Spausdinti šį puslapį
2019 balandžio 04, Ketvirtadienis 14:21

Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos

Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos
  • Lina NARČIENĖ
  • 6 foto
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ketvirtadienio vidurdienį šalia Kuktiškių miestelio kilo gaisras – liepsnojo ypač sausa žolė, o ugnies liežuviai buvo apsiviję pakelėje augančias pušis. Dabar maždaug pusantro hektaro pušyno vietoje – juoda išdegusi paklotė. Padaryti nemenki nuostoliai.

Kad šalia judraus kelio rūksta dūmai, pirmoji pro langą pamatė Kuktiškių miestelio gyventoja. Jos gyvenamąjį namą nuo šio pušynėlio skyrė siauras keliukas. Moters teigimu, liepsna per pušynėlį išplito akimirksniu. Surinkusi trumpąjį pagalbos numerį, kuktiškietė paskambino ir pranešė, kad netoli jos namų dega žolė ir liepsnoja pušys. „Paplentėj degė tik žolė, o nemažas vėjas liepsną gynė miškelio pusėn. Valant mišką šioje vietoje buvo sukrautos sausų šakų krūvelės, todėl ugniai įsisiautėti buvo ypač lengva", – susijaudinusi kalbėjo moteris. Išsigandusi kuktiškietė labiausiai bijojo, kad liepsnos nepasiektų jos ir kaimynų namų.

Po pranešimo į gaisro vietą atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai iš Utenos ir Saldutiškio. Bendromis jėgomis jie ugnį numalšino. Tačiau gaisras padarė nuostolių. Ugniagesių gelbėtojų nuomone, gaisrą galėjo sukelti neatsakingų vairuotojų ar jų bendrakeleivių elgesys – veikiausiai numesta nuorūka įžiebė ugnį. „Liepsnos buvo didžiulės, vietomis siekė net iki 3 metrų aukščio", – komentavo ugniagesys gelbėtojas Vidmantas Valaitis.
Privačiam savininkui iš Kuktiškių priklausanti ši pusantro hektaro siekianti teritorija gerokai išdegė, padaryta nemenka žala. „Be vandens mes nieko nebūtume padarę. Namus apsaugojo keliukas – liepsnos neišplito toliau", – sakė V. Valaitis.

Visvaldo Kulakausko nuotr.

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt