Dėl 17 kilogramų kanapių trims aukštaičiams gresia nemalonumai
KriminalaiDėl 17 kilogramų kanapių trims aukštaičiams gresia nemalonumai
2019 sausio 03, Ketvirtadienis 13:57

Dėl 17 kilogramų kanapių trims aukštaičiams gresia nemalonumai

Dėl 17 kilogramų kanapių trims aukštaičiams gresia nemalonumai

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du panevėžiečiai ir kupiškėnas kaltinami įgiję, laikę, gabenę ir platinę labai didelį kiekį narkotinių medžiagų veikiant organizuotoje grupėje.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės Panevėžyje gyvenantys 49 metų V. R. ir 53 metų S. Š. bei 30-metis D. M. iš Kupiškio, kaltinami šio labai sunkaus nusikaltimo padarymu.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai gegužės mėnesį kaltinamieji galimai įgijo, laikė, gabeno ir platino labai didelį kiekį narkotikų – daugiau nei 17 kilogramų džiovintų kanapių antžeminių dalių. Įtariama, kad šie asmenys veikė organizuotoje grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis – vienas galimai suplanavo nusikaltimą, jo vykdymo mechanizmą ir įgijo narkotines medžiagas, kitiems reikėjo pasirūpinti kvaišalų gabenimu bei platinimu.
Be minėtų trijų asmenų bus teisiamas 29 metų vilnietis, kuriam pareikšti kaltinimai dėl narkotinių medžiagų (beveik 400 gramų kanapių) įsigijimo ir laikymo neturint tikslo jas platinti. Įtariama, kad narkotikus jam pardavė šios organizuotos grupės nariai.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.
Pasak prokuroro S. Daunoravičiaus, kratų metu kriminalistai surado ir paėmė itin didelį kiekį narkotikų. „Įprastai per kartą surūkoma apie pusė gramo kanapių, vadinasi, į juodąją rinką nepateko apie 34 tūkstančius „dozių", – sakė prokuroras.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už labai didelio narkotinių medžiagų kiekio įgijimą, laikymą ir platinimą veikiant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Garaže aptiko kanapėms auginti skirtą patalpą

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Šilinės gatvėje, policijos pareigūnai aptiko kanapėms auginti skirtą patalpą, čia buvo rasta ir augalų dalių.

 • Parama – naujiems produktams iš pluoštinių kanapių

  Lietuvoje atvėrus kelius auginimui naujų ir įdomių augalų – pluoštinių kanapių, turinčių itin platų pritaikymo spektrą, rezultatai jau akivaizdūs. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų atrankos komitetas nutarė skirti ES paramą projektams, kuriuose numatyta produktų iš pluoštinių kanapių gamyba.

 • Pluoštinės kanapės Lietuvoje – vis populiaresnės

  Lietuvoje atvėrus kelius auginimui naujų ir įdomių augalų – pluoštinių kanapių, turinčių itin platų pritaikymo spektrą, rezultatai jau akivaizdūs. 2014 m. šių augalų buvo auginama tik 1069,39 ha, o štai 2016 m. jau 2453,84 ha, iš jų 338,58 ha – sėkliniai pluoštinių kanapių pasėliai.

 • Babtų sodininkystės institute – neteisėtas kanapių perdirbimas

  Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Kauno VMVT) inspektoriai gavę skundą, atliko patikrinimą Babtų sodininkystės instituto laboratorijoje ir nustatė, kad čia perdirbamos pluoštinės kanapės neturint tokiai veiklai leidimo.

 • Išauginta dvigubai daugiau pluoštinių kanapių

  Per metus dvigubai išaugo auginamų pluoštinių kanapių plotas, iš viso deklaruota daugiau nei 2 tūkst. ha pluoštinių kanapių pasėlių, skelbia Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT). Pluoštinių kanapių auginimą kontroliuojanti VAT teigia, kad rimtų pažeidimų neužfiksuota.

 • Augintojai plečia pluoštinių kanapių plotus ir nori mažiau mokėti už tyrimus

  Besidomintieji pluoštinių kanapių auginimu įžvelgia plačias jų panaudojimo galimybes: šiemet šių kultūrų pasėlių laukų deklaruota beveik du kartus daugiau nei pernai. Tačiau ir augintojų, ir Valstybinės augalininkystės tarnybos specialistų vėl laukia galvos skausmas – privalomasis kanapių mėginių paėmimas ir ištyrimas, už kurį turi susimokėti patys kanapių augintojai.

 • Sulaikytasis slėpė, kaip įtariama, kanapes

  Lapkričio 26 dieną sulaikyto vyriškio striukės kišenėje rasta, kaip įtariama, kanapių. Apie 15.55 val. areštinėje, esančioje Utenoje, Maironio gatvėje, pareigūnas, atlikdamas už viešosios tvarkos pažeidimą sulaikyto vyriškio, gimusio 1983 metais, kratą, striukės kišenėje rado laikraščio skiautę su žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiaga, kaip įtariama, kanapėmis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Smūgis narkotinių medžiagų augintojams – konfiskuota kanapių už beveik 1 mln. litų

  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (Kauno apskr. VPK ONTV) pareigūnai bei Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, po išsamaus, 10 mėnesių trukusio, tyrimo, nutraukė organizuotos grupės veiklą neteisėtos narkotinių medžiagų apyvartos srityje bei nustatė organizuotos grupės narius - Kauno rajono gyventojus R. P. (gimusį 1960 m.), R. Š., (gimusį 1974 m.) ir E. V. (gimusį 1953 m.). Tiek R. P. tiek ir R. Š. anksčiau yra teisti: R. P. teistas 6 kartus, iš jų 2 kartus už neteisėtą kanapių auginimą, R. Š. – 3 kartus, iš jų 2 kartus taip pat už neteisėtą kanapių auginimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5596
Vakar apsilankė:7728
Šią savaitę apsilankė:5596
Šį mėnesį apsilankė:126063
Viso (nuo 2015-02-16):11343910
Šiuo metu naršo:
113
2019-10-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!