„Dievadirbynėje“ skleidėsi poezijos posmai
Kultūra„Dievadirbynėje“ skleidėsi poezijos posmai
2015 gegužės 26, Antradienis 11:21

„Dievadirbynėje“ skleidėsi poezijos posmai

„Dievadirbynėje“ skleidėsi poezijos posmai
 • Lina NARČIENĖ
 • 55 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pačiame gamtos žydėjime senojo prieklėčio pavėsyje aidėjo kūrėjų eilės apie meilę, jaunystę, praeitį... Šeštąjį kartą Kuktiškių miestelyje esančioje „Dievadirbynėje" vyko tradiciniai poezijos skaitymai, į kuriuos buvo pakviesti Utenos krašto poetai ir literatai – juos svetingai priėmė Kuktiškių miestelio gyventojai Elena ir Antanas Čiužai.

Jau tapo įprasta kasmet, baigiantis pavasariui ar prasidėjus vasarai visiems susėsti drauge, atverti savo kūrybos skrynias.
Praėjusio šeštadienio popietę savotiška poezijos gegužinė šildė poetų lūpomis ištartu aukštaitišku žodžiu, vienas po kito iš širdies gelmių liejosi poetiškas žodis.
Pavasario išlydėtuvių proga Sekminių išvakarėse susirinkusieji buvo pasveikinti Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Laimutės Kleinienės ir šios seniūnijos šeimininkės Gražinos Bivainienės.
Elenos ir Antano Čiužų sodyba įsikūrusi pačiame Kuktiškių miestelyje, šalia gražiai tvarkomo parko su tvenkiniais ir juose kurkiančiomis varlėmis, su pražydusiomis gėlėmis ir savo vaiskuma žavinčiais dekoratyviniais medeliais. Tvarkingumu ir savitumu išsiskiria ir Čiužų sodyba: darbštiems šeimininkams kurti grožį talkina ir jų dukra Vijolė su šeima. Elenai niekada netrūko gražių sumanymų ir energijos – ji įgyvendino savo svajonę įkurti muziejėlį, skirtą kryždirbiui Antanui Deveikiui ir knygnešiui Liudvikui Kuliešiui, moteris yra ir knygų prieglaudos puoselėtoja.
Paraginusi visus įsitraukti į poezijos pasaulį ir savo širdis atverti literatų eilėms, L. Kleinienė pakvietė savo eilių skaityti Utenos literatų klubo „Verdenė" literatę, Lietuvos rašytojų sąjungos narę Reginą Katinaitę–Lumpickienę, puoselėjančią aukštaitišką tarmę ir raginančią gimtąją tarmę prisiminti tuos, kurie pamiršo.
Pirmą kartą į poezijos šventę atvyko Saldutiškio krašto literatė Onutė Steikūnienė, kurią palydėjo Utenos kultūros centro Saldutiškio skyriaus meno vadovė Danutė Zajančkauskienė.
Vygantas Varneckas uteniškiams žinomas kaip ilgametis Tauragnų kultūros centro mėgėjų teatro „Mokas" režisierius, jam už aktyvią kultūrinę veiklą ir teatro tradicijų puoselėjimą suteiktas Tauragnų krašto Garbės piliečio vardas. „Verdenietis" V. Varneckas į šią pavasarinę Kuktiškių šventę atvyko pirmą kartą.
Šiluma savo posmais susirinkusiųjų širdis pripildė poetė uteniškė Giedrė Sudniutė, savo kūrybą skaitė mokytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Petras Panavas, Zita Dičiuvienė – ilgametė Kuktiškių saviveiklininkė, giedanti Kuktiškių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kraštietė Dalia Bubulienė, pirmą kartą poezijos šventėje dalyvaujantis Lietuvos rašytojų sąjungos narys poetas Vytautas Kaziela bei jauniausias dalyvis kirdeikiškis dešimtokas Albertas Medzevičius. Į renginį atvyko ir gražiai į literatų gretas įsiliejo ir linkmeniškės Marytė Alesionkienė, Donata Gaižutienė ir Vida Balčiūnienė – šios kūrybingos moterys savo eiliuotuose posmuose atskleidė tėviškės grožį, perpindamos jaunystės prisiminimais.
Susirinkusiuosius pasveikino ir kuktiškietis Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, kasmet poezijos šventės aplankyti nepamirštantis rašytojas Pranas Treinys ir daugelis kitų garbių svečių.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kaista Utenos kultūrininkų kurstomas aistrų katilas (III)

  Tęsiame žurnalistinį tyrimą apie Utenos kultūros centro (toliau – UKC) direktoriaus Eriko Druskino vadovavimo metodus. Tyrimą pradėjome, kai prieš UKC vadovą ėmė kilti Utenos visuomenė, kuri krei­pėsi į Utenos rajono valdžią ir prašė įvertinti jo vei­klą. Rašyti kreipimąsi paskatino E. Druskino veikla UKC, kai jis išardė kelis mėgėjų kolektyvus, atleido arba privertė išeiti 20 darbuotojų.

 • Kaista Utenos kultūrininkų kurstomas aistrų katilas (I)

  Beveik prieš metus į Utenos kultūrinį dangų kaip ko­meta įsiveržė naujasis Utenos kultūros centro (toliau – UKC) direktorius Erikas Druskinas. Solidžią veiklos programą pristatęs ir gausybę idėjų pažėręs naujasis UKC vadovas buvo liaupsinamas Utenos rajono val­džios atstovų, iš dramos ir lėlių teatrų režisieriaus tikė­tasi permainų bei naujovių. Per beveik metus E. Drus­kinas pasiūlė Utenos visuomenei kelis naujus renginius ir festivalius, bet panašu, kad įtiko jis ne visiems. Jau greit pasklido kalbos apie kelių UKC mėgėjų kolekty­vų išardymą, žmonių atleidimus ir kt. Regis, jau iš ke­lių Lietuvos miestų išprašytas UKC direktorius vėl ke­lia pasipiktinimų bangą ir sumaištį tarp darbuotojų jo vadovaujamoje įstaigoje bei Utenos visuomenėje.

 • Nusipelniusiems mėgėjų teatro kūrėjams bus įteikti Metų apdovanojimai

  Didžiausia Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ kovo 23 dieną teatro gerbėjus kviečia į Varėnos kultūros centrą. Iškilmingame renginyje, skirtame Tarptautinei teatro dienai paminėti, ryškiausiems mėgėjų teatro kūrėjams bus išdalyta net dešimt „Tegyvuoja teatras“ statulėlių.

 • Laukiame stipraus kultūros vėjo gūsių

  Nuo šio rudens Utenos regiono savivaldybės, kaip ir kitų Lietuvos regionų savivaldybės, į savo rankas perima kultūrinio gyvenimo kūrimą ir papildomą biudžetą. Kultūros ministerija įgyvendino vieną iš savo planų – decentralizuoti kultūros finansavimą ir atiduoti savivaldybėms teisę pačioms spręsti, kokie kultūros ir meno projektai jų regione svarbiausi, kokie menininkai laukiamiausi. Parengta Tolygios kultūrinės raidos programa yra skirta tam, kad įveiktume kultūrinę atskirtį tarp regionų ir didmiesčių.

 • Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda

  Praėjusią savaitę Utenos kultūros centro dailės galerija nušvito ryškiomis tarptautinio projekto „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont“ spalvomis. Čia eksponuojami Prancūzijos dailininkų Isidore Krapo, Christophe Massé, Franck Garcia ir mūsų šalies menininkų Arvydo Šaltenio, Lilijos Puipienės, Editos Rakauskaitės, Romualdo Balinsko ir uteniškės Jūratės Mitalienės darbai.

 • Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais

  Jei Sudeikių daugiafunkciame centre neskambėtų tradicinės autorinės dainos ir poezijos vakaras „Po pavasario dangum...“, šis nuostabus Utenos rajono kampelis prarastų dalį žavesio. Kūrybingi žmonės visada buvo vertinami ir pastebimi, nes jie yra kūrėjai, o jų kūryba skirta mums visiems. Kaip mes bevertintume kūrybą, o pirmiausia – talentingus žmones, visada žavėsimės jais. Viena iš talentų puoselėtojų ir pati ne mažiau talentinga yra Sudeikių daugiafunkcio centro vadovė Vilma Petrulienė, kuri kartu su dar vienu muzikos talentu Gintaru Šuminu yra sumaniusi rengti jau tradicija tampantį autorinės dainos ir poezijos vakarą.

 • Utenoje pagerbti kultūros šviesos nešėjai

  Utenoje pirmą kartą pagerbti mūsų krašto kultūrai nusipelnę žmonės, savo darbais Utenos vardą garsinantys ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Gausus būrys kultūros darbuotojų, menininkų gruodžio 28 dieną Utenos rajono savivaldybės administracijoje dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje ir už reikšmingiausius 2017 metų pasiekimus, Utenos vardo garsinimą ir svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą buvo pagerbti padėkomis bei atminimo ženkliukais.

 • Europos Sąjungos lėšos – regiono kultūrai

  Regione gyvenantys žmonės dažnai pajaučia didesnę atskirtį nuo kultūrinių, pramoginių įvykių nei, tarkim, didžiųjų miestų gyventojai. Todėl labai svarbu regionuose išlaikyti kultūrinius židinius. Utenos regione atsiranda vis daugiau kultūros židinių, kurie labai svarbūs tos vietovės bendruomenei. Prie to nemaža dalimi prisideda įvairūs projektai, finansuojami tiek Europos Sąjungos (ES) fondų, tiek Kultūros ministerijos lėšomis.

 • Valstybė ir Europos Sąjunga investuoja į Utenos regiono kultūros objektus

  Vienas iš Vyriausybės prioritetų yra regionų skatinimas. Didelis dėmesys yra skiriamas kultūros objektams bei apskritai kultūrai. Nedideliame miestelyje prie bibliotekos matydami renovacijos darbus arba atnaujinamą dvarą, vienuolyną nesusimąstome, kas lemia šių kultūros objektų atgimimą, kodėl būtent jie ir kas juos finansuoja. Su LR kultūros ministerijos Europos Sąjungos paramos skyriaus vyr. specialistu Andriumi Jautakiu kalbėjomės apie šias investicijas ir kaip bei kokie projektai remiami.

 • Pristatyti dviejų skirtingų regionų kultūrų skirtumai

  Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija, kuriai vadovauja Zita Mackevičienė, Utenos visuomenei pristatė įdomų projektą „Rytai–Vakarai 20", kuriame atsispindėjo ne tik dviejų regionų kultūra, bet ir visų kultūros bei meno sričių bendra veikla Utenos ir Klaipėdos kraštuose. Tarp Mažosios Lietuvos ir Rytų Aukštaitijos per 20 veiklos ir bendravimo metų susikaupė nemažai patirties, atskleidžiančios jų savitumą, skatinančios kultūrinį turizmą, bendruomeniškumą, įtraukiančios į kultūrinę veiklą visas vietos gyventojų socialines grupes, populiarinančios profesionalųjį meną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2478
Vakar apsilankė:6904
Šią savaitę apsilankė:2478
Šį mėnesį apsilankė:150886
Viso (nuo 2015-02-16):12502320
Šiuo metu naršo:
120
2020-02-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!