Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere
KriminalaiĮžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere
2014 lapkričio 18, Antradienis 11:42

Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere

Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere

Neteisėtos žvejybos mėgėjai labiausiai mėgsta nuošaliose vietose esančius vandens telkinius todėl, kad būtų kuo didesnė tikimybė likti nepastebėtam. Tačiau šių metų lapkričio 11 dieną uteniškis A. D. nusprendė statomais tinklais vidurdienį pažvejoti Utenos mieste esančiame Vyžuonaičio ežere. Prisipūtęs guminę valtį išplaukė ištraukti iš anksto pastatytų tinklų. Reikia pripažinti, kad išlikti nepastebėtam tokioje vietoje ir tokiu laiku yra neįmanoma, todėl ir neteisėtos žvejybos pabaiga aiški – jis įkliuvo tiesiai į Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų rankas. Nustatyta, kad minėtas asmuo dviem statomais tinklais neteisėtai buvo sugavęs 1 sterką, 2 karšius, 1 kg ešerių ir 0,5 kg kuojų, tuo padarydamas 1031 Lt žalą gamtai. Taip pat žvejui bus skirta ir administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų bei konfiskuota valtis ir tinklai.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę

  „Dar penkios minutės – ir būtų buvę vėlu. Laiku pastebėjome apvirtusią valtį,“ – pasakojo neseniai Molėtų rajone, Arino ežere, žmogų išgelbėję žvejai 63-ejų Vytautas Aleksandravičius ir 69-erių Bronislovas Šiaudžionis. Vieną sekmadienį 76-erių vilnietis Augustas Gasiūnas atvažiavo prie šio ežero ir plaukiodamas gumine valtele žvejojo. „Nekibo, nekibo, užkabinau naują blizgę, valtelę vėjas neša išilgai kranto, bangavimas nemažas. Inkarą buvau ištraukęs ir padėjęs ant priekinio suolelio valtyje. Staiga didelė banga išmetė inkarą, šis skęsdamas nepasiekė dugno, įvyko atatranka ir mane kaip degtuką išmetė iš valties...“ – prisiminė lemtingą dieną žvejys.

 • Žvejoti mėgstančio drožėjo kolekcijoje – į Leniną panašus žvejys

  Tris dešimtmečius Utenoje gyvenantis Valdas Yla gimė ir augo Antalieptės seniūnijai (Zarasų r.) priklausančiame Purvynės kaime. Tarnaudamas sovietinėje armijoje susipažino su lietuviais broliais dvyniais, kurie mėgdavo kurti raižinius ant faneros. Pabandė ir pats – kažkas išėjo. Grįžęs iš armijos V. Yla dirbo Utenos milicijoje, vėliau – Anykščių policijoje. Pastaruosius 18 metų „Utenos dienos" pašnekovas yra Vidaus reikalų ministerijos pensininkas. Laisvalaikiu nedidelėje virtuvėje medžio drožyba užsiimantis uteniškis, kurio darbais išpuoštas kiekvienas namų kampelis, svajoja kada nors turėti nuosavą dirbtuvę.

 • Bebrų gaudytojui medžioklė nebuvo sėkminga

  Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kovo 30 dieną Švoginos upelio pakrantėje, Vaišniūnų kaimo ribose (Ignalinos r.), sulaikė šio kaimo gyventoją V. R., kuris tikrino prieš savaitę pastatytas kilpas, skirtas bebrams gaudyti.

 • Sumedžioto tauriojo elnio jauniklio skerdieną parsivežė į sodybą

  Spalio 30 dieną Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Utenos rajone, Dvarašilio miške, prie Jociškių kaimo (Užpalių seniūnija), išaiškino šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą. Medžiotojų klubo ,,Dvarašilis" medžiotojas rokiškėnas A. Š., neturėdamas licencijos, sumedžiojo tauriojo elnio jauniklį.

 • Neteisėtai paėmęs stirną pažeidėjas neteko automobilio

  Panevėžio gyventojui R. S., šių metų ankstyvą pavasarį šiurkščiai pažeidusiam medžioklės taisykles, teismas buvo negailestingas – už neteisėtai gabentą stirnos patiną vyrui skirta beveik 900 eurų bauda ir konfiskuota transporto priemonė, kuria vežtas sumedžiotas žvėris.

 • Žvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis

  Pažvejoti Rokiškio rajone išsiruošęs uteniškis Tomas Šileikis net nesitikėjo, kad žvejybą lydės sėkmė. Patogiai valtyje įsitaisęs pajuto, kad užkibo nemenka žuvis. Po 15 minučių atkaklios kovos valtyje spurdėjo 6,82 kilogramo ir 87 cm ilgio salatis.

 • Klaidingas šūvis atnešė nemalonumų

  Rugpjūčio 5 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai vienoje iš sodybų, esančių Giedraičių seniūnijoje, Molėtų rajone, ant bičių avilio pamatė užmestą gyvūno kailį. Apžiūrėję įsitikino, kad tai – neseniai nudirtas tauriojo elnio kailis. Netoliese rado ir lauko viralinę, ant kurios virė du puodai, o viename iš jų styrojo elnio ragas. Apžiūrėjus katiluose esantį turinį, pareigūnams abejonių nekilo, kad tai – antramečio tauriojo elnio patino galvos dalys.

 • Spenglo ežere išgelbėjo žvejys

  Kovo 17 dieną Molėtų rajono aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai vykdė reidą, kurio metu tikrino plonu ledu pasidengusius ežerus. Pareigūnai, tikrindami Spenglo ežerą, pamatė maždaug apie 35 m nuo kranto įlūžusį žveją.

 • Ispano medžioklės Utenos rajone ypatumai

  Spąstai – tai vienas žiauriausių nelegalios medžioklės būdų. Skaudžiausia yra tai, kad brakonieriai, neatsižvelgdami į tai, kad į spąstus pakliuvęs žvėrelis ilgai kankinasi ir blaškosi, ryžtasi tokiam žingsniui ir susigundo lengvu grobiu.

 • Ungurių žvejui – nemalonus savaitgalis

  Praėjęs savaitgalis pažeidėjams buvo liūdnas, o gamtos sergėtojams – darbingas. Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo nesąžiningas žvejys verslininkas, bandęs nuslėpti laimikį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7214
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:23701
Šį mėnesį apsilankė:23701
Viso (nuo 2015-02-16):13825263
Šiuo metu naršo:
145
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!