Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama
KultūraUtenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama
2020 vasario 20, Ketvirtadienis 11:34

Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama
 • 13 foto

Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

Vieni kolegijos dėstytojai ir darbuotojai jau senokai užsiima menine paveikslų, fotografijos, medžio dirbinių ar rankdarbių kūryba. Kiti - tik neseniai pradėjo laisvalaikį skirti meniniams ieškojimams. Tačiau visi be išimties naudojasi galimybe imti tai, ką duoda gyvenimas. Kūrybinė laisvė suteikia jų gyvenimui prasmę, išryškina plačią dvasinių vertybių skalę ar nusiraminimą po ilgų ir pilnų iššūkių darbo valandų.

Parodų Medicinos fakulteto fojė niekada netrūko. Savo kūrybą eksponavo nemažai Utenos ir kitų miestų dailininkų, kolegijos studentų. „Dažnai pagalvodavau apie savo darbovietės bendruomenės narių bendros kūrybos parodos surengimą. Gerai žinojau, kad kolegijos dėstytojai ir darbuotojai po darbų mielai imasi pamėgtos kūrybinės veiklos realizavimo. Neilgai trukus šia savo idėja pasidalinau su kolegomis. Keli bendradarbiai iškart pritarė mano minčiai ir pažadėjo dalyvauti parodoje. Tačiau daugumą jų teko kiek ilgiau įkalbinėti. Ir aš juos puikiai suprantu. Pristatyti savo kūrinį visuomenei nepakanka vien noro. Ryžtis šiam žingsniui reikia ir drąsos, ir pasitikėjimo savo jėgomis. Tačiau galutinis rezultatas pranoko visus mano lūkesčius ir įsivaizdavimus. Pristatyti parodai kūriniai džiugina įvairove, išbaigtumu, profesionalumu ir labai kruopščiu atlikimu", – pasidžiaugė šios parodos organizatorė, dėstytoja, dailininkė Laima Kriukelienė.
Savo kūrybą parodoje pristatė net dvylika bendruomenės narių iš abiejų fakultetų: Medicinos bei Verslo ir technologijų.
Lektorius Laimonas Kairiūkštis demonstravo medžio dirbinius, atliktus naudojant lazerį. Tai ypatingo kruopštumo reikalaujanti atlikimo technika.
Darbuotojas Edmundas Tubelis pristatė tekinimo būdu sukurtus įvairius medinius indus, kuriuos palaikyti rankose ar pasigrožėti – parodos dalyviams tikrų tikriausia palaima.
Lektorė Daiva Petrėnaitė pristatė subtilių spalvų ir preciziška atlikimo technika nertus drabužius.
Medicinos fakulteto dekanė Danguolė Šakalytė ekspoziciją papuošė mezginiais ir riešinėmis, sulaukusiais didelio žiūrovų susidomėjimo.
Lektorė Rasa Malakauskienė pristatė nepakartojamo grožio papuošalus ir įvairias rankų darbo kosmetikos priemones.
Specialistė Sigutė Puidokienė demonstravo nertą pledą, ypač kruopščiai pagamintus atvirukus ir skiautinį užklotą.
Slaugos ir burnos priežiūros katedros vedėja Jolita Lubienė parodai pristatė tris aliejinės tapybos darbus su gėlėmis.
Lektorė Zita Ribokienė išradingai sukūrė fotografijų instaliaciją. Visiems susirinkusiems nuotaiką pakėlė iš nuotraukų su plačiomis šypsenomis žvelgiantys kolegos. Šios šypsenos daugeliui parodos lankytojų buvo tikras pozityvo užtaisas, įdomių bendruomenę suburiančių renginių prisiminimas.
Projektų valdymo skyriaus vedėja Aurelija Pelenienė demonstravo grafikos darbus: portretą ir pastele nutapytus peizažus. Juntama, jog autorė meno platybėse nėra naujokė.
Lektorė Ingrida Kepalaitė visus meno gerbėjus žavėjo meniškomis fotografijomis medžio tema. Ji laisvalaikiu ne tik fotografuoja, bet ir kuria eilėraščius aukštaitiška tarme. Keletą posmų lektorė paskaitė parodos aptarimo metu.
Lektorė Aušra Stoškienė parodai pristatė tris tapybos kūrinius - peizažus, du iš jų gana didelio formato.
Lektorė Laima Kriukelienė šiai progai sukūrė natiurmortą. Tai aliejinės tapybos darbas.

Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos paroda tęsis iki kovo 12 dienos.

„Labai norėčiau, kad ši Utenos kolegijos bendruomenės kūrybos paroda būtų ne paskutinė. Viliuosi, kad kitais metais toje pačioje vietoje, bet jau su kitais kūriniais ir didesniu dalyvių skaičiumi vėl susitiksime parodoje", – vylėsi L. Kriukelienė.

Utenos kolegijos ir laikraščio „Utenos diena" inf., Pauliaus Šakalio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Darbus ir pasiekimus įvertino nominacijomis

  Vienintelės mūsų apskrityje esančios aukštosios mokyklos – Utenos kolegijos – bendruomenė jau antrus metus skelbia metų nominacijas kuriantiems, dirbantiems ar aktyviai dalyvaujantiems visuomeniniame gyvenime. Įvertindamas savo gausios bendruomenės pasiekimus, Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas pasidžiaugė nominaciją pelnęs iš studentų – ją, pasak vadovo, vertina labiau nei gavęs įvairias padėkas ar apdovanojimus iš ministrų.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Jaunieji dizaineriai pristatė savo kolekcijas

  Rugsėjo 6 dieną tarp daugybės Utenos mies­to šventės renginių vyko ir mados improvizacija „Laikas ir materija“, kurią organizavo Utenos ko­legija (UK). Savo kolekcijas pristatė UK Verslo ir technologijos fakulteto aprangos dizaino ir tech­nologijų studijų programos bei Rėzeknės (Latvi­ja) Technologijų akademijos studentai. UK jau­niesiems dizaineriams drabužių kolekcijas padėjo pristatyti šios aukštosios mokyklos studentai ir miesto mokyklų mokiniai.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Utenos kolegijoje nustatyti daugybiniai administraciniai ir finansiniai pažeidimai

  Buvusio Utenos kolegijos direktoriaus Gintauto Bužinsko, įstaigai vadovavusio 10-metį, veikloje 2013–2018 metais nustatyta daugybė administracinių ir finansinių pažeidimų: jis neteikė privačių interesų deklaracijų, buvo kolegijoje įdarbinęs savo sūnus, jis pats, pažeidžiant nustatytą tvarką, buvo įdarbintas papildomiems darbams atlikti. Tai ir daugiau nustatyta Švietimo ir mokslo ministerijai rugpjūčio mėnesį atlikus Utenos kolegijos veiklos ir finansinį auditą.

 • Mokslo ir žinių dieną pradėjo šventine paskaita

  Rugsėjo 3 dieną Utenos kolegija akademinę bendruomenę ir miesto visuomenę pakvietė į Utenos kultūros centre organizuotą pirmąją naujų studijų metų paskaitą. Netradicinės interaktyvios paskaitos lektorius – Mindaugas Vidugiris, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas, skaitęs paskaitas ir vedęs užsiėmimus 200 Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigų.

 • Utenos kolegija naujus studijų metus pasitiks neįprastai

  Rugsėjo 3 dieną semtis mokslo ir žinių į ugdymo įstaigas po vasaros atostogų sugrįš mokiniai, o Utenos kolegija pasitiks gausų būrį studentų. Šiais studijų metais Utenos kolegijos duris pravers beveik 400 pirmakursių. Per bendrąjį priėmimą į kolegiją priimta 8 proc. daugiau studentų nei pernai.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:14992
Vakar apsilankė:17259
Šią savaitę apsilankė:45833
Šį mėnesį apsilankė:14993
Viso (nuo 2015-02-16):13089158
Šiuo metu naršo:
167
2020-04-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!