Rajonų bibliotekos praturtėjusio geidžiamiausiais kūriniais
LietuvaRajonų bibliotekos praturtėjusio geidžiamiausiais kūriniais
2019 sausio 08, Antradienis 11:32

Rajonų bibliotekos praturtėjusio geidžiamiausiais kūriniais

Rajonų bibliotekos praturtėjusio geidžiamiausiais kūriniais

Rajonų gyventojai knygų perka mažiau, tačiau aktyviai skaito ir domisi tendencijomis, ypač – metų knygos rinkimuose dalyvaujančiais leidiniais. Atsiliepdama tiek į skaitytojų poreikius, tiek į Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamą akciją „Knygų kalėdos“, didmeninės prekybos popieriumi įmonė šventes paminėjo dovanodama rajonų bibliotekoms naujausias ir populiariausias knygas. Savotiškais knygnešiais tapo patys įmonės darbuotojai, tam skirdami savo laisvą laiką.

Šiais metais UAB „Antalis" artėjančias žiemos šventes nusprendė pažymėti labai netradiciškai – viešosioms bibliotekoms padovanodami beveik 700 naujų knygų.

Įmonės vadovo Egidijaus Ramanausko teigimu, knygos, pagaminamos iš jų popieriaus – prasmingiausia ir gražiausia jų produkcijos forma. „Norime, kad galimybę perskaityti naujausias knygas turėtų visi. Rajonų gyventojų galimybės nusipirkti naujų knygų yra gerokai mažesnės nei didmiesčiuose, todėl atokias bibliotekas pasirinkome kaip savotiškus paskirstymo centrus, kad knyga atsidurtų ant kiekvieno skaitytojo stalo", – sakė E. Ramanauskas, pridurdamas, jog pačios bibliotekos savo skaitytojams išrinko dalį reikalingiausių knygų.

Rajonų bibliotekos gauna mažiau

Kalbinti bibliotekų atstovai tikina, jog naujų knygų stygius regionuose stipriai jaučiamas.
Pasak Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos atstovės Jolantos Zubienės, miesto bibliotekos dažniausiai užsisako po 1-2 naujų knygų egzempliorius, kurios tuo metu yra populiarios.
„Bėda, jog naujas knygas visi ir nori perskaityti tuo pačiu metu. Vėliau tas populiarumas išblėsta, nebent tai būtų labai populiari literatūra. Tuo tarpu kaimų bibliotekose naujų knygų gaunama mažiau, todėl jų trūkumą jaučiame", – atviravo pašnekovė.
Anot J. Zubienės, daugiausiai Skuodo rajone skaito vyresnio amžiaus žmonės, jaunos mamos, bedarbiai, neįgalieji.
„Iš šakinės literatūros ypač domimasi psichologinėmis knygomis – paprastai jas skaito jaunos mamos. Vyriškąją skaitytojų auditoriją domina istorinės, biografinės knygos, detektyvai, fantastika. Paprastai ieškoma tų knygų, kurios reklamuojamos internete, televizijos laidų metu (R. Šepetys „Tarp pilkų debesų", Beatos Tiškevič „Vyvenimas" ir kt.)", – apie skaitytojų pomėgius pasakojo bibliotekos atstovė.
Pasak Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovės Gaivos Slivkienės, visada susidaro eilė skaitymui knygų, kurios renkamos metų knyga. Pasakodama apie mėgstamiausius skaitytojų literatūros žanrus, pašnekovė pirmiausia išskyrė grožinę literatūrą. Pasak G. Slivkienės, taip pat labai paklausūs detektyvai, nebanalūs gyvenimiški romanai, autobiografinė literatūra.
Klaipėdos rajono bibliotekos atstovė Nijolė Prižgintienė pasakojo, kad bibliotekoje daugiausiai sulaukia lengvo pobūdžio grožinės literatūros mylėtojų.
„Bet jau keletą metų populiarėja psichologinės knygos. Mėgstamos remiantis tikrais faktais parašytos knygos", - teigė pašnekovė. Paprašyta įvardinti skaitomiausias knygas bibliotekos atstovė nedvejodama išskyrė savo laiku labai populiarią J. Baltušio „Sakmė apie Juzą", V. Petkevičiaus „Durnių laivas". Ne mažiau mėgstama ir R. Granausko apysaka „Gyvenimas po klevu".

Rezultatai pranoksta planus

Akivaizdu, jog knygų poreikis regionuose didelis, todėl pradėdami iniciatyvą „Antalis" kreipėsi į leidėjus, prašydami teikti paraiškas su sąrašu knygų, atspausdintų ant kompanijos teikiamo popieriaus 2017-2018 metais. Taip pat buvo kreiptasi į rajonų bibliotekas. Į kreipimąsi atsiliepė 31 biblioteka ir 31 leidėjas.
Norą gauti knygų išreiškusioms bibliotekoms buvo išsiųstas 296 knygų sąrašas, kad pačios įstaigos galėtų išsirinkti po 10 bibliotekai reikalingų knygų, papildomai 12 knygų išrinko „Antalis" kolektyvas. Pasak įmonės direktoriaus Egidijaus Ramanausko, iš pasiūlyto sąrašo bibliotekos pasirinko 167 skirtingų pavadinimų knygas – nuo skirtų vaikams iki fotografijų albumų. Viso bibliotekoms buvo padovanota beveik 700 naujausių knygų.

Geidžiamiausių knygų Top 3

Pašnekovas pateikė ir didžiausio susidomėjimo iš bibliotekų sulaukusių knygų Top 3. „Daugiausiai rajonų bibliotekos pageidavo Jochan Fain „Berniukas su smuiku", Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas" bei Sergei Loiko „Reisas", - akcentavo E. Ramanauskas.
Buvo ieškoma būdų, kaip 25-metį paversti prasminga švente, todėl idėja pasidalinti džiaugsmu su rajonų bibliotekomis kolegų buvo ne tik sutikta, bet ir įgyvendinta itin entuziastingai", – pasakojo įmonės generalinis direktorius.

Laikraščio „Utenos diena" ir UAB „Antalis" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Šalies bibliotekas pasieks 190 naujų kompiuterių

    Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 52 šalies savivaldybėms perduos 190 naujų stacionarių kompiuterių, kurie bus paskirstyti miestų ir rajonų bibliotekoms. Tokiam Kultūros ministerijos parengtam nutarimo projektui pritarta Vyriausybės posėdyje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3564
Vakar apsilankė:6701
Šią savaitę apsilankė:3564
Šį mėnesį apsilankė:158024
Viso (nuo 2015-02-16):10681826
Šiuo metu naršo:
84
2019-07-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!