Tragiška savaitės pabaiga: siautėjusi ugnis nusinešė žmogaus gyvybę
KriminalaiTragiška savaitės pabaiga: siautėjusi ugnis nusinešė žmogaus gyvybę
2018 kovo 05, Pirmadienis 14:07

Tragiška savaitės pabaiga: siautėjusi ugnis nusinešė žmogaus gyvybę

Tragiška savaitės pabaiga: siautėjusi ugnis nusinešė žmogaus gyvybę
 • 5 foto

Ypač šalta praėjusi savaitė pareikalavo gaisro aukų: penktadienį ugnis siautėjo Droničėnuose ir Saldutiškyje bei gyventojams atnešė nuostolių, o savaitgalį įsisuko Molėtų rajone, kur vietos gyventojas nebespėjo išsigelbėti iš pragaištingos ugnies gniaužtų.

Kovo 2 dieną apie 12 val. gautas pranešimas, kad Utenos seniūnijoje, Droničėnų kaime, dega gyvenamas namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, vieno aukšto medinio namo pastogė ir vidus buvo uždūminti. Kambaryje degė plastikinėmis dailylentėmis apkaltos lubos, o pastogėje prie dūmtraukio smilko pjuvenos ir spaliai.

Gaisro metu išdegė apie 50 kv. m lubų, aprūko kambarys. Buvo išardyta apie 15 kv. m stogo dangos. Gaisro priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Praėjus kelioms minutėms ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Saldutiškio miestelyje uždūmintas vieno aukšto Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijai priklausantis klebonijos pastatas su mansarda. Ugniagesiams gelbėtojams atvykus, smilko medinė perdanga tarp pirmo pastato aukšto ir mansardos, kambaryje už židinio degė medinė siena. Gaisro metu išdegė ir buvo išardyta apie 12 kv. m medinių lubų bei apie 15 kv. m medinės sienos. Aprūko pirmo aukšto vidus. Šio gaisro priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Kovo 3 dieną apie 16 val. Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Dubingių seniūnijoje, Drąsių kaime, dega gyvenamasis namas. Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į įvykio vietą, vieno aukšto rąstinis, medinėmis dailylentėmis apkaltas gyvenamas namas degė atvira liepsna. Pastato stogas dengtas šiferio danga. Prieš atvykstant gelbėtojams šalia gyvenę žmonės iš degančio namo spėjo išnešti neįgalų jo savininką. Atvykę Greitosios medicinos pagalbos medikai nukentėjusį vyrą bandė gaivinti, tačiau nesėkmingai – jam buvo konstatuota mirtis. Gaisro metu sudegė namo stogas, perdengimas. Išdegė pastato vidus, sudegė name buvęs turtas. Tikėtina šio gaisro priežastis – kietojo kuro krosnių eksploatavimo reikalavimų pažeidimas.

Laikraščio „Utenos diena" ir Utenos APGV inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ugnis įsisuko į tris pastatus

  Rugsėjo 22-os (šeštadienio) vakarą Vyžuonose kilęs gaisras šeimininkams atnešė nemenkų nuostolių – ugnies gniaužtuose supleškėjo dirbtuvės su jose buvusiu turtu. Sudegė medinėse dirbtuvėse buvusios automobilių detalės, nudegė garažo stogas, apdegė sandėlis. Liepsnos prarijo automobilį SUBARU IMPREZA, dar trys automobiliai apdegė.

 • Pradedama akcija „Kūrenkime saugiai“

  Kiekvienais metais, šildymo sezono metu, kyla nemažai gaisrų, kurių priežastys – krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai. Dažnai jų pasekmės būna labai skaudžios. Todėl iki šildymo sezono pradžios būtina patikrinti, išvalyti krosnis bei dūmtraukius, jei reikia juos suremontuoti.

 • Ugnis prarijo automobilį ir ūkinį pastatą

  Šiąnakt Kirdeikiuose (Saldutiškio sen.) visiškai sudegė pusė ūkinio pastato ir viduje buvęs automobilis „Opel Astra".

 • Neatsargus elgesys su ugnimi atima gyvybę ir turtą

  „Dėl neatsargaus gyventojų elgesio ugniagesiams tenka gesinti nemažai gaisrų. Praėjusią savaitę toks gaisras kilo Vilniuje, Vanaginės Sodų 3-ojoje gatvėje. Namo gyventojai kūreno krosnį ir netoli laikė kartoninę dėžę su malkomis. Užsnūdę per popietę jie nepajuto, kad įsiplieskė ugnis. Gerai, kad pačiu laiku juos pažadino kaimynai," – pasakojo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo vadybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Artūras Vaišnoras. Gaisro metu apdegė plaukus ir dūmų prisikvėpavo moteris. Laimei, išvengta aukų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6377
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52850
Šį mėnesį apsilankė:85567
Viso (nuo 2015-02-16):14109559
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!