aplinkos ministerija parengė ir patvirtino statybos techninio reglamento „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai" ir Teritorijų planavimo normų pakeitimus. Jais siekiama sustabdyti šį procesą.

 • Gyventojų dėmesiui!

  Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia Dauniškio daugiabučių namų (Aušros g. 63, 65 (1-2 korp.), 67 (1-2 korp.), 69 (2 korp.), 71 (1-2 korp.), 83, 85, 87, 93 (1-2 korp.), 95 (1-2 korp.), 101, Vaižganto g. 58, 66, 70 namų gyventojus į Dauniškio daugiabučių namų kvartalo teritorijos dalies sutvarkymo perspektyvų pristatymą. Kviečiame aktyviai dalyvauti ir išreikšti savo nuomonę bei pageidavimus. Susitikimas vyks 2015 metų lapkričio 12 d. 18 val. Utenos Dauniškio gimnazijos salėje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1661
Vakar apsilankė:5761
Šią savaitę apsilankė:40222
Šį mėnesį apsilankė:120391
Viso (nuo 2015-02-16):10874286
Šiuo metu naršo:
74
2019-08-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!