Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis
Krašto žiniosVisagine lankėsi ambasadorius A. Korolis
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 08:40

Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

Gegužės 10 dieną Visagine viešėjo Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jis apsilankė Visagino savivaldybės administracijoje ir susitiko su Visagino savivaldybės mere Dalia Štraupaite.

Vizito tikslas – susitikti su Visagino savivaldybės mere, aptarti tolimesnio abipusiškai naudingo šalių bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas.
Buvo labai daug diskutuojama apie galimybę ir būtinybę atidaryti dar vieną valstybės sienos perėjimo punktą mūsų regione, kad mūsų gyventojams bei verslininkams būtų arčiau ir patogiau kirsti sieną. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje vyksta labai intensyvus judėjimas, todėl sienos perėjimo punktų skaičiaus didinimas yra būtinas ir pageidautinas.
Pasitaikius progai, ambasadorius Aleksandras Korolis pakvietė Visagino verslininkus į XIII Baltarusijos–Lietuvos ekonomikos forumą, kuris įvyks gegužės 30–31 dienomis Kaune. Viena pagrindinių būsimo forumo temų bus Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas bei naujos galimybės transporto bei logistikos sektoriuje. Taip pat forume bus diskutuojama atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo galimybių tema, siekiama dar glaudesnio bendradarbiavimo turizmo srityje, ypatingą dėmesį skiriant sveikatos turizmui, aptariamos kitos abiejų šalių verslininkams aktualios temos.
Taip pat buvo kalbama apie abiejų šalių ekonomiką, Ignalinos atominės elektrinės uždarymą bei Baltarusijos atominės elektrinės statymą Astrave. Merė Dalia Štraupaitė papasakojo apie pradėtą SMART parko statybą Visagine, ateityje čia galės įsikurti ir verslininkai iš Baltarusijos.
Garbingas svečias pasidžiaugė, kad Visagine sėkmingai puoselėjamos baltarusių tautinės tradicijos, veikia baltarusių kultūros centras „Krok" ir garsus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje baltarusių folkloro ansamblis „Svitanak". 2018 m. ansamblis švęs savo kūrybinės veiklos 20-metį. Jų repertuare – įvairių Baltarusijos regionų papročiai, dainos, šokiai, muzika, žaidimai. Dauguma „Svitanak" saviveiklininkų yra gimę Baltarusijoje, todėl palaiko glaudžius ryšius su etnine tėvyne bei puoselėja baltarusių tradicinę kultūrą Visagine. Ansamblis daug koncertuoja Lietuvoje, dažnai su koncertais išvyksta į gimtąsias vietas Baltarusijoje, koncertavo Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Švedijoje. Ambasadorius informavo, kad atvežė 20 koncertinių kostiumų šio ansamblio dalyviams ir po susitikimo su mere susitiks su baltarusių diaspora ir iškilmingai įteiks kostiumus naujiems šeimininkams. Kostiumai buvo pasiūti Baltarusijoje. Merė padėkojo už Visagino baltarusių diasporos tiek moralinį, tiek ir finansinį palaikymą.
Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai, susiję su vizų išdavimo Lietuvos gyventojams naujovėmis. Ambasadorius pranešė, kad nuo 2016 m. spalio 26 d. įsigaliojo Baltarusijos Respublikos Prezidento įsakymas dėl bevizio užsienio piliečių lankymosi Augustavo kanalo parke ir aplinkinėse teritorijose, todėl užsienio piliečiai turizmo tikslais be vizos gali aplankyti Minską, Gardiną, Gardino apskrities atskiras teritorijas, Augustavo kanalo parką, „Žemčužina" ir „Neman 72" sanatorijas. Užsieniečiai šalyje be vizos gali praleisti iki 5 parų. Kaip pranešė ambasadorius, jau daugiau kaip 80000 užsieniečių pasinaudojo šia galimybe atvykti į Baltarusiją.
Atsisveikindama su svečiais merė nuoširdžiai padėkojo už vizitą ir palinkėjo tolesnio gerų kaimynystės santykių plėtojimo.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus teisiamas dėl mirtino smūgio savo gyvenimo draugei

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas nužudymo Visagine ikiteisminis tyrimas. Į teismą perduotoje byloje 43 metų visaginietis kaltinamas savo šeimos nario tyčiniu nužudymu.

 • Visagine apdovanotieji žengė raudonuoju kilimu

  Gruodžio 14 dieną, šeštadienį, Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė visus sužavėjo neįprasta puošyba ir ypatinga intrigų atmosfera: kas šiandien žengs raudonuoju kilimu? Visagine vienuoliktą kartą vyko iškilmingas šventinis renginys, kuriame yra pagerbiami ir apdovanojami miesto gyventojai, šiemet pripažinti geriausiais iš geriausių įvairiose veiklos srityse.

 • Buvusi Visagino savivaldybės merė išgirdo nuosprendį

  Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis buvusiai Visagino savivaldybės merei Daliai Štraupaitei, buvusiam vienos bendrovės technikos direktoriui G. V. bei kitos bendrovės tuomečiam direktoriui I. K. Pripažintai kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu bei dokumentų klastojimo buvusiai merei skirta 15 tūkst. eurų bauda, 12 tūkst. eurų vertės turto konfiskacija ir trys metai laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

 • Pasitinkant šventes – padėka Visagino geriausiems

  Gruodžio 15 dieną Visagine vyko tradicinis renginys „Mano miestas – Visaginas“. Jau devintą kartą rengiamuose apdovanojimuose Visagino bendruomenė padėkojo ir pagerbė savo geriausiuosius. Šiais metais nominantus aktyviai siūlė patys visaginiečiai, o vėliau specialiai sudaryta komisija atrinko nugalėtojus.

 • Koncertas sukvietė bardų gerbėjus

  Praėjusį penktadienį Visagino ežero paplūdimio teritorijoje dainuojamosios poezijos gerbėjai mėgavosi bardų koncertu „Smalvo vakarai“. Koncertą sveikinimo žodžiais pradėjo renginio globėja Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, kuri padėkojo įžymiems bardams už tai, kad jie atvyko į Visaginą ir padovanojo tokį gražų koncertą. Kiekvienas koncerto dalyvis buvo apdovanotas merės padėkos raštu ir atminimo dovana.

 • Smagios įkurtuvės grupinio gyvenimo namuose

  Liepos 10 dieną įkurtuves šventė grupinio gyvenimo namų Visagine gyventojai. Į naujus namus jie įsikėlė jau gegužės pradžioje, tačiau prieš sutikdami svečius norėjo apsiprasti ir tinkamai pasiruošti.

 • Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

  Kovo 30 dieną Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Čia jis susitiko su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais ir biudžetinių įstaigų vadovais bei atsakė į visaginiečiams aktualiausius klausimus, o taip pat lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre ir UAB „Visagino linija“.

 • Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus

  Kovo 31 dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais – čia įvyko Visagino kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Rodničiok“ 30-ties metų jubiliejaus šventė. Pasveikinti kolektyvo vadovės ir jo narių, kurie yra neatsiejama Visagino kultūros dalis, šios gražios sukakties proga ir pasimėgauti smagiais tautiniais šokiais susirinko pilna salė svečių ir ilgamečių kolektyvo gerbėjų.

 • Visaginas linksmai ir išradingai šventė Lietuvos gimtadienį

  Vasario 14–16 dienomis Visagine vyko gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į šventinį šurmulį įsijungė visi – nuo didelių iki mažų. Miesto mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenės surengė nuoširdžius, trispalvės spalvomis šviečiančius, šokiais ir dainomis skambančius Lietuvos 100-ojo gimtadienio renginius.

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5776
Vakar apsilankė:6724
Šią savaitę apsilankė:25803
Šį mėnesį apsilankė:87610
Viso (nuo 2015-02-16):14354770
Šiuo metu naršo:
159
2020-08-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!