Premijomis apdovanoti ir Utenos apskrities kultūros darbuotojai bei menininkai
KultūraPremijomis apdovanoti ir Utenos apskrities kultūros darbuotojai bei menininkai
2016 gruodžio 16, Penktadienis 10:35

Premijomis apdovanoti ir Utenos apskrities kultūros darbuotojai bei menininkai

Premijomis apdovanoti ir Utenos apskrities kultūros darbuotojai bei menininkai

Kultūros ministerijoje nusipelniusiems menininkams, kultūros darbuotojams, etninės kultūros puoselėtojams įteiktos 2016 metų Kultūros ministerijos premijos.

„Tikram kultūros ir meno žmogui save įvertinti yra labai sunku, nes jis stengiasi būti kiek atokiau, nekonkuruoti su kitais, nesiekia įvertinimų, jis tiesiog dirba kūrybinį darbą, kuris dažnai būna nepastebėtas ir neįvertintas. Man ypatingai džiugu, kad pradėdama dirbti kultūros ministre galiu pasveikinti kultūros ir meno šviesos nešėjus", – sveikindama premijų laureatus sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus premijos skirtos Varėnos kultūros centro jaunimo dailės studijos „Kadagys" vadovui Algirdui Juškevičiui, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijos vyr. muziejininkei Vaidai Gaudiešiūtei, Chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondo „Polihimnija" steigėjui Albinui Petrauskui.
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro Restauracinės priežiūros grupės aukščiausios kvalifikacinės kategorijos keramikos restauratorei Deimantei Baubaitei premija skirta už muziejų vertybių restauravimo darbus.
Antanui Verbickui, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui, premija skirta už muziejininkystės darbus.
Balio Buračo fotografijos meno premija skirta Andrev Rimvydas Miksys.
Už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose premija skirta Renaldui Gudauskui.
Už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą premijos skirtos Antanui Algirdui Bernatoniui, Vytautui Daraškevičiui ir Marijai Mingailaitei-Kuodienei.
Aktoriui, režisieriui Karoliui Vilkui skirta Metų debiuto premija.
Jaunojo kūrėjo premijos skirtos: smuikininkei Daliai Kuznecovaitei, poetei Aušrai Kaziliūnaitei, šokėjai Austėjai Vilkaitytei, šiuolaikinio meno kūrėjai Elenai Narbutaitei, videomeno kūrėjai Emilijai Škarnulytei.
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui premija skirta už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose.
Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui už novatoriškus ir konceptualius tyrimus istorijos ir religinio paveldo srityse skirta Liudui Jovaišai.
Istorikui, publicistui Aurimui Švedui skirta premija už publicistinius kūrinius.

Kultūros ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyriausybės kultūros ir meno premijos – dvylikai kūrėjų

  Ministrų kabineto sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

 • Kultūros ministerijos premija skirta anykštėnams

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson paskyrė Kultūros ministerijos premijas geriausiems 2017 metų kultūros centrams. Aukščiausiosios kategorijos kultūros centrų grupėje premiją gavo Anykščių kultūros centras.

 • V. Valiušis įvertintas Vyriausybės kultūros ir meno premija

  Ministrų kabinetas dvylikai kultūros pasaulio atstovų ir meno kūrėjų paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Ši premija paskirta ir uteniškiui tautodailininkui Vytautui Valiušiui.

 • Zarasiškiui S. Navickui įteikta Juozo Gruodžio premija

  Zarasų rajono savivaldybės kasmetinė Juozo Gruodžio premija už aktyvią jaunųjų muzikų (besimokančių ar studijuojančių) veiklą įteikta Zarasų ,,Ąžuolo" gimnazijos mokiniui Simonui Navickui.

 • Petro Abukevičiaus premija – „Didžiajai paukščių paslapčiai“

  Petro Abukevičiaus premija už geriausią filmą apie Lietuvos gamtą buvo įteikta Daliai Juočerytei ir jos komandai, sukūrusiai „Didžiąją paukščių paslaptį". Tai filmas apie paukščių migraciją ir jos prigimtį visą savo gyvenimą tiriantį Ventės rago paukščių žiedavimo stoties patriarchą Leoną Jezerską, jau perkopusį 91-uosius metus.

 • Nacionalinės premijos laureatams – I laipsnio valstybinės pensijos

  LR Vyriausybė pritarė siūlymui nuo 2016 m. liepos 1 dienos skirti I laipsnio valstybines pensijas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams – režisieriui Eimuntui Nekrošiui ir skulptoriui Vladui Urbanavičiui.

 • Juknėnų Antaninių laureatų galerijoje – naujas nominantas

  Nors Juknėnai nėra kokie antanėnai, kaip visų Jonų ir Janinų sostinė Jonava, tačiau jie vis labiau garsūs savo Antaninėmis, taip pagerbiant iškiliausią šio krašto poetą Antaną Miškinį, kurio vardo premija kasmet, birželio 13-ą minint Antanines, įvertinamas labiausiai aukštaitiškoms eiliavimo tradicijoms ištikimas poetas ar poetė.

 • Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

  Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 2015 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus:

 • Literatūrinė premija įteikta 13-ą kartą

  Birželio 14 dieną A. ir M Miškinių literatūrinėje etnografinėje sodyboje 13-ą kartą įteikta Antano Miškinio literatūrinė premija. Šiais metais šia premija pagerbta poetė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė.

 • Antaninių šventė suburs Juknėnuose

  Birželio 14 dieną 14 valandą Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje – tradicinė Antano Miškinio literatūrinės premijos teikimo šventė.
  Renginio metu A. Miškinio poezijos posmus skaitys Utenos Dauniškio gimnazijos gimnazistai, koncertuos Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Utauta" bei muzikantas Laimutis Kirilauskas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2768
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:25706
Šį mėnesį apsilankė:36520
Viso (nuo 2015-02-16):14303680
Šiuo metu naršo:
92
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!