Utenoje – Gyvosios dokumentikos spektaklis
KultūraUtenoje – Gyvosios dokumentikos spektaklis
2018 lapkričio 09, Penktadienis 10:09

Utenoje – Gyvosios dokumentikos spektaklis

Utenoje – Gyvosios dokumentikos spektaklis

Mus supantis pasaulis nuolat keičiasi, tuo pačiu keičiamės ir mes, mūsų požiūris į gyvenimą, žmones, toleranciją. Jau supratome, kad turime gerbti ir puoselėti ne tik savo etnines šaknis, bet ir tolerantiškai, pagarbiai priimti kitų tautų, kitos odos spalvos žmones, jų kultūrą, papročius, įsitikinimus.

Nebesižvalgome per petį į neįgaliuosius, o džiaugiamės jų integracija į visuomenines veiklas. Mūsų tautiečiai emigruoja ieškodami laimės, siekdami mokslų užsieniuose, o į Lietuvą atvyksta įvairiausių tautų žmonių. Bendravimo ir kultūrų klimatas šiltėja, bet dar teks nueiti netrumpą kelią iki visiško sąmoningumo.
Į Uteną atkeliauja projekto „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui", kurio viena iš veiklos krypčių – sąmoningumo didinimo kampanija, siekianti sudaryti sąlygas pažinti diskriminaciją patiriančius žmones per jų žmogiškumo iliustravimą, portretus ir kasdienybės vaizdus, kelti klausimus apie negalią, lytinę ir tautinę tapatybę ir kitus Lygių galimybių įstatyme įtvirtintus pagrindus, renginiai. Šiuo projektu pasakoma, kokia akivaizdi yra žmonių įvairovė: žmonės skiriasi rase, tautybe, etnine priklausomybe, religija, socialine padėtimi, kilme, kalba, amžiumi, lytimi, lytine orientacija, fizine būkle, tikėjimu, įsitikinimais. Žmonių lygybė yra neatskiriama nuo įvairovės suvokimo ir jos priėmimo. Tačiau mūsų išankstinės nuostatos dažnai apriboja galimybę matyti pasaulį atviromis akimis, paslepia unikalius žmonių paveikslus ir patirtis po normatyvo šešėliu. Kiek įvairovės veidų mūsų visuomenėje, kaimynystėje, darbovietėje, savo aplinkoje pastebime mes?
2017 m. pabaigoje mėgėjai ir profesionalai fotografai buvo pakviesti dalyvauti fotografijų konkurse „Įvairovės veidai" ir užfiksuoti įvairovės atspindžius kasdienybėje, realybę, istorijas, (ne)tradicijas, kultūrą, patirtis. Atrinkti dalyvių darbai iki lapkričio 16 d. bus eksponuojami Utenos kultūros centre.
Lapkričio 12 d. 18 val. Utenos kultūros centro didžiojoje salėje vyks gyvosios dokumentikos spektaklis „Įvairovės balsai", kurio metu renginio herojės, atstovaujančios skirtingas visuomenės grupes, papasakos visuomenei nepriimtinus ir stereotipais apkartintus išgyvenimus, taip atskleisdamos diskriminaciją patiriančių žmonių realybę.
Gyvosios dokumentikos spektaklio „Įvairovės balsai" scenarijaus autorė ir režisierė – Lietuvos rusų dramos teatro režisierė Kornelija Krasilnikovaitė.
Gyvosios dokumentikos žanras Lietuvoje mažai eksploatuojamas, jis reikalauja išskirtinės dramaturgijos, daugiau asmeniškumo, žmonių išpažinties.
Kviečiame pasinaudoti unikalia galimybe susipažinti su gyvosios dramaturgijos kūriniu.
Renginio trukmė – 1.30 val. Renginys nemokamas, skirtas suaugusiems.

Utenos kultūros centro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiai kviečiami į spektaklį

  Balandžio 26 dieną 18 valandą Utenos kameriniame teatre vyks spektaklis „Laikas pakalbėti“ (režisierius Šarūnas Kunickas), kuriame vaidins Rimantė Gudelienė, Valdas Laurinavičius, Vaidas Gudelis, Auktumas Maračinskas ir Daumantas Barčys.

 • Gražiausios spektaklių dainos muzikinėje programoje „Ten seneliai jauni“

  Spalio 11 dieną 18 val. Utenos kultūros centras pavirs vaikų tvirtove, kurioje mėgstamų bardų lūpomis nuskambės gražiausios spektaklių dainos iš muzikinės programos „Ten seneliai jauni". Trys šaunūs aktoriai – Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis ir Andrius Kaniava – bei kompozitorius Sigitas Mickis mažuosius žiūrovus kvies pasiklausyti prieš daug metų spektakliuose skambėjusių dainų, o visus juos atlydėjusius pabūti ten, kur seneliai jauni, o tėvai kaip vaikai.

 • Zuikio Puikio pamoka vaikams

  Balandžio 26 diena Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis" buvo ypatinga. Ir ne tik šios, bet ir kitų ugdymo įstaigų bendruomenėms – „Gandrelio" kolektyvas pastatė naują spektaklį. Tokie vaidinimai yra labai laukiami, o vėliau dar ilgai aptarinėjami grupėse bei namuose.

 • Gimtosios kalbos vakarą nuspalvins spektaklis uteniškių tarme

  Vasario 22 dieną Utenos kultūros centre rengiamas „Gimtosios kalbos vakaras", skirtas Lietuvių kalbos dienoms.

 • Nacionalinio Kauno dramos teatro gastrolės Utenos kultūros centre

  2016 m. lapkričio 10 d. 18 val.
  Įstabi meilės istorija
  GENTIS
  Vienos dalies spektaklis pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas"

 • Utenoje – spektaklis „Drakonas“

  Spalio 28–30 dienomis Utenos kultūros centre vyks XXIII Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai" regioninis turas.
  Sekmadienį, spalio 30 dieną, bus galimybė pamatyti Rokiškio liaudies teatro mėgėjų spektaklį „Drakonas". Tai pasaka suaugusiems pagal Jevgenijų Švarcą „Drakonas" (režisierius Rytis Saladžius).

 • Daugailių teatralai parodė premjerą „Seserys“

  Birželio 11 dieną Daugailiuose įvyko Utenos kultūros centro Daugailių skyriaus mėgėjų teatro premjera – spektaklis pagal Viktoro Miliūno „Seserys" (režisierė Jūratė Paliulienė).

 • Utenoje – išskirtinio grožio Flamenko šokio teatro „Sandra Domingo“ premjera

  Jau balandžio 24 d. į Utenos kultūros centrą sugrįžta Flamenko šokio teatras „Sandra Domingo" su nauju premjeriniu flamenko šokio spektakliu „FIESTA: valgyk, melskis ir mylėk".

 • Premjera sukvietė sudeikiečius

  Balandžio 2 dieną Utenos kultūros centro Sudeikių salė ūžė nuo gausiai susirinkusios publikos. Artimieji, pažįstami, draugai, kaimynai susirinko pasižiūrėti šio skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Angelės Dikmonienės režisuoto spektaklio pagal Žemaitės komediją „Apsiriko".

 • Tėvų staigmena vaikus paliko be žado

  Kovo 30-os rytą Rapolo Šaltenio progimnazijos aktų salėje skambėjo čia besimokančių vaikų ir ugdymo įstaigos svečių juokas. Progimnazijos mokinių tėvai pagaliau sulaukė dienos, kuomet galėjo savo atžaloms padovanoti ilgai nuo jų slėptą siurprizą – nuotaikingą spektaklį apie tris paršiukus ir jų draugus. Mažieji neteko amo sužinoję, kad scenoje straksėję paršiukai, meška, Raudonkepuraitė ar vilkas – jų tėvai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3680
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:31365
Šį mėnesį apsilankė:18255
Viso (nuo 2015-02-16):14042247
Šiuo metu naršo:
107
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!