Pranas Treinys Utenoje pristatė jau 19 savo knygą
KultūraPranas Treinys Utenoje pristatė jau 19 savo knygą
2014 rugsėjo 17, Trečiadienis 11:37

Pranas Treinys Utenoje pristatė jau 19 savo knygą

Pranas Treinys Utenoje pristatė jau 19 savo knygą
 • (20 foto)

Antradienį, rugsėjo 16 d., Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko kuktiškėno rašytojo Prano Treinio naujo romano „Meilės pasaga“ sutiktuvės.

Knygos šventei vadovavęs literatūros kritikas, uteniškis Petras Bražėnas prisiminė kaip jaunystėje Utenoje dirbo akmenskaldžiu, tokią pat profesiją Utenoje prisipažino turėjęs ir šiame susitikime dalyvavęs Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas, žvalgybininkas, politikas ir generolas Jurgis Jurgelis.

Lituanistė, kuktiškietė Elena Tuskenytė-Čiužienė rašytojui pažėrė kritikos dėl jo romane surašytų svetimybių, tačiau pagyrė jį už gyvą kalbą. Gyrė rašytoją ir P. Treinio Aukštaitijos klasiku išvadintas, rašytojas Petras Panavas bei visuomenės veikėjas, su renginyje priklijuota gandonešio etikete Romualdas Valančiūnas.

Ištraukas iš knygos „Meilės pasaga“ bei pirmosios rašytojo knygos „Banko balandžiai“ skaitė Roma Rutkauskienė. Uteniškiai susirinkę į puikų renginį galėjo įsigyti ir knygų, kurias kartus su savimi atsivežė leidyklos „Žuvėdra“ vadovas Stasys Lipskis ir pardavė, kaip jis pats sakė, už savikainą.

Knygos pristatymo šventę pagyvino rašytojo kraštiečiai. Audringais plojimais šiltai buvo sutiktos ir rašytojo P. Treinio išbučiuotos Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus liaudiškos muzikos ansamblio moterys, kurioms vadovauja Stasė Kapcevičienė.

Rašytoją su nauja knyga sveikino ir duonos kepalą savo krašto garbė piliečiui įteikė Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė, sveikinimų jis susilaukė ir iš kitų atvykusiųjų.

„Utenos dienos“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Susitikimas su rašytoja

  Antradienį Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Viešnią ir jos trečiąją apsakymų knygą „Skersvėjų namai" pristatė Gintarė Adomaitytė. Susitikime dalyvavo aktyvūs Trečiojo amžiaus universiteto nariai ir būrys vyresniųjų klasių mokinių. Jiems tai buvo puiki netradicinė literatūros pamoka.

 • Žurnalistas – apie laimės paieškas Anglijoje

  Spalio 14 dieną 16 valandą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Anykščių rajono laikraščio „Anykšta" žurnalisto Vidmanto Šmigelsko knygos „Kur skraido liūdesio lėktuvai" pristatymas. Autorių kalbins kolega, žurnalistas ir poetas Linas Bitvinskas.

 • Uteniškiams pristatyta knyga „Moris“

  Birželio 16 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje uteniškė Regina Steponavičiūtė-Skomskienė pristatė knygą „Moris".

 • Naujausios kraštiečio Prano Treinio knygos „Duogo užrašai“ sutiktuvės

  Šalyje vykstant įvairiems 16-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiams, balandžio 26-ą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje surengtos bene garsiausio kraštiečio rašytojo kuktiškiečio Prano Treinio naujausios, jau dvidešimtos, knygos sutiktuvės. Jose, be tuoj 88-ąjį gimtadienį minėsiančio, tačiau vis dar ta pačia jaunatviška energija trykštančio autoriaus, dalyvavo visas būrys ištikimiausių rašytojo ir teatralo kūrybinės komandos narių: literatūrologas Petras Bražėnas, leidėjas, šio autoriaus knygas publikuojančios leidyklos „Žuvėdra" vadovas Stasys Lipskis, Lietuvos Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis, aktorė Alvyda Čepaitytė bei rašytojo vaikai: sūnus Vladas – šio romano dailininkas, ir dukra Eglė Treinytė-Senapėdienė, kurios nuotraukos puošia „Duogo užrašų" viršelį.

 • Po klajonių Sibire rašytojas V. Račickas sudėjo tikras istorijas apie tremtį

  Neseniai dienos šviesą išvydusi naujausia jau 33-oji mūsų kraštiečio rašytojo Vytauto Račicko knyga „Svečiuose pas mešką" buvo pristatyta ir Utenoje. Dar spaustuvės dažais kvepiantį leidinį atvežęs pats knygos autorius V. Račickas vaikams papasakojo apie tai, kas jį paskatino išleisti leidinį, kuriame asmenines istorijas išgyvena Stalino represijų aukos, o pasakojimų herojai liudija žiaurią Sibiro tremtinių kasdienybę – badą, šaltį, artimųjų netektis ir patyčias.

 • Utenos rajone mokyklos ir bibliotekos pasipildė unikaliomis knygomis

  Prieš pat Kovo 11-ąją Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai" ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis" pristatymas. Jo metu į susitikimą su uteniškiais atvyko žymūs Utenos krašto žmonės. Šį susitikimą moderavo žurnalistas, televizijos laidos „Istorijos detektyvai" vedėjas Virginijus Savukynas.

 • Išleista „Lietuvių liaudies smuiko muzikos antologija“

  Lietuvos liaudies kultūros centro leidinių serijoje „Gyvoji tradicija" – naujas DVD „Lietuvių liaudies smuiko muzikos antologija".

 • Broniaus Šablevičiaus knygos pristatymas – atviras pokalbis apie gyvenimą ir vienatvę

  Sausio 15 dieną Ignalinos viešosios bibliotekos skaitytojai rinkosi į dar vienos žymus gamtininko, gamtos mokslų daktaro Broniaus Šablevičiaus naujos knygos „Kita asmenybės pusė" pristatymą. Mokslininkas ignaliniečius šįkart nudžiugino savo apmąstymų, filosofinių pastebėjimų rinkiniu, kuris labai primena dienoraštį. Kažkam tai gali pasirodyti galbūt per daug atviras, per daug kitus vertinantis ir net kartais pasmerkiantis, tačiau visgi be galo intelektualus, minčių, vaizdų ir žodžio grožiu viliojantis bei romantiškas pokalbis paties su savimi, su skaitančiuoju ar kažkur esančiuoju.

 • Almanacho „Atokios stotys“ sutiktuvės Utenoje

  Gruodžio 5-ą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatytas jau 5-asis atokiau nuo didžiųjų kultūros centrų gyvenančių ir kuriančių poetų kūrybos almanachas, kurį parengė uteniškis Vytautas Kaziela.

 • Sudeikiuose pristatyta Joanos Vigos Čiplytės knyga

  Lapkričio 19 dieną Sudeikiuose buvo pristatyta istorikės Joanos Vigos Čiplytės knyga ,,Lietuvos mėgėjų teatro ištakos. Utenos mėgėjų teatras. 1908–1940". Knygos pristatyme dalyvavo autorė J. V. Čiplytė ir būrys panevėžiečių, sudeikiečiai ir iš Utenos atvykusių svečių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:568
Vakar apsilankė:5566
Šią savaitę apsilankė:568
Šį mėnesį apsilankė:33285
Viso (nuo 2015-02-16):14057277
Šiuo metu naršo:
55
2020-07-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!