Nacionaliniame piešinių konkurse – uteniškių sėkmė
KultūraNacionaliniame piešinių konkurse – uteniškių sėkmė
2018 rugsėjo 25, Antradienis 13:22

Nacionaliniame piešinių konkurse – uteniškių sėkmė

Nacionaliniame piešinių konkurse – uteniškių sėkmė
  • 12 foto

Nacionaliniame mokinių meninio Lietuvos herbų ir herbinių ženklų interpretavimo konkurse „Lietuva mūsų ženkluose“ puikiai įvertinti uteniškių Deimantės Grašytės ir Astijaus Puodžiuko kūrybos darbai.

Deimantė Grašytė, sukūrusi darbą „Seliavos – svarbi Sudeikių herbo ir miestelio dalis“, tapo konkurso laureate tarp 10–14 amžiaus dalyvių, o Astijaus Puodžiuko kūrybos darbas „Laiko ženklai. Žygimantas Senasis ir Bona Sforca“ pateko į geriausių konkurso darbų parodą, kuri šiuo metu eksponuojama Valdovų rūmuose Vilniuje.

Pasirengti konkursui mokiniams padėjo Krašuonos progimnazijos dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė.

Rugsėjo 14 dieną buvę Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai Deimantė Grašytė ir Astijus Puodžiukas (dabar jau Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pirmokai) dalyvavo Lietuvos herbų ir herbinių ženklų interpretavimo konkurso „Lietuva mūsų ženkluose" parodos pristatyme ir laimėtojų apdovanojimo šventėje, kuri vyko Valdovų rūmų muziejuje. Garbingą apdovanojimą – laureatės diplomą ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriaus Algirdo Sakevičiaus padėką, konkurso organizatorių įsteigtus prizus bei atminimo dovanas – iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose atsiėmė ne tik Deimantė, bet ir jaunąją tapytoją rengusi dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė. Konkurso laureatus ir parodos dalyvius šiltais ir įkvepiančiais žodžiais pasveikino Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė, Dailės mokytojų asociacijos vadovas Rimantas Kisielius bei muzikinius garsus dovanojo Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos Senosios muzikos ansamblis „Lirum".

Po apdovanojimų ceremonijos ir parodos pristatymo visi šventė dalyviai iš Valdovų rūmų muziejaus administracijos ir konkurso organizatorių gavo ir įspūdingą nematerialią dovaną – unikalią galimybę apžiūrėti tarptautines parodas „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III" bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais". Šios išskirtinės parodos iš garsiausių Europos meno lobynų yra neįkainojamų dovana Valstybės Atkūrimo jubiliejų švenčiančiai Lietuvai.

Piešinių konkursas „Lietuva mūsų ženkluose" jaunuosius kūrėjus pakvietė pasidomėti Lietuvos heraldikos paveldu, istoriniais lietuviškais ženklais, reprezentuojančiais valstybę, regioną, miestą ar miestelį, giminę ar asmenį, vaizduojamais herbuose, vėliavose, antspauduose, monetose ir tos kultūros kontekste pateikti jų kūrybines menines interpretacijas. Džiugu, kad talentingiems uteniškiams puikiai pavyko meniškai interpretuoti gana sudėtingą Lietuvos herbų ir herbinių ženklų temą.

Deimantės ir Astijaus darbai pasižymėjo kūrybos laisve, tapybiškumu, dėmesiu detalėms bei originaliu istorinės temos atskleidimu. Jų darbuose atgijo istoriniai ženklai.

Šis konkursas yra Kultūros paveldo ir meninio ugdymo projekto „Mus moko patirtis ir praeitis“ dalis.

Laikraščio „Utenos diena" ir Utenos Krašuonos progimnazijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

    Paaiškėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2020“ nugalėtojai. Tarp jų – ir uteniškė.

  • Egidijus Puodžiukas: „Trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai“

    Savo viziją apie būtiniausius darbus, kurių negalima atidėlioti, pristato Egidijus Puodžiukas – pretendentas į Utenos rajono savivaldybės merus, TS-LKD Utenos skyriaus pirmininkas, buvęs Utenos apskrities viršininkas, Utenos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas ekonomikai, Utenos teritorinės darbo biržos direktorius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3588
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:40263
Šį mėnesį apsilankė:72980
Viso (nuo 2015-02-16):14096972
Šiuo metu naršo:
138
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!