Festivalio uždaryme – paskutinė daina „Lietuva“
KultūraFestivalio uždaryme – paskutinė daina „Lietuva“
2017 spalio 03, Antradienis 11:05

Festivalio uždaryme – paskutinė daina „Lietuva“

Festivalio uždaryme – paskutinė daina „Lietuva“
 • Vytautas RIDIKAS
 • 121 foto, dar papildyta
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio uždarymo koncertas, skirtas Pasaulinei muzikos dienai, vyko Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Koncerte „Teskamba Lietuvos valstybė“ grojo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras (meno vadovas Martynas Staškus). Jaunimo kolektyvui dirigavo žemietis Mantas Jauniškis.

Paskutinė šio XXI festivalio Kipro Mašanausko daina „Lietuva" skambėjo žiūrovams atsistojus ir susikibus rankomis. Prieš tai su orkestru pasirodė muzikantai su įvairiais instrumentais, taip pat ir du jauni dainininkai Anastasia Lebedyantseva (mecosopranas) bei Rafaelis Štarolis (baritonas).

Į festivalio uždarymą atvyko ir buvusi šio renginio globėja, buvusi Seimo narė Milda Petraukienė. Kaip tikras šeimininkas ir dabartinio festivalio globėjas rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas gėlių puokšte už puikų net mėnesį trukusį renginį atsidėkojo festivalio rengėjai ir direktorei Zitai Lukošiūnienei.
Visi išsiskirstė vildamiesi jau kitą rudenį sulaukti įvyksiančio XXII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio.

Priminsime, kad Rugsėjo 1 dieną Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje vyko XXI Aukštaitijos vargonų festivalio, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, atidarymas gražiu pavadinimu „Giedokim Lietuvai giesmę naują!". O ketvirtadienį gražiausios meilės melodijos, skirtos miesto gimtadieniui, nuskambėjo Utenos meno mokykloje.

XXI Aukštaitijos vargonų festivalio atidaryme visai neseniai naujai rokiškėno Justino Mozūros restauruotais vargonais griežė Gediminas Kviklys, jam pritarė, o kai kuriuos kūrinius atliko ir visiems uteniškiams puikiai pažįstami Povilas Syrrist-Gelgota (altas) su žmona Toril Syrrist-Gelgota (violančelė). Šiame festivalyje pirmą kartą dainavo ir Veronika Povilionienė.

Ištikimus vargonų muzikos festivalio lankytojus ketvirtadienį, rugsėjo 7 dieną, pasitiko neįprasti muzikos garsai. „Gražiausios meilės melodijos", dedikuotos Utenos miesto gimtadieniui, užpildė Utenos meno mokyklos erdvės. Jas miestiečiams ir renginio svečiams dovanojo Austėja Lukaitė (sopranas), Andrius Bartkus (tenoras) ir Gražina Zalatorienė (fortepijonas).

Rugsėjo 8 dieną, penktadienį, vargonų muzikos festivalio renginys persikėlęs į garsiųjų labanorinių šventę (Švenčionių r.), suskambo Labanoro Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje. Čia Marijos gimimo dienai skirtame koncerte „Atverk mano širdį!" dainavo Giedrė Zeicaitė (sopranas), B. Brazdžionio eiles skaitė Virginija Kochanskytė ir namuose gamintais kompiuteriniais bei pirmą kartą viešai vargonais griežė Laura Gedgaudaitė.

Dėkodama už nuostabų koncertą Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova tvirtino, jog tokie nuostabūs koncertai praturtina žmones. Viešnioms iš Klaipėdos dėkojo ir Labanoro parapijos klebonas Jurgis Kazlauskas.

Sekmadienį, rugsėjo 10-ą, vargonų festivalis su gražia programa „Giesmė ir žodis Tavo garbei" persikėlė į Užpalių Švč. Trejybės bažnyčią. Baritono Dainiaus Puišio ir vargonininkės uteniškės Jurgitos Kazakevičiūtės koncertą savo gražia kalba papuošė aktorės ir buvusios Lietuvos radijo diktorės Gražinos Urbonaitės skaitomos įvairių autorių eilės.

Prieš koncertą šio festivalio direktorė ir meno vadovė Zita Lukošiūnienė pagerbė savo gimines, dar kartą užpaliečiams primindama, kad jos dėdė Pranciškus Jurgelėnas Užpalių bažnyčioje vargonavo beveik 40 metų. Jo atminimui bažnyčioje jau keletą metų kabo medžio drožėjo, žymaus šalies gamtininko doc. dr. Romualdo Šimkūno pagaminta atminimo lenta.

Rugsėjo 17-tą, sekmadienį, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio gerbėjų sulaukė Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kur vargonais griežė šio festivalio direktorė ir meno vadovė Z. Lukošiūnienė, vargonininkei klarnetais pritarė jos anūkas Anielius Lukošiūnas ir jo mokytojas, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas Rimvydas Savickas.

Daugiausia aplodismentų ir bažnyčioje susirinkusiųjų dėmesio susilaukė devynmetis Anielius, kuris kartu su savo klarnetininku mokytoju ir savo močiute vargonininke pagrojo keletą kūrinių. Koncerto atlikėjus ir jau 30 metų Sudeikiuose vargonuojančią Z. Lukošiūnienę sveikino šios parapijos administratorius kun. Povilas Klezys.

Priešpaskutinis šio festivalio koncertas „Mėgstamiausios Juditos dainos" klausytojus rugsėjo 24 dieną sukvietė į Kirdeikių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Po šv. Mišių jame dainavo viena ryškiausių operinio dainavimo žvaigždžių Judita Leitaitė. Jai pritarė Utenos trio „Magistrai" nariai akordeonistė Renata Buzėnaitė, birbynininkas Gediminas Kaušylas su šio festivalio organizatorė Zita Lukošiūniene (klavišiniai).
Po koncerto atlikėjus sveikino ne tik klausytojai, bet ir šios parapijos administratorius kun. Jurgis Kazlauskas. Sveikinimų sulaukė ir neseniai jubiliejų atšventęs bažnyčios vargonininkas Raimondas Kaminskas. Jam kun. J. Kazlaukas įteikė iš Graikijos atsivežtą ikoną su švč. Mergelės Marijos atvaizdu.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Labdaros koncerte – ryškios šalies žvaigždės

  Vakar pakeliui į Aukštaitijos vargonų muzikos festivalį Labanore klaipėdietės aktorė Virginija Kochanskytė su savo kolegėmis dainininke Giedre Zeicaite ir vargonininke Laura Gedgaudaite surengė labdaros koncertą Krizių centre „Angelų pieva".

 • Rugsėjo 1-ąją prasidės XX Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis

  Rugsėjo 1 dieną (ketvirtadienį) 18.30 val. Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks XX Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio, skirto Utenos miesto 755 metų jubiliejui, atidarymo koncertas, kuris tradiciškai pradeda Utenos miesto šventės renginius.

  Apie šiųmetį festivalį portalo udiena.lt skaitytojus kviečiame paskaityti žurnalistės Deimantės Kazokaitės interviu su festivalio direktore ir meno vadove Zita Lukošiūniene (šis interviu buvo spausdintas rugpjūčio 24 dieną laikraštyje „Utenos diena").

 • Festivalio uždarymas vyko Utenoje

  Sekmadienį, spalio 4 dieną, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyko 19-o Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio uždarymas. Prieš šį koncertą Pasaulinės muzikos dienos proga, ketvirtadienį, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio atlikėjai užsuko į Rokiškį, kur dvaro menėje koncertavo Utenos trio „Magistrai" Gediminas Kaušylas (birbynė), Renata Buzėnaitė (akordeonas) ir Zita Lukošiūnienė (fortepijonas) – čia skambėjo užburiančios valso, tango melodijos. Visą mėnesį trukusi festivalio kelionė po Aukštaitiją baigėsi tradiciškai – koncertu Utenoje. Kitas festivalis kitąmet bus jubiliejinis, todėl jį organizuoti planuojama tik Utenos rajone.

 • Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis – Anykščių koplyčioje

  Rugsėjo 22 dieną Anykščių koplyčioje buvo minimos 140-osios Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinės. Šia proga antrą dešimtmetį gyvuojantis Utenos senosios muzikos ansamblis „Vox animae", vadovaujamas Virginijos Šeduikienės, surengė akustinį koncertą.

 • Vargonų muzikos festivalis – jau devynioliktą kartą

  Rugsėjo 3 dieną Utenos kultūros centre vyko Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio, kuris vyks iki spalio 4 dienos, atidarymas, skirtas Utenos miesto dienai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4958
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:10825
Šį mėnesį apsilankė:43542
Viso (nuo 2015-02-16):14067534
Šiuo metu naršo:
95
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!