Uteniškiams pristatyta knyga „Moris“
KultūraUteniškiams pristatyta knyga „Moris“
2016 birželio 17, Penktadienis 13:36

Uteniškiams pristatyta knyga „Moris“

Uteniškiams pristatyta knyga „Moris“
 • 10 foto

Birželio 16 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje uteniškė Regina Steponavičiūtė-Skomskienė pristatė knygą „Moris".

Renginį vedė rašytojas Stepas Eitminavičius, dalyvavo žirgų mylėtojų būrelio „Bėras vėjas" vadovė Vita Jašinauskaitė, Užpalių krašto žirgininkė Viktorija Jovarienė, jaunesnieji ir vyresnieji žirgų mylėtojai. Gitara grojo Antanas Alvydas Snukiškis.
Į renginį atvyko ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, rašytojas Petras Panavas ir dailininkas Vytautas Petronis bei svečiai iš Salako ir Vajasiškio (Zarasų r.).

Laikraščio „Utenos diena" inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image _IMG0241.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0257.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0268.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0271.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0276.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0282.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0299.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0310.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0324.JPG
 • Click to enlarge image _IMG0333.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Susitikimas su rašytoja

  Antradienį Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Viešnią ir jos trečiąją apsakymų knygą „Skersvėjų namai" pristatė Gintarė Adomaitytė. Susitikime dalyvavo aktyvūs Trečiojo amžiaus universiteto nariai ir būrys vyresniųjų klasių mokinių. Jiems tai buvo puiki netradicinė literatūros pamoka.

 • Žurnalistas – apie laimės paieškas Anglijoje

  Spalio 14 dieną 16 valandą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Anykščių rajono laikraščio „Anykšta" žurnalisto Vidmanto Šmigelsko knygos „Kur skraido liūdesio lėktuvai" pristatymas. Autorių kalbins kolega, žurnalistas ir poetas Linas Bitvinskas.

 • Naujausios kraštiečio Prano Treinio knygos „Duogo užrašai“ sutiktuvės

  Šalyje vykstant įvairiems 16-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiams, balandžio 26-ą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje surengtos bene garsiausio kraštiečio rašytojo kuktiškiečio Prano Treinio naujausios, jau dvidešimtos, knygos sutiktuvės. Jose, be tuoj 88-ąjį gimtadienį minėsiančio, tačiau vis dar ta pačia jaunatviška energija trykštančio autoriaus, dalyvavo visas būrys ištikimiausių rašytojo ir teatralo kūrybinės komandos narių: literatūrologas Petras Bražėnas, leidėjas, šio autoriaus knygas publikuojančios leidyklos „Žuvėdra" vadovas Stasys Lipskis, Lietuvos Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis, aktorė Alvyda Čepaitytė bei rašytojo vaikai: sūnus Vladas – šio romano dailininkas, ir dukra Eglė Treinytė-Senapėdienė, kurios nuotraukos puošia „Duogo užrašų" viršelį.

 • Po klajonių Sibire rašytojas V. Račickas sudėjo tikras istorijas apie tremtį

  Neseniai dienos šviesą išvydusi naujausia jau 33-oji mūsų kraštiečio rašytojo Vytauto Račicko knyga „Svečiuose pas mešką" buvo pristatyta ir Utenoje. Dar spaustuvės dažais kvepiantį leidinį atvežęs pats knygos autorius V. Račickas vaikams papasakojo apie tai, kas jį paskatino išleisti leidinį, kuriame asmenines istorijas išgyvena Stalino represijų aukos, o pasakojimų herojai liudija žiaurią Sibiro tremtinių kasdienybę – badą, šaltį, artimųjų netektis ir patyčias.

 • Utenos rajone mokyklos ir bibliotekos pasipildė unikaliomis knygomis

  Prieš pat Kovo 11-ąją Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai" ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis" pristatymas. Jo metu į susitikimą su uteniškiais atvyko žymūs Utenos krašto žmonės. Šį susitikimą moderavo žurnalistas, televizijos laidos „Istorijos detektyvai" vedėjas Virginijus Savukynas.

 • Išleista „Lietuvių liaudies smuiko muzikos antologija“

  Lietuvos liaudies kultūros centro leidinių serijoje „Gyvoji tradicija" – naujas DVD „Lietuvių liaudies smuiko muzikos antologija".

 • Broniaus Šablevičiaus knygos pristatymas – atviras pokalbis apie gyvenimą ir vienatvę

  Sausio 15 dieną Ignalinos viešosios bibliotekos skaitytojai rinkosi į dar vienos žymus gamtininko, gamtos mokslų daktaro Broniaus Šablevičiaus naujos knygos „Kita asmenybės pusė" pristatymą. Mokslininkas ignaliniečius šįkart nudžiugino savo apmąstymų, filosofinių pastebėjimų rinkiniu, kuris labai primena dienoraštį. Kažkam tai gali pasirodyti galbūt per daug atviras, per daug kitus vertinantis ir net kartais pasmerkiantis, tačiau visgi be galo intelektualus, minčių, vaizdų ir žodžio grožiu viliojantis bei romantiškas pokalbis paties su savimi, su skaitančiuoju ar kažkur esančiuoju.

 • Almanacho „Atokios stotys“ sutiktuvės Utenoje

  Gruodžio 5-ą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatytas jau 5-asis atokiau nuo didžiųjų kultūros centrų gyvenančių ir kuriančių poetų kūrybos almanachas, kurį parengė uteniškis Vytautas Kaziela.

 • Sudeikiuose pristatyta Joanos Vigos Čiplytės knyga

  Lapkričio 19 dieną Sudeikiuose buvo pristatyta istorikės Joanos Vigos Čiplytės knyga ,,Lietuvos mėgėjų teatro ištakos. Utenos mėgėjų teatras. 1908–1940". Knygos pristatyme dalyvavo autorė J. V. Čiplytė ir būrys panevėžiečių, sudeikiečiai ir iš Utenos atvykusių svečių.

 • Eglė Kirilauskaitė pristatys naują knygą

  Lapkričio 7 dieną 16 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks uteniškės Eglės Kirilauskaitės antrosios poezijos knygos „(Ne)dermei" sutiktuvės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7913
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:22471
Šį mėnesį apsilankė:33285
Viso (nuo 2015-02-16):14300445
Šiuo metu naršo:
85
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!