Į respublikinį „Aukso vainiko“ turą vyks uteniškė tautodailininkė
KultūraĮ respublikinį „Aukso vainiko“ turą vyks uteniškė tautodailininkė
2019 spalio 31, Ketvirtadienis 15:19

Į respublikinį „Aukso vainiko“ turą vyks uteniškė tautodailininkė

Į respublikinį „Aukso vainiko“ turą vyks uteniškė tautodailininkė
 • 6 foto

Lapkričio 30 dieną Ignalinos krašto muziejuje šventiškai uždaryta mėnesį veikusi 15-oji konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“, pasveikinti nugalėtojai ir laureatai. Parodoje eksponuota daugiau nei 300 darbų, kuriuos pristatė 66 kūrėjai iš Ignalinos, Utenos, Molėtų, Zarasų, Visagino. Dailės, keramikos, kalvystės, medžio kūriniai, mezginiai, siuviniais, karpiniai, margučiai, sodai ir žolynų kompozicijos verčia nustebti, žavėtis ir pajusti be galo gyvą tautos kūrybinę energiją. Visi nuostabūs liaudies menininkai aukščiausia ir prasmingiausia forma varžėsi dėl teisės dalyvauti respublikinėje parodoje bei pretenduoti į Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtą „Aukso vainiko“ (geriausio metų liaudies meistro) nominaciją.

Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė sakė esanti laiminga, kad muziejuje du mėnesius džiaugtasi geriausių Ignalinos rajono ir viso regiono kūrėjų darbais. Tiek daug šviesos ir šilumos buvo dovanota... Visus kūrėjus ir parodos organizatorius bei tautodailininkų globėjus sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas. Jis pastebėjo, kad renginio vedėjos, dainininkės, o ir jis pats apsirengę juodai, bet tai nereiškia etninės kultūros laidotuvių, tai reiškia prabangą, ilgaamžiškumo ir pilnatvės šventę. „Ačiū, kad esate, kad kuriate, kad perduodate patirtį...", – sakė M. Žymantas ir visiems linkėjo stiprios sveikatos bei ilgų kūrybingų metų.

Buvo pasveikinti ir apdovanoti parodos–konkurso „Aukso vainikas" du regioninio turo nugalėtojai ir aštuoni prizininkai. Jiems padėkas įteikė vertinimo komisijos pirmininkė dr. Teresė Jurkuvienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vyr. specialistė. Ji sakė, kad paroda ir ypač taikomosios dailės eksponatai – užimantys kvapą, tokie geri, kad mažiausiai penki kūrėjai galėtų pretenduoti į respublikinį turą, todėl ir išrinkti po vieną nugalėtoją buvo labai sunku. Komisijos sprendimu į respublikinį turą Alytuje vyks zarasiškė Birutė Andrijauskienė (austi tautiniai kostiumai) ir uteniškė Anelė Araminienė (tapyba). II vietą konkurse laimėjo ignalinietė Vera Smirnova (tapyba), III vietą – ignalinietė Nijolė Trinkūnienė (margučiai), o diplomu už puikų debiutą apdovanota Jolita Bužinskienė (keramika).
Komisijos pirmininkė ir projekto vadovė Ramutė Kraujalienė ypač daug pagyrų išsakė muziejaus darbuotojams. Už parodą R. Kraujalienė dėkojo ir specialų stiklo suvenyrą įteikė muziejaus direktorei Renatai Veličkienei, dovanėlę – muziejininkei Agnei Skunčikaitei. Tokias pačias dovanas gavo ir savivaldybės administracijos atstovai M. Žymantas bei Marijona Lukoševienė, kuriai dėkota už liaudies kūrėjų tapybos plenero organizavimą. Atskirai padėkota ir tautodailininkų globėjams, kultūros žmonėms, kurie juos suburia, surenka, pasirūpina darbų atvežimu, eksponavimu, kurie drąsina ir skatina kurti.
Šiltą ir gražų renginį nuostabiomis dainomis praturtino Didžiasalio vokalinis ansamblis „Vėtrungė" (vad. Valentina Sinkevič). Po apdovanojimų visi laureatai sustojo bendrai nuotraukai. Visi renginio dalyviai pakviesti į muziejaus vestuvių ekspozicijų salę pabendrauti ir pasivaišinti.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos ir laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tautodailės metų pradžia pažymėta įsimintinu renginiu

  Tautodailės metams skirtus renginius iškilmingai pradėjo liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso vainiko" apdovanojimai – svarbiausias šalies tautodailininkų, iškilių liaudies dailės kūrinių autorių, įvertinimas.

 • „Aukso vainikais“ bus karūnuoti geriausi šalies liaudies menininkai

  Senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai sausio 5-ą rinksis Alytaus kultūros centre – čia vyks iškilmingas Tautodailės metų paskelbimas ir liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų apdovanojimo ceremonija. Šventėje dalyvaus LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Lietuvos tautodailininkų bendrijų nariai, menotyrininkai, etnologai, iškilūs visuomenės, kultūros veikėjai.

 • Ignalinoje pasveikinti parodos „Aukso vainikas“ dalyviai ir laureatai

  Rugsėjo 26 dieną Ignalinos krašto muziejuje džiaugtasi liaudies menininkais, kurie savo darbus pristatė konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“. Ignalinoje rajoninė paroda surengta jau keturioliktą kartą. Joje net 38 Ignalinos krašto auksarankiai pristatė vaizduojamosios ir taikomosios liaudies dailės darbus. Susirinkusieji galėjo pasigėrėti paveikslais, karpiniais, audiniais, mezginiais, veltiniais, keramikos, medžio ir kitais dirbiniais. Visi jie be galo šilti, mieli, saugantys mūsų tautos senosios kultūros išskirtinumo ženklus, atskleidžiantys šių dienų ieškojimus.

 • Paskelbti talentingiausi šalies liaudies menininkai

  Žinomų šalies menotyrininkų komisija paskelbė praėjusių metų respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" konkurso laureatus ir prizininkus. Iškilminga ceremonija vyko sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, Širvintų kultūros centre. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – aukso vainiku – siekė net 27 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai.

 • Geriausius šalies tautodailininkus karūnuos Jonavoje

  Šimtametes senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai Trijų karalių dieną rinksis Jonavos kultūros centre – čia vyks respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Pirmųjų vietų laimėtojai – po vieną vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą – bus apdovanoti simboliniais aukso vainikais kaip geriausi 2016 metų liaudies meistrai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2899
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:8915
Šį mėnesį apsilankė:70722
Viso (nuo 2015-02-16):14337882
Šiuo metu naršo:
67
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!