Nepilnamečių mergaičių prievartautojų teismai nepagailėjo
Krašto žiniosNepilnamečių mergaičių prievartautojų teismai nepagailėjo
2016 birželio 08, Trečiadienis 09:54

Nepilnamečių mergaičių prievartautojų teismai nepagailėjo

Nepilnamečių mergaičių prievartautojų teismai nepagailėjo

Panevėžio apygardos prokurorų dviem vyrams pareikštus kaltinimus dėl seksualinės prievartos prieš nepilnametę podukrą bei sugyventinės mažametę dukterį teismai pripažino pagrįstais. Abu vyrai nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis.

 

Viename Aukštaitijos kaime gyvenanti šeima didesnio vaiko teisių apsaugos specialistų ir teisėsaugos pareigūnų dėmesio sulaukė paaiškėjus, kad joje auganti nepilnametė laukiasi. Gimus kūdikiui ir atlikus DNR tyrimą buvo nustatyta, kad jo tėvas – kartu gyvenantis gimdyvės patėvis.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą. Merginos patėviui V. K. buvo pareikšti kaltinimai dėl nepilnametės išžaginimo ir seksualinio prievartavimo pasinaudojant jos bejėgiška būkle bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Birželio 3 dieną pirmos instancijos teismas V. K. pripažino kaltu dėl nepilnametės seksualinio prievartavimo, išžaginimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir skyrė jam 5 metų laisvės atėmimo bausmę. Jam taip pat priteista atlyginti nukentėjusiajai padarytą neturtinę žalą – 10 tūkst. eurų.
Tą pačią dieną Lietuvos apeliacinis teismas atmetė kito Aukštaitijos gyventojo K. G. apeliacinį skundą. Minėtas vyriškis ir jo advokatas skundė šiemet vasarį Panevėžio apygardos teisme paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį dėl sugyventinės mažametės dukters žaginimo ir seksualinio prievartavimo.
Ikiteisminio tyrimo bei teisminio nagrinėjimo metu nustatyta, kad mergaitę seksualiai išnaudoti vyras pradėjo, kai šiai buvo vos 11 metų. Nusikalstamos veikos prieš mažametę tęsėsi maždaug trejus metus.
Tiesa paaiškėjo, kai nukentėjusios mergaitės draugė išgirdo apie nederamą jos patėvio elgesį ir įtikino ją atskleisti tiesą.
Tai, kad mergaitė patyrė seksualinę prievartą, patvirtino ir išsamią ekspertizę atlikusi teismo vaikų ir paauglių psichologė ekspertė. Ji taip pat konstatavo, kad dėl patirtos seksualinės prievartos nukentėjusiajai buvo sutrikdyta sveikata, jai konstatuota ūminė reakcija į stresą, jai būtina psichologinė pagalba.
Nors kaltinamasis savo kaltę kategoriškai neigė, juo nepatikėjo nei pirmos, nei apeliacinės instancijos teismai.
Panevėžio apygardos teismas vasario 17 dieną minėtą vyrą pripažino kaltu dėl mažametės seksualinio prievartavimo bei išžaginimo ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Jis taip pat turės sumokėti nukentėjusiajai 10 tūkst. eurų neturtinės žalos.
Birželio 3 dieną Lietuvos apeliacinis teismas nuteistojo bei jo advokato skundus atmetė ir pirmos instancijos teismo nuosprendį paliko galioti.
Valstybinį kaltinimą šias bylas nagrinėjant teismuose palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Prokurorė apgailestauja, kad abi seksualinę prievartą patyrusios merginos sulaukė iš savo motinų ne užuojautos ir supratimo, bet pasmerkimo. „Užuot padėjusios savo dukroms, šios moterys stojo į kaltinamųjų pusę ir stengėsi, kad prievartautojai išvengtų bausmės. Viena iš motinų jau nuteista už poveikio savo nukentėjusiai dukrai darymą, o kitos byla perduota nagrinėti į teismą", – sakė prokurorė V. Chodorcevičienė.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į teisiamųjų suolą uteniškius atvedė dvarvietėje pastatytas namas

  Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareikšti buvusiam uždarosios akcinės bendrovės „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ (URATC) direktoriui M. B.

 • Panevėžio apygardos teismui vadovauja Eigirdas Činkas

  Paskirtas Panevėžio apygardos teismo teisėjas Eigirdas Činkas šio teismo pirmininku. Naujai paskirtas vadovas pareigas pradėjo eiti birželio 1 dieną.

 • Iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo – blogos žinios uteniškei

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad Utenos gyventoja G. M., skolinusi žmonėms pinigus už palūkanas, versliškai vertėsi neteisėta finansine veikla. Be to, už paskolintus pinigus net po kelis vekselius skolininkes įtikinusi pasirašyti 57 metų uteniškė liko nuteista ir dėl sukčiavimo.

 • Buvusio „Utenos regiono kelių“ vadovo pažeidimų tyrimas pasiekė teismą

  Susisiekimo ministerija informuoja, kad Panevėžio apygardos teisme priimtas ieškinys dėl buvusio VĮ „Utenos regiono keliai“ vadovo įvykdytų pažeidimų ir įmonei padarytos beveik 69 tūkst. eurų turtinės žalos. Atsižvelgdama į 2017 metų audito metu šioje įmonėje nustatytus pažeidimus, ieškinį pateikė VĮ „Kelių priežiūra“.

 • Buvusio Zarasų rajono savivaldybės administracijos valdininko skundą teismas atmetė

  Lietuvos apeliacinis teismas sausio 15 dieną atmetė buvusio Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ramūno Keršio apeliacinį skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

 • Po reformos Utenos apylinkės teismas liks

  Nuo sausio 1 dienos Lietuvoje mažėja apylinkių ir apygardų administracinių teismų skaičius. Šiuo metu esantys 49 apylinkių teismai jungiami paliekant 12 apylinkių teismų. Po reformos liks Vilniaus miesto, Vilniaus regiono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Telšių ir Utenos apylinkių teismai.

 • Nuo Naujųjų metų mažėja teismų skaičius

  Nuo 2018 metų sausio 1 dienos Lietuvoje mažėja apylinkių ir apygardų administracinių teismų skaičius.

 • Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriui teismas skyrė baudą

  Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorių Ramūną Keršį pripažino kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikaltimų – svetimo turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų suklastojimo.

 • A. Katino teismas: prokuroras – buvo nusikaltimas, meras – provokacija

  Praėjusį ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas atvertė korupcija kaltinamų valstybės tarnautojų Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir buvusios Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės Džiuljetos Žiugždienės bylą. Ši istorija daugeliui uteniškių gerai žinoma, girdėta, bet situaciją išaiškins teismas. Bylą nagrinėjančiam Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui Pranui Šimkui jau nuo pirmųjų teismo proceso minučių teko spręsti daug ne visai aiškių teisinių ir procesinių bylos nagrinėjimo klausimų. Panašu, kad teismui teks spręsti dar daug klausimų, kuriuos prokuratūra, matyt, laikė tokiais aiškiais, jog juos net išleido iš savo akiračio. Beveik visi kaltinimai teisiamiesiems siejasi su Dž. Žiugždienės ir jos bei jos dukros gyvenamojo namo, esančio Utenos seniūnijos Gaižiūnų kaime, remonto istorija.

 • Teismui perduota Utenos rajono savivaldybės mero A. Katino byla

  Panevėžio apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu. Kartu su juo bus teisiama buvusi Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sekretoriato vadovė Džiuljeta Žiugždienė, kuri kaltinama nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, dokumento klastojimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir turto iššvaistymu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5581
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:49745
Šį mėnesį apsilankė:328519
Viso (nuo 2015-02-16):13775585
Šiuo metu naršo:
94
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!