Vandalai ir toliau smaginasi
KriminalaiVandalai ir toliau smaginasi
2018 spalio 30, Antradienis 14:18

Vandalai ir toliau smaginasi

Vandalai ir toliau smaginasi
 • Vytautas RIDIKAS
 • 13 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Manoma, kad spalio 29-os vakare vandalai pasismagino Dauniškio parke: išvertė tris apšvietimo atramas, dar penkis apšvietimo įrenginius apgadino. Bendrovės „Utenos komunalininkas“ atstovai, prižiūrintys Dauniškio parką, buvo priblokšti tokio vandalizmo protrūkio.

Uteniškiai dar prisimena (apie tai ne kartą rašė „Utenos diena“), kaip nuo chuliganų nukentėjo Vyžuonos parkas: upėse atsidurdavo šiukšliadėžės, virsdavo suolai, nukentėdavo apšvietimo stulpai.

Šį kartą chuliganams užkliuvo ant medinių jau gerokai papuvusių lentų netvirtai besilaikantys šviestuvai. Bendrovės „Utenos komunalininkas" vyr. energetikas Henrikas Eidžiulis buvo nustebintas tokiu poelgiu. Jis pripažino, kad ne visos atramos laikosi tvirtai. Dažnai jaunuoliai, kurie įsibėgėję spardo apšvietimo stulpus, padaro nemažai žalos: nukrenta plafonai, sudaužomos lempos, iškrenta laidai, kurie kelia pavojų elektros nutekėjimo atveju. Šį kartą trys stulpai su apšvietimo lempomis buvo paguldyti ant žemės. Kaip „Utenos dienai" tvirtino „Utenos komunalininko" vyr. energetikas, įmonei padaryta žala siekia apie 600 Eur.
Antradienio ryte po Dauniškio parką vaikščiojo Utenos vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kurie ėmėsi tirti šį vandalizmo atvejį. Jų teigimu, peržiūrėjus miesto vaizdo kamerų įrašus paaiškės, kas tai padarė. Anot jų, būna retų atvejų, kai pažeidėjų nustatyti neįmanoma. Vienas iš tokių buvo ir su Vyžuonos parko vandalizmo situacija, kai nenustačius pažeidėjų bylą teko nutraukti. Paprastai nuo padarytos žalos dydžio, jei viršija 150 Eur, keliamos baudžiamosios bylos. Šiuo atveju turėtų taip nutikti, nes buvo pasikėsinta į visuomeninį turtą ir padaryta kelis šimtų eurų siekianti žala.

Autoriaus nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6437.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6439.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6440.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6441.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6443.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6444.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6446.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6447.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6448.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6453.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6454.jpg
 • Click to enlarge image IMG_6455.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mirusiųjų pasaulį sudrumstė vandalų siautėjimas

  Išversti septyni paminklai, nuniokoti kapai, išdaužy­tos gėlių vazos ir stiklinės žvakės – tokius vaizdus pir­mąją šių metų dieną atvykę aplankyti artimųjų kapų išvydo uteniškiai. „Baisu. Sunku įsivaizduoti, kas deda­si Utenoje. Tokį vandalizmo atvejį regiu pirmą sykį“, – susijaudinęs kalbėjo Užpalių gatvėje esančiose sentikių kapinėse sutiktas garbaus amžiaus vyras, kuris apie šį įvykį sužinojo sausio 2 dieną ir atėjo pasižiūrėti, ar ne­nukentėjo jo artimiausių žmonių kapas.

 • Prie Utenio stadiono – vėl netvarka

  Gegužės 11-os rytą į darbą ėjusi UAB „Utenos komunalininkas" darbuotoja jau žinojo, kad teks, kaip ir kiekvieną rytą, tvarkyti po nakties apšnerkštą Utenio stadiono automobilių stovėjimo aikštelę, bet tai, ką ji išvydo, buvo peržengę bet kokias padorumo ribas.

 • Nuo vandalų stovyklavietė nukentėjo antrą kartą

  Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija skaičiuoja nuostolius – neseniai vandalai nuniokojo Vyžiuose (Tauragnų seniūnija) esančią stovyklavietę „Ineiga": išlaužė ąžuolinius lauko suolus, o vieną išrovė su visomis betoninėmis konstrukcijomis ir išsinešė.

 • Naujai rekonstruotas „Saulės“ gimnazijos stadionas jau nukentėjo nuo vandalų

  Utenoje ir toliau siautėja vandalai: jie laužo ir niokoja viską, kas pasitaiko po ranka. Vis dažniau piktavaliams užkliūna parkuose pastatyti suoliukai, skelbimų lentos, šiukšliadėžės, laužomi, aprašinėjami miesto parkuose esantys suolai, nauji sportiniai įrenginiai, o neseniai buvo nulaužti kelio ženklai miesto centre. Nuo agresyviai nusiteikusių blogos valios žmonių kenčia ir kaimai bei miesteliai: čia vartomos šiukšliadėžės, kelio ženklai.

 • Vandalai nuniokojo kelio ženklus

  Šiandien anksti ryte uteniškiai pamatė neregėtą vaizdą – kaip po uragano išvartytus kelio ženklus. Nuo vandalų nukentėjo ir vienas šviesoforas J. Basanavičiaus bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryžoje.

 • Policija aiškinasi, kas suniokojo skelbimų stendą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl š. m. rugsėjo 18 d. 2 val. 32 min. automobilių stovėjimo aikštelėje, šalia Aušros g. 22 esančio pastato, sudaužyto stendo.

 • Medeniuose siautėjo vandalai

  Neseniai rašėme, kad piktavaliai siautėjo Sudeikiuose. Nuo jų rankų lūžo medeliai, buvo išverstas šiukšlių konteineris. Spalio 19-osios naktį Medenių kaimo gyventojai taip pat sulaukė nemalonių svečių, nuo kurių nukentėjo buvusi šio kaimo pieninė: išdaužyti jos langai, taip pat išvartytos šiukšliadėžės, o Vijeikių kryžkelėje nuversta ir sulaužyta Medenių kaimo rodyklė. Apie šiuos piktavalių veiksmus pranešė Medenių seniūnaitijos seniūnaitis Algirdas Žukas.

 • Piktavaliams užkliuvo antrinių atliekų konteineris

  Tylų ir ramų sudeikiečių gyvenimą drumsčia vandalų išpuoliai. Neseniai šiame miestelyje piktavaliai nulaužė žymių žmonių prie kryžiaus pasodintą medelį, o šį savaitgalį nukentėjo Klevų gatvėje stovintys konteineriai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3832
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:3832
Šį mėnesį apsilankė:14646
Viso (nuo 2015-02-16):14281806
Šiuo metu naršo:
104
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!