KultūraUtenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda
2018 balandžio 25, Trečiadienis 13:36

Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda

Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda
 • Birutė NENĖNIENĖ
 • 23 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusią savaitę Utenos kultūros centro dailės galerija nušvito ryškiomis tarptautinio projekto „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont“ spalvomis. Čia eksponuojami Prancūzijos dailininkų Isidore Krapo, Christophe Massé, Franck Garcia ir mūsų šalies menininkų Arvydo Šaltenio, Lilijos Puipienės, Editos Rakauskaitės, Romualdo Balinsko ir uteniškės Jūratės Mitalienės darbai.

Šios ekspozicijos užuomazgos ir pradžia – trejų metų senumo įvykiai. 2015 m. gegužės 22–birželio 13 dienomis Vilniaus dailės galerijoje „Arka“ vyko tarptautinio projekto „Vanduo po ti1tu/Water under the bridge" tapybos paroda, kurioje buvo pristatomi menininkų Isidore Krapo (tikroji pavardė Hubert Becheau) iš Bordo (Prancūzija) bet lietuvių menininkių Editos Dalios Rakauskaitės ir Lilijos Puipienės darbai. Šis tarptautinis projektas yra tęstinis bei kaskart įtraukiantis naujų dalyvių (parodos metu poetas, vertėjas iš prancūzų kalbos Dainius Gintalas publikavo straipsnį „Trise ant elegantiško tilto" savaitraštyje „Literatūra ir menas").

Pats tilto įvaizdis, laiko ir istorijos tėkmėje tapęs banaliu ir daug, ir nieko nereiškiančiu elementu, menininkams tampa sąlygiška, simboline susitikimo vieta. 2017-2018 metais išinicijuojamas tęstinis projektas „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont", kurio metu 2017 m. buvo surengta tapybos paroda Bordo, Prancūzijoje, bei suplanuotos aštuonios parodos Lietuvoje 2018 m.

2017 m. rugsėjo 12–27 dienomis vyko tęstinio tarptautinio projekto „Vanduo po tiltu/ Water under the bridge" tapybos paroda Bordo, kurioje, be Vilniuje 2015 m. jau eksponuotų I. Krapo, E. Rakauskaitės bei L. Puipienės kūrinių, buvo pristatomi ir vieno žymiausių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų Arvydo Šaltenio darbai. Lietuvių menininkų kūrybą ir savo poeziją pristatė poetas vertėjas Dainius Gintalas.

Utena – viena iš aštuonių šio projekto lietuviškosios dalies stočių. Be Utenos, ši paroda bus eksponuojama Anykščiuose, Rokiškyje, Obeliuose, Vilkaviškyje, Zarasuose, Dusetose ir kitur, įtraukiant įvairias biudžetines ir nevyriausybines institucijas kaip partnerius. Baigiamoji paroda planuojama Vilniuje, galerijoje „Akademija".

Organizuojant parodas Lietuvoje, išplėstas tiek menininkų iš Lietuvos, tiek ir iš Prancūzijos ratas – parodose savo kūrinius, be I. Krapo, eksponuoja žinomi prancūzų dailininkai Christophe Massé bei Franck Garcia. Lietuvių gretas papildė R. Balinskas, o skirtinguose šalies miestuose ekspoziciją papildo vieno šios vietovės lietuvių tapytojo darbas. Utenoje ši garbė teko tapytojai Jūratei Mitalienei, dalyvavusiai ekspozicijos pristatyme Utenos KC Dailės galerijoje kartu su Arvydu Šalteniu, radusiu laiko darbo savaitės viduryje atvykti į gimtąją Uteną.

Adolfo Sinkevičiaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Uteniškiai savo kūrybos darbus pristatė Seime

  LR Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatyta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodoje eksponuojami kelių dešimčių skirtingų autorių sukurti rankdarbiai, medžio drožiniai, keramikos dirbiniai, paveikslai, audiniai, nėriniai, ir kiti Utenos rajonų tautodailininkų darbai.
  Parodos atidarymo metu muzikinę programą pristatė Utenos meno mokyklos folkloro ansamblis „Sietynas“.

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

 • Gamtos fotografai kviečia į parodą

  Praėjusį savaitgalį Utenos gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ Žemės dienos proga Utenos meno mokyklos Dailės skyriuje atidarė tradicinę kasmetę, jau 18-ąją, fotografijų parodą. Parodoje eksponuojami 68 darbai, sukurti 54 autorių.

 • Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

  Tikriausiai Lietuvoje nerastume žemdirbių, negirdėjusių apie tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi..“. Tradiciškai pavasarį Kauno rajone vykstanti paroda yra puiki vieta susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, paragauti kokybiškų produktų, įsigyti išradingų amatininkų kūrybos darbų. Paroda vienodai įdomi ir miesto, ir kaimo gyventojams.

 • Ignalinoje atidaryta dviejų fotografų darbų paroda

  Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

 • Tradicinėje parodoje – ir trijų uteniškių darbai

  Po tradicinių žirgų lenktynių „Sartai 2018“ Dusetų dailės galerijoje atidaryta jau tradicine tapusi tarptautinė paroda „Žirgas dailėje“. Šiemet paroda, kurioje dalyvauja net 60 autorių, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Joje savo darbus eksponuoja ir trys uteniškiai menininkai Laima Tubelytė–Kriukelienė, Jolita Levčenkienė ir Laimonas Šmergelis.

  Paroda veiks iki kovo 15 dienos.

  Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2582
Vakar apsilankė:3275
Šią savaitę apsilankė:8896
Šį mėnesį apsilankė:41998
Viso (nuo 2015-02-16):9206560
Šiuo metu naršo:
34
2018-11-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!