Du uteniškiai automobilių prekeiviai sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą
KriminalaiDu uteniškiai automobilių prekeiviai sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą
2019 spalio 11, Penktadienis 11:16

Du uteniškiai automobilių prekeiviai sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą

Du uteniškiai automobilių prekeiviai sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą

Panevėžio apygardos prokuratūros ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtos veiklos, susijusios su prekyba naudotais automobiliais. Įtariama, kad į teisėsaugos pareigūnų akiratį patekę uteniškiai prekiautojai, neregistravę visų ūkinės finansinės veiklos sandorių ir nedeklaravę gautų pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 72 tūkst. eurų mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

2018 metais Utenos AVPK pareigūnai gavo duomenų apie penkių asmenų Utenos mieste vykdomą galimai neteisėtą veiklą, susijusią su naudotų automobilių prekyba. Tyrimo metu, bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, buvo nustatyta, kad įtariamieji įsigijo 493 automobilius, kurių bendra vertė – 1 milijonas 690 tūkstančiai 240 eurų.
Tyrimo duomenimis, kai kurie iš šių automobilių prekiautojų, oficialiai neregistravę savo veiklos, galimai neteisėtai vertėsi komercine veikla, o turintys individualios veiklos pažymas – apgaulingai ar aplaidžiai vykdė veiklą (t. y. neįtraukė į apskaitą visų transporto priemonių pirkimo-pardavimo sandorių).
Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtariamųjų ir jų šeimos narių namuose bei darbo vietose buvo atliktos kratos, paimti daiktai bei dokumentai, susiję su nusikalstamos veikos tyrimu. Laikinas nuosavybės teisių apribojimas buvo pritaikytas 27-iems lengviesiems automobiliams, įtariamųjų bei jų šeimos narių nekilnojamam turtui, daugiau nei 30 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Bendra laikinai apriboto turto vertė viršijo 285 tūkst. eurų.
Prokuroro reikalavimu, buvo atlikti įtariamųjų ir jų šeimos narių turto tyrimai, kuriais nustatoma, ar turtas įgytas teisėtais būdais.
Atliekant šį ikiteisminį tyrimą, buvo apklausta daugiau nei 450 liudytojų, o baudžiamąją bylą sudaro 83 tomai (17,5 tūkst. lapų).
Trims prekeiviams, neregistravusiems savo veiklos pagal individualios veiklos pažymą, buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Prokurorui surašius pareiškimą užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu, bylos buvo perduotos teismui.
Vienas iš minėtų asmenų, pripažinęs savo kaltę, dalį priskaičiuotų nesumokėtų mokesčių valstybei – beveik 13,5 tūkst. eurų jau sumokėjo, dar dėl beveik 10 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių sudarė su Valstybine mokesčių inspekcija atsiskaitymo grafiką.
Dar vienas uteniškis teismo baudžiamuoju įsakymu turės sumokėti valstybei beveik 4,5 tūkst. eurų mokesčių bei 6 tūkst. eurų baudą.
Trečiasis iš šių asmenų privalės sumokėti beveik 34 tūkst. eurų mokesčių ir teismo skirtą 9 tūkst. eurų baudą.
Dviems prekeiviams, turėjusiems individualios veiklos pažymas, tyrimo metu buvo pareikšti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo. Baigus ikiteisminį tyrimą ir prokurorui surašius kaltinamuosius aktus, baudžiamosios bylos perduotos nagrinėti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmams.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Automobiliai nebebus automatiškai išregistruojami

  Gegužės 20-ą keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka. Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 dienų to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų.

 • Netinkamų naudoti automobilių aplinkosaugos kriterijai – tinkami ir būtini

  Aplinkos ministerija praneša, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) savo nutartyje pasisakė, jog aplinkosaugos kriterijai netinkamiems naudoti automobiliams turi būti įtvirtinti aukštesniu teisės aktu – ne aplinkos ministro įsakymu, o įstatymu. Patys kriterijai yra tinkami ir teisėti.

 • Aukštakalnio mikrorajone apšvarinti du automobiliai

  Ketvirtadienį Utenoje chuliganams užkliuvo du daugiabučių kiemuose stovintys automobiliai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai informavo, kad apvogtas vienai įmonei priklausantis automobilis VW PASSAT. Vagys pasisavino abiejų pusių automobilio išorinius galinio matymo veidrodėlių stikliukus. Nusikaltėliai padarė 335 eurų žalą, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Rudens problema – keliuose susiduriantys automobiliai ir žvėrys

  Pirmieji rudens mėnesiai tampa nauju išbandymu vairuotojams – trumpėja dienos, tad dažniau tenka važiuoti naktį ar prieblandoje. Tai padidina tikimybę susidurti su į kelią išėjusiais žvėrimis. Šį rudenį jau įvyko pirmosios avarijos, kai automobiliams susidūrus su stambiaisiais laukiniais gyvūnais nepataisomai sugadinta technika, lengvai sužaloti žmonės. Kodėl nemažėja tokių eismo įvykių, kodėl keliuose patiriama materialinių netekčių ir sunaikinami gyvūnai?

 • Pagrindinis ralio trofėjus iškeliavo į Uteną

  „Netikėjau, kad tokio miestiečių ir rajono gyventojų dėmesio susilauks praėjusį savaitgalį ir taip gausią Jonų respublikos šventinių renginių programą papildęs istorinių automobilių ir motociklų ralis", – sveikindamas jo prizininkus ir nugalėtojus kalbėjo Jonavos meras Eugenijus Sabutis.

 • Utenoje liepsnojo du galimai padegti automobiliai

  Kaip pranešė Policijos departamentas, naktį iš penktadienio į šeštadienį Utenoje, Vaižganto gatvėje, garažų bendrijos teritorijoje, sudegė automobilis BMW 318 (pagamintas 1992 m.) ir automobilis „VW Passat" (pagamintas 1987 m.).

  Policijos pareigūnai įtaria, kad tai galėjo būti padegimai. Nuostoliai nustatinėjami. Pradėtas tyrimas ir ieškoma piktadarių.

 • Patikrino įmonės automobilius

  Dauguma mūsų automobilių kol kas, deja, naudoja iškastinį kurą, kurie su degimo produktais išmeta šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kenksmingą anglies monoksidą, kietąsias daleles ir kitus teršalus. Tačiau gyventojai turi būti supratingi ir pasirūpinti, kad mūsų automobiliai aplinkos orą terštų kuo mažiau ir jų išmetamųjų dujų rodikliai neviršytų nustatytų reikalavimų. Ar šių reikalavimų laikosi įvairias paslaugas teikiančios įmonės, kurių transportas kasdien važinėja mūsų gatvėmis ir keliais?

 • Susisiekimo ministerija inicijuoja elektromobilių infrastruktūros plėtrą

  Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija parengė projektą, kuriame numatytas apie 3 mln. eurų ES finansavimas elektromobilių infrastruktūros plėtrai šalies magistraliniuose keliuose ir miestuose. Šio projekto tikslas – naudojimosi elektromobiliais skatinimas ir transporto poveikio aplinkai mažinimas.

 • Automobilio pardavėjams – nauji pančiai

  VĮ „Regitra" informuoja, kad nuo lapkričio 1 dienos motorinių transporto priemonių pardavėjai pirkimo–pardavimo sutartyje privalės nurodyti daugiau transporto priemonės duomenų, nei buvo reikalaujama nurodyti iki šiol. Taip pat jie įpareigoti nurodyti ir svarbius transporto priemonės trūkumus.

 • „Inter Cars“ automobilių detalių parduotuvė jau ir Utenoje

  Utena – didžiausias rytų Aukštaitijos miestas, kuriame gausu pramonės įmonių. Visai neseniai laikraštyje „Utenos diena" buvo rašyta apie tai, kad Utenoje statyti naujus prekybos centrus norą išreiškė net dvi kompanijos. O šią savaitę duris atvėrė bene didžiausia Utenoje automobilių detalių parduotuvė „Inter Cars". Būtent apie automobilių detales ir jų pasiūlą pasakojo „Inter Cars Lietuva" filialo Utenoje vadovas Daumantas Tuškevičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8829
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:35589
Šį mėnesį apsilankė:183997
Viso (nuo 2015-02-16):12535431
Šiuo metu naršo:
106
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!