Bažnyčioje besimeldusią motiną pasiekė kraupi žinia
KriminalaiBažnyčioje besimeldusią motiną pasiekė kraupi žinia
2020 kovo 09, Pirmadienis 14:44

Bažnyčioje besimeldusią motiną pasiekė kraupi žinia

Bažnyčioje besimeldusią motiną pasiekė kraupi žinia
 • 6 foto

Ankstų sekmadienio, kovo 8-os, rytą Uteną sukrėtė skaudi nelaimė: Aušros gatvėje esančio daugiabučio namo kieme rastas 55 metų vyro kūnas su sužalota galva. Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai bei policijos pareigūnai, tačiau uteniškiui niekas nebegalėjo padėti – medikai konstatavo jo mirtį.

Nelaimė įvyko apie 7 val. 30 min. Įtariama, kad vyras mirtinai susižalojo krisdamas iš balkono, esančio ketvirtame daugiabučio namo aukšte.

Pirmadienį į įvykio vietą nuvyko portalo udiena.lt žurnalistai. Kraujo pėdsakus slėpė storai užpiltas smėlis. Šalia nelaime paženklinto daugiabučio namo gyvenanti uteniškė sekmadienio rytą kraupų vaizdą pamatė pro savo balkono langą. Pasak jos, greit atvyko medikai ir policijos pareigūnai. Šis įvykis labai sukrėtė kaimynystėje gyvenančią moterį.
Namuose radome žuvusio vyro motiną, kuri pasakojo, kad sekmadienį ją apklausė policininkai. Senyvo amžiaus moteris teigė, kad prieš išeidama į šalia namų esančią Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčią sūnų paliko namuose. Jis gulėjo lovoje ir žiūrėjo televizorių, tad nieko blogo neįtardama uteniškė išėjo melstis.
Įvykus nelaimei bažnyčioje šv. Mišių laukusią moterį pasiekė kraupi žinia.
Žuvusio vyro motina teigė, kad pastaruoju metu jos sūnus dirbo, nevartojo alkoholinių gėrimų, nes turėjo nusipirkęs automobilį. Moteris neneigė, kad anksčiau jos sūnus turėjo problemų dėl alkoholio, išgyveno skyrybas, sirgo depresija. „Geras vaikiukas buvo", – atsiduso senyvo amžiaus uteniškė.
Pranešama, kad policijos pareigūnai dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Laikraščio „Utenos diena" inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Savižudybių prevencija: svarbu atpažinti ir padėti

  Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nusižudė beveik 750 gyventojų. Nors Lietuvoje savižudybių mastas kasmet mažėja, pagal jų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, kitas Europos Sąjungos šalis lenkiame du–tris kartus. Specialistų teigimu: 8 iš 10 apie savižudybę galvojantys asmenys duoda aplinkiniams vienokius ar kitokius ženklus. Juos atpažinę, galime išgelbėti gyvybę.

 • Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas

  Iš gyvenimo vis dažniau nutaria pasitraukti Lietuvos jauniausieji – vaikai ir paaugliai, dar nesulaukę pilnametystės, tačiau dažnais atvejais jau spėję patirti tokius gyvenimo išbandymus, apie kuriuos kiti suaugusieji nesusapnuotų net savo baisiausiuose košmaruose. Šį kraupiausią, kartu ir greičiausią problemų sprendimo kelią kasmet pasirenka apytiksliai 25–30 nepilnamečių, o savižalos atvejų yra fiksuojama keleriopai daugiau. Apie tai, kokie yra pagrindiniai požymiai, įspėjantys apie suicidinio elgesio pavojų, ir kaip derėtų elgtis tokio asmens artimiesiems, pasakojo gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėja Jolanta Trinkūnienė.

 • Savižudybių prevencijai bus teikiamas išskirtinis dėmesys

  Savižudybių prevencija turi būti kompleksiška, atpažinti, kad žmogus patiria sunkumų turėtų ne tik artimieji, bet ir kiti šalia esantys žmonės, o pagalba turi būti ne tik psichologinė, bet ir emocinė, socialinė, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Siekdamas aiškiai nustatyti kas ir ką turi daryti reaguojant į ketinimą nusižudyti, savižudybės atveju, ministras sudarė darbo grupę, kuri, atsižvelgdama į gerąją patirtį, parengs visai šaliai tinkantį modelį.

 • Ugdymo įstaigose buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

  Rugsėjo 10 dieną šalyje buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ši data nebuvo pamiršta ir Utenos miesto gimnazijose – projekto „Daugiau žinių–daugiau galimybių" dalyviai, bendradarbiaudami kartu su Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojais, mokiniams parengė ir išdalijo informatyvius lankstinukus apie šią dažnai tabu laikomą problemą.

 • Norint sumažinti savižudybių skaičių būtina didinti prevenciją

  Savižudybių dažnis Lietuvoje palaipsniui mažėja. Jei 2000-2003 per metus nusižudydavo apie 1600 žmonių, tai 2014 metais savo valia iš gyvenimo pasitraukė 930 žmonių. Tokius duomenis sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pateikė ministerijoje vykusiame susitikime su Nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicijos „Psichikos sveikata 2020" atstovais. Pasitarime aptarta Psichikos sveikatos strategijos ir savižudybių prevencijos veiksmų plano rengimo eiga, bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis stiprinimo klausimai.

 • Savo veiklą pradėjo Savižudybių prevencijos biuras

  Nuo 2015 m. savo veiklą pradėjo Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva įkurtas Savižudybių prevencijos biuras. Jis yra įsteigtas Valstybiniame psichikos sveikatos centre. Pagrindinės biuro funkcijos – rinkti, apibendrinti informaciją apie savižudybes, analizuoti rizikos veiksnius. Biuras visuomenei bei suinteresuotoms institucijoms teiks siūlymus savižudybių prevencijos bei postvencijos klausimais, vykdys informacinę bei šviečiamąją veiklą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1646
Vakar apsilankė:5859
Šią savaitę apsilankė:1646
Šį mėnesį apsilankė:63453
Viso (nuo 2015-02-16):14330613
Šiuo metu naršo:
60
2020-08-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!