LietuvaPaukščių gerovė patikrinta penkiuose paukštynuose
2017 rugpjūčio 04, Penktadienis 10:49

Paukščių gerovė patikrinta penkiuose paukštynuose

Paukščių gerovė patikrinta penkiuose paukštynuose

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama įvertinti nevyriausybinių organizacijų pateiktos informacijos apie galimai neužtikrinamas paukščių laikymo sąlygas pagrįstumą, atliko paukštynų patikrinimus.

Iš viso buvo patikrintos 5 paukščių dedeklių laikymo vietos dviejuose nevyriausybinių organizacijų nurodytuose Elektrėnų ir Plungės rajonuose. Paukščių laikymo sąlygos buvo vertinamos pagal jų atitiktį teisės aktuose nustatytiems bendriesiems ūkinių gyvūnų laikymo reikalavimams ir specialiesiems vištų dedeklių laikymo reikalavimams.
Patikrinimo AB „Vievio paukštynas" (Elektrėnų r.) metu apžiūrėti laikomi paukščiai buvo kliniškai sveiki, vienas kitą sužeidusių paukščių nepastebėta. Nustatyti mažareikšmiai pažeidimai, susiję su apskaitos dokumentų pildymu, patalpų apšvietimu, kelios vištos buvo išlipusios iš narvų. Atsakingam asmeniui nurodyta pašalinti šiuos trūkumus. Šalutiniai gyvūniniai produktai buvo tvarkomi tinkamai. Laikomų vištų dedeklių amžius – nuo 77 iki 96 savaičių.
Plungės rajone buvo patikrintos keturios paukščių laikymo vietos – du UAB „Vyturio paukštynai", UAB Kaušėnų paukštynas ir  ūkininko Valdemaro Sadaunyko paukščių ferma. Paukštynuose nenustatyta specialiųjų vištų dedeklių laikymo reikalavimų pažeidimų. Pastebėta pavienių paukščių su sumažėjusiu plunksnų dangos kiekiu, tačiau atsižvelgiant į jų dėslumo laikotarpį, tai yra natūralus sezoninis išsišėrimas prieš naujų plunksnų auginimą ir naują dėslumo laikotarpį.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įgyvendinusi Europos Sąjungos teisės aktuose nustatytus būtiniausius dedeklių vištų saugos standartus, nuo 2012 m. sausio 1 d. draudžia laikyti dedekles vištas nepagerintuose narvuose. Reikalavimai visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms nustatyti siekiant išsaugoti pusiausvyrą tarp įvairių aspektų, t. y., gyvūnų gerovės ir sveikatos,  socialinių bei ekonominių aplinkybių, taip pat ir poveikio aplinkai.
Patikrinimų metu vaizdinėje medžiagoje buvo fiksuojamos paukščių laikymo sąlygos.

VMVT inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Grįžtančius paukščius pasitiks nauji namučiai

  Minėdami Žemės dieną gamtos mylėtojai Vyžuonų šile iškėlė 30 inkilų, kurie sušildys į Lietuvą sugrįžtančius sparnuočius.

 • Paukščių globa – ne pramoga, o įsipareigojimas

  Pirmosiomis kalendorinės žiemos dienomis visai nepanašu, kad greitai sulauktume tikro ledo ir sniego dangos. Tačiau prie žmonių namų jau renkasi tie paukščiai, kurie neišskrido ir sėsliai gyvens iki pavasario.

 • Paukščių žieduotojams – pats darbymetis

  Šiuo metu pietvakarių link skrendančius migruojančius paukščius galima pamatyti visur, bet didžiausia jų gausa – pamaryje ir pajūryje, kur susitelkia iš šiaurės ir rytų į Lietuvą atskridusių sparnuočių pulkai.

 • Rudeninė paukščių migracija įgyja naujų tendencijų

  Rugsėjo pirmoji dekada gamtoje yra laikas prieš intensyvųjį paukščių migracijos periodą. Šiemet gamtininkai pagal stebėjimų ir žiedavimo duomenis konstatuoja, kad užsitęsė daugelio vasarai būdingų žvirblinių paukščių migracija – gali būti, kad gamtinės sąlygos buvo jiems palankesnės nei įprastai.

 • Sparnuotieji Lietuvos ambasadoriai garsins šalies vardą pasaulyje

  Kasmet milijonai Lietuvos paukščių migruoja į įvairias Europos šalis, Aziją, nemažai pasiekia ir Afrikos žemyną, tad jie – savotiški mūsų šalies ambasadoriai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus vykdo projektą, kurio metu per dvejus metus planuojama sužieduoti 200 paukščių ir taip jiems suteikti savotišką lietuvišką „pasą".

 • Aukštaitijos nacionaliniame parke – baltųjų gandrų staigmena

  Aukštaitijos nacionalinio parko gyvūnijos pasaulis praturtėjo retųjų paukščių lizdais. Baltieji garniai užliejamose Žemaitiškės pievų balų krūmuose šalia Kretuono ežero įsirengė visą bendriją – koloniją iš dvidešimt trijų lizdų.

 • Aukštaitijos nacionaliniame parke esanti ežero sala – tikra paukščių karalystė

  Baluošo ežero Beržų sala Aukštaitijos nacionaliniame parke taps antruoju kolonijinių paukščių „atramos punktu" šioje saugomoje teritorijoje. Kaip ir garsiojoje Kretuono ežero Didžiojoje saloje, kuri yra tik už 18 km, čia sudarytos sąlygos vandens ir pelkių paukščiams sėkmingai auginti jauniklius.

 • Kloviniškių sukurtame paukščių rojuje netrukus apsigyvens kengūros

  Į Klovinių kaimą prieš 18 metų atsikraustę uteniškė Diana ir Vilniuje gimęs bei augęs Gintautas Burneikos nė nesapnavo, kad kada nors jų sodyboje išdidžiai vaikštinės stručiai, plaukios juodosios gulbės ar gražiausiomis pasaulyje laikomos mandarininės antys, čiulbės papūgos rozelos, akį džiugins margaspalviai fazanai. Pasitinkant Velykas – trumpas pasakojimas apie kloviniškių šeimos hobį, kuris reikalauja ne tik žinių bei laiko, bet ir nemenkų investicijų.

 • Grįžtantiems paukščiams – jaukius namus

  Nuo seno kovo dešimtąją Lietuvoje švenčiamos paukščių sugrįžtuvės. Ši diena pavadinta 40 paukščių diena, nes manoma, kad maždaug tiek jų rūšių išskrenda žiemoti į svečias šalis ir pavasarį grįžta į gimtinę. Šiandien jau yra sugrįžę dešimtys sparnuočių rūšių.

 • Tarp žiemojančių vandens paukščių – staigmenos

  Sausį saugomų teritorijų direkcijos skaičiuoja žiemojančius vandens paukščius. Jų darbuotojai dažniausiai aptinka didžiąsias antis ir gulbes, bet pasitaiko ir staigmenų. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:754
Vakar apsilankė:10934
Šią savaitę apsilankė:53427
Šį mėnesį apsilankė:200565
Viso (nuo 2015-02-16):7766179
Šiuo metu naršo:
88
2018-03-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!