Bibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas
KultūraBibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas
2020 vasario 07, Penktadienis 13:10

Bibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas

Bibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas
 • 10 foto

Inovatyvi Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio fondo Elektroninė informacija bibliotekoms EIFL (angl. Electronic Information for Libraries) viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimu ir 1500 JAV dolerių prizu už šeimos skaitmeninių veiklų centrų kūrimo idėją ir jos įgyvendinimo programą.

Šios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę pasveikino LR kultūros viceministrė Ingrida Veliutė. Viceministrė džiaugėsi, kad šiandienos bibliotekos prisitaiko prie technologinių pokyčių, atliepia visuomenės poreikius ir lūkesčius, yra atviros ir šiuolaikiškos.

„Bibliotekų vaidmuo ir reikšmė XXI amžiuje kinta. Tai jau nebe tik knygų namai, bet ir šeimos, bendruomenės susibūrimo centras. Džiugu, kad Utenos viešoji biblioteka ir jos vykdomos veiklos, ugdančios skaitmenines kompetencijas, pastebėtos pasauliniu mastu. Linkiu, kad biblioteka ir toliau judėtų šia kryptimi, kad jos siūlomų veiklų ir paslaugų ratas plėstųsi, įtrauktų kuo daugiau miesto ir regiono gyventojų", – teigė I. Veliutė. Bibliotekos bendruomenę su šiuo itin reikšmingu pasiekimu sveikino ir Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Vidmantas Valinčius, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė, kiti svečiai, kolegos iš bibliotekų.
Šeimos skaitmeninių veiklų centras Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidarytas ir jo edukacinė programa  pradėta vykdyti 2019 m. pradžioje įgyvendinus dvejų metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje". Jis vykdytas su partneriais iš Zarasų, Daugpilio ir Preilių viešųjų bibliotekų. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka buvo šio projekto vadovė ir koordinatorė.
Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengti šeimos skaitmeninių veiklų centrai keturių Lietuvos ir Latvijos savivaldybių bibliotekose, įsigyta moderniausia įranga, skaitmeninis edukacinis turinys, apmokyti specialistai, sukurta mokymo programa bei jos metodika, kuri bibliotekoje sėkmingai vykdoma. Centre galima mokytis 3D modeliavimo ir programavimo, robotikos, susipažinti su virtualios realybės, Kinect ir kitomis interaktyviomis edukacinėmis priemonėmis, įsijungti į būrelius ir edukacinius užsiėmimus.

Kultūros ministerijos ir laikraščio „Utenos diena" inf., Linos Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Biblioteka knygų fondą atsinaujino už 27 tūkst. eurų

  Gegužės pradžioje Kultūros ministerija visos šalies bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, gavusi daugiau nei 27 tūkstančius eurų papildomai, gausiai papildys savo fondus ne tik naujausiais leidiniais, bet ir kitomis priemonėmis.

 • Karantinas nesumažino uteniškių noro skaityti

  Kruopščiai pasirengę Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojai jau balandžio 27 dieną skaitytojams atvėrė duris po maždaug pusantro mėnesio tylos. Nors karantinas dar tęsiasi, Vyriausybei sušvelninus sąlygas bibliotekos lankytojai jau gali grąžinti knygas ar pasiimti naujų. Tačiau biblioteka teikia ne visas paslaugas.

 • Biblioteka su 3D spausdintuvu gelbėja Utenos medikams

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis stoją į kovą su koronaviruso pandemija ir skuba į pagalbą medikams 3D spausdintuvu spausdindama rėmelius skydams ir gamindama apsaugos priemones.

 • Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inovatyvi veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio EIFL fondo viešųjų bibliotekų inovacijų programa skyrė apdovanojimą ir 1 500 USD prizą už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

 • Bibliotekoje – fotografijų albumo pristatymas

  Lapkričio 22 dieną 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Valentino Juraičio fotografijų albumo „Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išore ir vidus“ pristatymas. Veiks ir fotografijų paroda.

 • Bibliotekos vadovė V. Garunkštytė pasidalijo gerąja patirtimi

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarė dėl mokyklų bibliotekų veiklos koncepcijos ir paskirties peržiūrėjimo.

 • Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose bus kuriami šeimos skaitmeninių veiklų centrai

  Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose pradėti kurti švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Šeimos skaitmeninių veiklų centrų tinklas kuriamas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Nr. LLI-089).

 • Dėl sistemos sutrikimo bibliotekos skaitytojai negali pasiimti leidinių

  Apie savaitę Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose skaitytojai negali pasiimti leidinių, nes dėl LIBIS sistemos sutrikimo laikinai neveikia elektroninis katalogas. Tai patvirtino šios įstaigos direktorė Vida Garunkštytė.

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia lankytojus

  Visą šią savaitę vyksta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti įvairaus pobūdžio renginiai: knygų pristatymai, knygų mugė, kūrybos skaitymai, susitikimai su rašytojais ir įvairūs užsiėmimai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1700
Vakar apsilankė:6440
Šią savaitę apsilankė:20765
Šį mėnesį apsilankė:53482
Viso (nuo 2015-02-16):14077474
Šiuo metu naršo:
96
2020-07-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!