Auginti žmogų – didžiausia prasmė
Krašto žiniosAuginti žmogų – didžiausia prasmė
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 14:44

Auginti žmogų – didžiausia prasmė

Auginti žmogų – didžiausia prasmė
 • 4 foto

Gegužės 10-ą Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija minėjo gyvavimo 70-metį. Graži, didelė ir prasminga šventė „Auginame žmogų" surengta Ignalinos kultūros ir sporto centre. Svarbiausios rajono mokyklos jubiliejus reikšmingas ne tik jos bendruomenei, bet ir miestui, visam kraštui. Į šventę susirinko tie, kurie baigė šią mokyklą, joje dirbo ar dirba, mokosi ar kas rytą į ją išleidžia savo vaikus. Todėl ir sveikinimų buvo daug. Progimnazija visus nudžiugino puikiu koncertu, kuriame pasirodė patys šauniausi, talentingiausi mokiniai, mokytojai, mažosios žvaigždutės ir ateities didžios viltys.

Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė, pasveikinusi visus šventės dalyvius ir svečius, sakė, kad jubiliejus švenčiamas visus metus: nuo rugsėjo mėnesio progimnazijoje vyko parodos, konkursai, kiti renginiai. Ji dėkojo dirbusiems ir dirbantiems mokytojams, nes tik jų dėka gėris per jų išugdytų žmonių širdis ir darbus plinta tolyn į Lietuvą ir pasaulį.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis šią mokyklą baigė prieš 44-erius metus, 1972-aisiais. Tuomet ji vadinosi Ignalinos 1-oji vidurinė. „Su pagarba ir dėkingumu atsimenu čia dirbusius mokytojus ir direktorių Juozą Repšį, mūsų rajono garbės pilietį, kuris ir dabar yra aktyvus bendruomenės narys. Šiandien galite didžiuotis savo istorija, turtinga patirtimi, sukurtomis tradicijomis, mokytojų ir mokinių pasiekimais. Tikrai esate verti kilnaus žmogaus, profesoriaus ir Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Kudabos vardo, garbingai jį nešiojate ir puoselėjate žymaus kraštiečio atminimą",– kalbėjo meras. Progimnazijos bendruomenei jis linkėjo darnos, sutarimo, atsakingo ir kūrybiško darbo, rengiant jaunus žmones gyvenimui.

Nuoširdžius sveikinimus mokyklai išsakė buvusi 25-osios laidos abiturientė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, linkėjusi progimnazijos bendruomenei saugoti tai, ką turi ir daryti tai, kas svarbiausia. Daug šiltų žodžių ji skyrė mokytojams. Už nuoširdų ir atsakingą ilgametį darbą savivaldybės padėkos buvo įteiktos devyniems mokytojams ir mokyklos darbuotojams. Savivaldybės skyrė ir piniginę dovaną aktų salės ir valgyklos baldams įsigyti.

Šventėje dalyvavo ir progimnazijos bendruomenę sveikino dar vienas garbus svečias ir buvęs šios mokyklos mokinys LR Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis dalijosi prisiminimais iš savo mokyklinių metų, kai vaikų buvę tiek daug, jog reikėję mokytis dviem pamainomis. Seimo narys linkėjo darnos, tolerancijos, stiprybės ugdant dorus Lietuvos piliečius. Europos parlamento nario Bronio Ropės sveikinimus ir dovaną perdavė jo padėjėja Deimantė Malikėnaitė. Ji sakė, kad šią mokyklą baigė ji, jos tėvai, galbūt čia mokysis ir jos vaikai.

Renginio vedėjas perskaitė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataro ir buvusio Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos mokinio Česlovo Juršėno sveikinimą.
Savo ilgametį darbą vadovaujant mokyklai prisiminė Juozas Repšys. Jis sakė, kad gera mokytojų, mokinių ir tėvų bendruomenė – mokyklos veiklos sėkmės pagrindas. O ši mokykla išugdė didelį būrį garsių žmonių – Seimo narių, profesorių, sportininkų, net olimpinį čempioną. Juozas Repšys visus pakvietė tylos minute paminėti Amžinybėn iškeliavusių mokytojų ir mokinių atminimą.

Progimnazija turi gerų ir draugiškų kaimynų, kurie visada pasirengę padėti, bendradarbiauti, būti šalia ir kasdienybėje, ir švenčių metu. Nuoširdžius linkėjimus Ignalinos ir rajono kultūros ir švietimo įstaigų vardu išsakė Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Progimnaziją taip pat sveikino Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, į šventę su dovanomis atskubėjo ir rajono policijos, pasienio, kelių tarnybos vadovai, dėkoję už bendradarbiavimą ir visai bendruomenei linkėję ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų.

Gražiausiomis savo dainomis savo mokyklą sveikino jos žvaigždutės Gabrielė Zabulytė, Mantas Bendorius, Mėlika Rakauskaitė, Liveta Kavaliauskaitė, ansamblis „Pumpurėliai" bei nauji mokinių ir mokytojų vokaliniai kolektyvai, taip pat mažieji dainorėliai iš Ignalinos „Šaltinėlio" mokyklos.
Ši mokykla visada puoselėjo gražias šokio tradicijas. Tą daro ir dabar. Smagu buvo žiūrėti į scenoje besisukančius Nijolės Žygienės vadovaujamus jaunuosius šokėjus. Dainų puokštes dovanojo ir buvę mokiniai: Loretos Kuksėnienės vadovaujamas ansamblis „Iš širdies", taip pat atlikėjos Gintarė Lukijanskaitė, Deimantė Malikėnaitė ir Renata Artimavičiūtė. Šventės pabaigoje visus suvienijo bendra daina.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSCN8328d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8369.JPG
 • Click to enlarge image DSCN8396d.jpg
 • Click to enlarge image DSCN8400.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje startavo Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas

  Rugpjūčio 1 dieną Ignalinoje buvo pasveikinti Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato nugalėtojai – Vilniaus „Igol“ komanda, finale nurungusi Vilniaus „Audrą“. Čempionate dalyvavo aštuonios stipriausios šalies komandos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kupiškio, Mažeikių, Elektrėnų ir Prienų. Visą dieną varžybos vyko miesto paplūdimyje prie Gavio ežero, naujoje futbolo aikštėje, kuri neseniai įrengta ir atidaryta būtent  šio renginio metu.

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Lietuvių kalbos dienų renginiai tęsiasi – džiaugtasi tarmėmis

  Liepos 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas šeštasis Lietuvių kalbos dienų sostinės renginys „Pažink savo kaimynus tarmėje“. Ignaliniečiai kviesti pasižiūrėti filmą „Dzūkija“, pasiklausyti dzūkų ir aukštaičių tarmiškos šnekos, sužinoti įdomių kalbinių dalykų, labiau pažinti pietiečių papročius ir tradicijas.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Jau šią vasarą Ignalinoje bus žaidžiamas paplūdimio futbolas

  Šią vasarą Ignalinos miesto paplūdimyje prie Gavio ežero bus atidaryta paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus. Ši idėja gimė praėjusiais metais. Tuomet Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir netrukus buvo sutarta dėl bendradarbiavimo.

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8009
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:30947
Šį mėnesį apsilankė:41761
Viso (nuo 2015-02-16):14308921
Šiuo metu naršo:
80
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!