Per pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose
KriminalaiPer pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose
2015 liepos 22, Trečiadienis 08:36

Per pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose

Per pusmetį – beveik pusantro tūkstančio konfliktų šeimose

Smurtas šeimoje jau ne pirmus metus yra viena iš opiausių temų mūsų šalyje. Tai ne tik šeimos, o visos visuomenės problema. Vien per pirmąjį 2015 metų pusmetį Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 1 407 pranešimai apie vykstančius ar įvykusius šeimyninius konfliktus šeimose.

Dažniausiai smurtauja vyrai

Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėti 135 ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, 16 – dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, 1 – dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, 1 – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Išnagrinėti 261 skundai dėl smurto šeimoje, 224 – dėl smurto prieš moteris. Taip pat surašyti 69 administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl tėvų valdžios nepanaudojimo ar panaudojimo priešingai vaiko interesams.
Išanalizavus smurtinius nusikaltimus darančių asmenų statistiką, matyti, kad dažniausiai šias nusikalstamas veikas daro vyrai. Dauguma atvejų rodo, kad smurtautojų išsilavinimo lygis yra žemas, o nemaža dalis smurtautojų yra niekur nedirbantys asmenys. Smurtas artimoje aplinkoje dažniausiai prasideda nuo santykių aiškinimosi, žodinių konfliktų, kurie kyla dėl to, jog asmenys būna vartoję alkoholinių gėrimų.

Vykdo prevencinę veiklą

Siekiant užkardyti teisės pažeidimus bei nusikalstamas veikas, susijusias su smurtu artimoje aplinkoje, Utenos apskrities policijos pareigūnai vykdo prevencinę veiklą Utenos apskrities mastu, bendradarbiauja su seniūnais, socialiniais darbuotojais, švietimo įstaigų darbuotojais, vaikų teisių apsaugos specialistais, lanko ir kontroliuoja socialinės rizikos šeimas, teikia prevencinio pobūdžio informaciją apie galimybę gauti reikiamą pagalbą specializuotuose pagalbos centruose. Pareigūnai organizuoja ir vykdo susitikimus su švietimo įstaigų bendruomenėmis, saugių kaimynysčių grupių nariais. Smurtaujantys asmenys yra supažindinami su Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatomis ir atsakomybe, nukreipiami į specializuotos pagalbos centrus.
Policija primena, kad smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas, todėl patyrus bet kokios rūšies ar formos smurtą, arba pažįstant ką nors, kas tai patiria, nebijoti kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą, policiją. Apie tai būtina pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/, policijos pasitikėjimo telefonu 8 800 20 112 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Taip pat galima kreiptis į specializuotų centrų darbuotojus, kurie rūpinasi smurto aukomis, pataria joms, kur gauti psichologinės, socialinės, teisinės, sveikatos priežiūros, švietimo, apgyvendinimo ar kitokios pagalbos.
Utenos apskrityje specializuotą pagalbą teikia Anykščių socialinės gerovės centras, mob. tel. 8 653 56 640 (Anykščiai, Vilniaus g. 10), kuris prižiūri Anykščių, Molėtų ir Utenos rajonų savivaldybes bei Visagino šeimos krizių centras, mob. tel. 8 386 70 277 (Visaginas, Statybininkų g. 7), kuris prižiūri Visagino, Ignalinos, Zarasų rajonų savivaldybes.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Smurtavo prieš seną motiną

  Trečiadienį policijos pareigūnai skubėjo į vieną iš daugiabučių namų, kur prieš savo garbaus amžiaus motiną smurtavo jos sūnus.

 • Jaunas vyras smurtavo prieš kūdikį

  Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų Krizių centro skyriuje vyriškis buvo sulaikytas už tai, kad jis, keisdamas savo kelių mėnesių sūnui sauskelnes, mažyliui tyčia užlaužė kojytę.

 • Seimas uždraudė visų formų smurtą prieš vaiką

  Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė uždrausti visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes. Už teisės akto pakeitimus balsavo 116 Seimo narių, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Utenoje – prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto“

  Vasario 4 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko prevencinis renginys „Puoselėkime šeimą be smurto", kurio tikslas – stiprinti policijos ir kitų tarnybų bendradarbiavimą, užkertant kelią smurtui artimoje aplinkoje.

 • Baigiama rengti specialistus, teiksiančius visą reikiamą pagalbą nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems

  Šią savaitę startavo paskutiniai specializuoti mokymai būsimiems Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro darbuotojams bei didžiųjų miestų mobiliųjų grupių specialistams.

 • Pagalbai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms teikti – 2,5 karto daugiau lėšų

  Specializuotos pagalbos centrų projektų atrankos 2016–2018 m. konkurso būdu atrinktos šešios nevyriausybinės organizacijos, kurios kartu su partneriais visoje Lietuvoje teiks specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims.

 • Girtiems smurtautojams nėra ribų – jie talžo ir artimiausius šeimos narius

  Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie smurto protrūkius šeimose. Dažniausiai smurtą išprovokuoja alkoholis, o padauginus svaigalų rankos pačios kyla prieš silpnesnius. Visai neseniai Utenoje anūkas mušė savo senelį tam, kad šis duotų pinigų. Sausio 12 dieną įsisiautėjęs girtas vyras sumušė savo seną motiną.

 • Sulaužė žandikaulį ir siūlė netikrų dolerių

  Rugsėjo 23 dieną Utenoje sumuštas 34 metų vyriškis, kuriam nuo užpuoliko rankos lūžo žandikaulis.

 • Slaugytojas nuo smurto turi apsaugoti įstaigų vadovai

  Tyrimais nustatyta, kad net 64 proc. slaugytojų, dirbančių psichiatrijos ligoninėse, bendrojo profilio ligoninių psichiatrijos skyriuose bei psichikos sveikatos centruose, per savo profesinę karjerą yra patyrusios psichologinį, o kas antra – fizinį smurtą. Todėl Higienos instituto Profesinės sveikatos centras parengė rekomendacijas kaip pagerinti psichikos sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių slaugytojų psichosocialinę darbo aplinką ir apsaugoti jas nuo pacientų smurto.

 • Atsuktuvu sužalojo moters kaklą

  Gruodžio 16-osios naktį Utenos socialinės globos namuose įvyko incidentas – vyriškis ėmė smurtauti prieš moterį. Griebęs atsuktuvą, sužeidė jos kaklą. Nukentėjusioji dėl durtinės žaizdos kakle buvo paguldyta į ligoninę. 1980 metais gimęs vyriškis pateko į areštinę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4063
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:17366
Šį mėnesį apsilankė:79173
Viso (nuo 2015-02-16):14346333
Šiuo metu naršo:
83
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!