LietuvaGeriausias šalies ugniagesys gelbėtojas – Lukas Strakšas
2017 rugsėjo 08, Penktadienis 13:56

Geriausias šalies ugniagesys gelbėtojas – Lukas Strakšas

Geriausias šalies ugniagesys gelbėtojas – Lukas Strakšas

Rugsėjo 7 dieną į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą susirinko geriausi valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Jie demonstravo savo profesionalumą ir kovojo dėl geriausio šalies pamainos vado, skyrininko, ugniagesio gelbėtojo, budinčios pamainos pareigūno, vairuojančio gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilį, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriaus ir pajėgų valdytojo vardo.

Po atkaklios ir įtemptos kovos paaiškėjo nugalėtojai. Geriausiu šalies ugniagesiu gelbėtoju, aplenkusiu savo kolegas teorinių žinių išmanymu, profesiniais gebėjimais ir vikrumu, pripažintas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Lukas Strakšas. Dvejus metus Vilniuje dirbantis kretingiškis Lukas sakė, jog nugalėti jam padėjo įdėtas darbas, sporto treniruotės ir komandos palaikymas. „Mane motyvuoja noras būti geriausiu," – teigė jis. Ugniagesys gelbėtojas sportuoja kiekvieną dieną, jis yra ir vienas stipriausių šalies ugniagesių, jau dalyvaujantis ir tarptautiniuose Stipriausio ugniagesio čempionatuose. Beje, pernai L. Strakšas atostogų metu Palangoje ant tilto išgelbėjo žmogaus, ištikto epilepsijos priepuolio, gyvybę.

Antrąją vietą ugniagesio gelbėtojo kategorijoje jau antrus metus iš eilės užėmė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Andrius Vitkevičius, taip pat esantis stipriausių šalies ugniagesių komandos narys. Trečioji vieta atiteko Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiui gelbėtojui Karoliui Gražiniui.

Skyrininkų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Tomas Čivinskas. Antroji vieta, kaip ir praėjusiais metais, atiteko Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skyrininkui Mariui Grabiui, trečioji – Arvydui Beržonskui iš Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.

Geriausiu pamainos vadu šiemet tapo geriausias praėjusių metų ugniagesys gelbėtojas Remigijus Balčiūnas. Buvęs Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas šiuo metu dirba Radviliškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pamainos vadu. R. Balčiūnas teigė, jog tikėjo savo pergale, jautėsi gerai fiziškai pasirengęs, nes daug sportuoja, ypač mėgsta bokso treniruotes. Priešgaisrinėje apsaugoje dirba devyneri metai, jis yra išgelbėjęs ne vieno žmogaus gyvybę.

Antrąją vietą pamainos vado kategorijoje šiemet užėmė Ramūnas Petraitis iš Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, kuriam pavyko aplenkti trejus metus šioje pozicijoje įsitvirtinusį alytiškį Andrių Liegų.

Vairavimo meistriškumą konkurse demonstravo ugniagesiai gelbėtojai, vairuojantys gaisrinius automobilius. Pasak trejus metus gaisrinį automobilį vairuojančio Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesio gelbėtojo Mariaus Tiškaus, šioje rungtyje svarbiausia – laikas, nepadaryti klaidų ir neišlaistyti iš cisternos vandens. Jis teigė, jog jam nebaisu sėsti prie tokio didžiulio ir brangaus automobilio vairo: „Man patinka atsakomybė. Kai įpranti, nėra sunku. Žinoma, gaisrinis automobilis nuo lengvojo gerokai skiriasi savo dydžiu, svoriu ir gabaritais."

Konkurse geriausiu vairuotoju buvo pripažintas Gintautas Masaitis iš Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Antrąją vietą užėmė klaipėdietis Darius Kontrimas, pernai nedalyvavęs šiame konkurse, bet vertinęs savo kolegas, o prieš tai trejus metus buvęs šios rungties nugalėtoju. Trečioji vieta atiteko Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovui Tomui Žukauskui.

Susumavus visus rezultatus, geriausia komanda pripažinta Alytaus APGV, antroji vieta atiteko Marijampolės APGV komandai, o trečiąją vietą iškovojo net dvi komandos, surinkusios vienodai taškų, – tai Vilniaus ir Klaipėdos APGV.
Geriausiu Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriumi tapo BPC Vilniaus skyriaus jaunesnysis specialistas Tomaš Maštaler. Antrąją vietą užėmė BPC Klaipėdos skyriaus jaunesnioji specialistė Aurelija Matymaitytė, trečiąją – BPC Vilniaus skyriaus jaunesnysis specialistas Paulius Rinkevičius.

Geriausi Bendrojo pagalbos centro pajėgų valdytojai dirba Alytuje. Pirmąją vietą užėmė BPC Alytaus skyriaus jaunesnysis specialistas Ignas Každailis, antrąją – šio skyriaus jaunesnioji specialistė Rugilė Daugelienė, trečiąją – jaunesnioji specialistė Vilma Veličkaitė.

Konkurso nugalėtojus pasveikino ir apdovanojimus jiems įteikė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius, direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Valdas Krulikauskas ir Bendrojo pagalbos centro viršininkas Audrius Čiuplys. Jie geriausiems šalies pareigūnams linkėjo profesionaliai atlikti savo darbą, nepristigti drąsos ir ryžto gelbėjant žmones ir visada išlikti geriausiais.

Nugalėtojams buvo padovanoti riedžiai, antrosios vietos laimėtojams – išmanieji laikrodžiai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Buvusiam uteniškiui ugniagesiui gelbėtojui A. Berlinskui – Profesijos riterio apdovanojimas

    Gruodžio 16 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacija Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiui gelbėtojui 46-erių metų Alvydui Berlinskui įteikė Profesijos riterio apdovanojimą. Kad 17 metų ugniagesiu gelbėtoju ir naru dirbantis vyras vertas šio apdovanojimo, jo vadovai neabejojo. Pasak jų, Alvydas moka suburti kolegas ir sutelkti darbui, įkvėpdamas visus savo pavyzdžiu ir energija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2654
Vakar apsilankė:8969
Šią savaitę apsilankė:65334
Šį mėnesį apsilankė:221981
Viso (nuo 2015-02-16):8613125
Šiuo metu naršo:
118
2018-06-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!