Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis
KultūraIš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis
2016 liepos 22, Penktadienis 12:50

Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis

Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis
 • 16 foto

Neseniai Lenkijoje vykusiame XXXIX tarptautiniame vargonų ir kamerinės muzikos festivalyje uteniškiai buvo sutikti ir išlydėti griausmingomis ovacijomis. Po pasirodymo Giżycko evangelikų liuteronų bažnyčioje Utenos Trio „Magistrai" – Gediminas Kaušylas, Renata Buzėnaitė ir Zita Lukošiūnienė – liko sužavėti publikos susidomėjimo jų atliekamais aukšto lygio muzikos kūriniais, o vokiečiai uteniškiams pažadėjo pakviesti į panašius festivalius, vykstančius Vokietijoje.

Kaip sakė Utenos muzikos mokyklos mokytoja Zita Lukošiūnienė, šiame festivalyje ji pirmą kartą dalyvavo prieš 10 metų. „Ne kiekvienais metais ten nuvykdavau, tačiau esu dalyvavusi daugelį kartų. Jame yra dalyvavę ir Muzikos mokyklos mokytojai, o šiais metais išvyko Utenos Trio „Magistrai", – pasakojo Z. Lukošiūnienė.

Du vasaros mėnesius – liepą ir rugpjūtį – vykstantis festivalis Lenkijoje pritraukia daugybę publikos: į koncertus, kurių metų po bažnyčios skliautais skleidžiasi vargonų ir kamerinė muzika, suguža šios muzikos gerbėjai iš Lenkijos, turistai iš Europos šalių.
Uteniškiai Zelma Lukošiūnaitė, Zita Lukošiūnienė, Renata Buzėnaitė ir Gediminas Kaušylas savo programą parodė liepos 7 dieną vykusiame koncerte, kurį sudarė dvi dalys.
Muzikos atlikėjams publika tris kartus atsistojusi plojo, tad uteniškiai džiaugiasi sulaukę tokio įvertinimo. „Sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, o štai Lenkijoje buvome labai pagerbti", – pasidžiaugė Z. Lukošiūnienė.
Uteniškiams užteko laiko ir pramogoms: jie laivais plaukiojo po ežerus, grožėjosi nuostabia gamta ir šimtais spalvingų jachtų.

Laikraščio „Utenos diena" inf., nuotr. iš Z. Lukošiūnienės asm. albumo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Laureatų koncertas Utenoje

  Savaitės pradžioje Utenos meno mokykloje vyko vargonininko kompozitoriaus ir pedagogo Juozo Naujalio vargonininkų konkurso laureatų koncertas.

 • Vargonininkas Justinas Šapola: „Vargonai neturi skambėti kaip kibirų orkestras“

  Rokiškėnas Justinas Šapola neseniai atšventė savo 29-ąjį gimtadienį. Kaip vargonininkas jis yra žino­mas ne tik savo gimtajame mieste bei Rokiškio ra­jone, bet ir platesniuose vandenyse. Jis – savamoks­lis restauratorius, kurio didžiausi iki šiol restauruoti vargonai naujais garsais skamba Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje.

 • Prasideda koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“

  Jau antrą vasarą Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia pasiklausyti vargonų muzikos. Šeštadienį, birželio 29 dieną, po vakarinių šv. Mišių, 18.45 val., nuskambės pirmasis ciklo „Vargonai skamba vasarą“ koncertas. Vargonais grieš mūsų kraštietė, buvusi uteniškė Jurgita Kazakevičiūtė, skardžiais trimito garsais sakralią bažnyčios erdvę suvirpins trimitininkas Laurynas Lapė.

 • Vargonai skamba ir vasarą

  Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje – naujas koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“. Prieš mėnesį nuskambėjo vargonai, kuriais griežė maestro prof. Leopoldas Digrys ir jo mokinė, garsi vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, o dainavo kylanti jaunoji operos solistė Eglė Stundžiaitė. Praėjusį savaitgalį, liepos 28 dieną, vargonais griežė jauna 28-erių vargonininkė Karolina Juodelytė. Beveik po mėnesio bažnyčios lankytojus pradžiugins dar viena garsi pora – mama ir sūnus – vargonininkė Virginija Survilaitė ir Vytenis Gurstis (fleita).

 • Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė

  Uteną netikėtai aplankė ir Dievo Apvaizdos bažnyčioje dainavo kylanti jaunoji operos žvaigždė 23-jų Eglė Stundžiaitė (sopranas). Kartu su ja į viešųjų įstaigų „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis“ ir „Religinės muzikos centro“ organizuotą „Vargonai skamba vasarą“ pasirodymą atvyko maestro prof. Leopoldas Digrys bei Utenos publikai puikiai pažįstama vargonininkė prof. Renata Marcinkutė-Lesieur.

 • Vargonai skambės ne tik rudenį, bet ir vasarą

  Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną rudenį Utenoje ir aplinkiniuose rajonuose vyksta Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos gerbėjus pradžiugins naujas renginys – koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“, kuris vyks Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Koncertus rengia Dievo Apvaizdos parapija kartu su VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliu.

 • Vargonų muzikos festivalis – jau devynioliktą kartą

  Rugsėjo 3 dieną Utenos kultūros centre vyko Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio, kuris vyks iki spalio 4 dienos, atidarymas, skirtas Utenos miesto dienai.

 • Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai

  Lapkričio 21 dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje vyko vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė, į kurią susirinkę parapijiečiai klausėsi bendro bažnytinio choro atliekamų giesmių, šlovinančių šv. Ceciliją, globojančią vargonininkus ir dainininkus.
  Vargonininkų ir bažnytinių chorų pagerbimo renginys Utenoje organizuojamas septintus metus. Pasak vienos šio renginio organizatorės Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Zitos Mackevičienės, pats tinkamiausias laikas pagerbti nusipelniusius vargonininkus – lapkričio pabaigoje minima šv. Cecilijos diena.

 • Pagerbs vargonininkus ir bažnytinių chorų vadovus

  Lapkričio 21 d. (penktadienį) 18 val. jau septintąjį kartą Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė. Bus aukojamos šv. Mišios už Anapilin iškeliavusius ir gyvus maestro vargonininkus ir bažnytinių chorų dalyvius, taip pat bus sveikinami ir bendromis giesmėmis šlovinami šventosios Cecilijos globojami vargonininkai ir dainininkai.

 • Mokytojų diena paminėta puikiu Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertu

  Praėjusį sekmadienį Utenos kultūros centre įvyko baigiamasis XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertas. Jame koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, kuriam dirigavo Juozas Mantas Jauniškis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2890
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:25828
Šį mėnesį apsilankė:36642
Viso (nuo 2015-02-16):14303802
Šiuo metu naršo:
121
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!