Dienos šviesą išvydo knyga „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai“
KultūraDienos šviesą išvydo knyga „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai“
2014 rugsėjo 18, Ketvirtadienis 10:37

Dienos šviesą išvydo knyga „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai“

Dienos šviesą išvydo knyga „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai“
 • Lina NARČIENĖ
 • (15 foto)
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rugsėjo 17 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Utenos kolegijos direktoriaus prof. dr. Gintauto Bužinsko ir žurnalistės Genovaitės Šnurovos knyga „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai". Pasveikinti knygos leidėjų su nauju leidiniu atskubėjo gausi kolegijos bendruomenė, studentai, absolventai ir tiek, kurie didžiąją savo gyvenimo dalį paskyrė dirbdami šioje švietimo kalvėje.

Didžiuodamasis esantis mūsų kraštietis, Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas teigė niekada nesigailintis savo pasirinkimo dirbti Utenoje. Jis dėkojo ir į knygos pristatymą atskubėjusiai buvusiai šios įstaigos vadovei Vidai Stasiulionienei, kuri jį pakvietė į baigiamųjų egzaminų kvalifikacinės komisijos pirmininko pareigas. „Esu dėkingas už kiekvieną gyvenimo akimirką, už pažintį mūsų su Genute (Genovaitė Šnurova – aut. past.), kuri yra puiki šio krašto istoriografė, parašiusi apie Utenos kraštą bei tapusi bendraautore neseniai išleistos knygos. Galiu drąsiai prisipažinti, kad Genutės įnašas į šią knygą yra pats didžiausias, o mano – gal 10 procentų", – teigė direktorius.
Ypatingą išskirtinumą knygai „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai" suteikusi G. Šnurova prisipažino iš pradžių pati stebėjosi, kodėl ėmėsi šio darbo. „Tikėjausi, kad ir Medicinos mokykla, ir Politechnikumas turės savo archyvus ir bus labai paprasta. Tačiau tuomet, kai pradėjau ieškoti medžiagos, pasirodo, buvo ne taip paprasta. Išsigandau. Juk pažadas buvo duotas. O už ko kabintis? Paskambinau dviem šauniems vyrams Adolfui ir Nerijui (Adolfui Sinkevičiui ir Nerijui Treiniui – aut. past.), pradėjau su jais bendradarbiauti. Taip pat prisiminiau, kad kažkada laikraštyje rašiau apie Medicinos mokyklos absolventų susitikimą po 50 metų, susiradau šio susitikimo iniciatorę Reginą Merkienę. Nuo jos ir pradėjo vyniotis tas kamuoliukas, kurio gijos vedė į Kauną, Vilnių, Šiaulius ir kitus miestus. O kai kamuoliukas atriedėjo į Uteną, prisiminiau, kad nemažai medžiagos turi mano buvusi mokytoja Stasė Kubickienė. Nuo tos akimirkos tapo viskas paprasčiau", – leidinio atsiradimo istoriją papasakojo ilgametė žurnalistė Genovaitė Šnurova, paskaičiusi keletą „perliukų" iš naujai išleistos knygos apie Utenos kolegiją.
Padėkoję visiems, kurie prisidėjo prie šios knygos leidimo, autoriai juos apdovanojo nauju leidiniu, nuspalvintu ypatinga šiluma ir nuoširdumu.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5101
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:10968
Šį mėnesį apsilankė:43685
Viso (nuo 2015-02-16):14067677
Šiuo metu naršo:
111
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!