Tuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą
Krašto žiniosTuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą
2016 balandžio 19, Antradienis 14:06

Tuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą

Tuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje (Zarasų rajonas) trims jos mokiniams diagnozuota uždara tuberkuliozės forma. Visi tuberkulioze sergantys vaikai yra iš vienos šeimos. Tai – devynerių ir trylikos metų broliai ir vienuolikametė sesuo.

Kazimiero Būgos gimnazijoje sergančių tuberkulioze klasės draugams atliekami tuberkulino (Mantu) testai. Dėl tuberkuliozės jau pasitikrino ir pusė gimnazijos mokytojų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Zarasų skyriaus specialistai aplankė daugiabučio namo, kuriame gyvena tuberkulioze sergantys vaikai, gyventojus. Gyventojams rekomenduota pasitikrinti sveikatą pas savo šeimos gydytoją, jiems išdalinti lankstinukai, kaip saugotis šios užkrečiamosios ligos.
Įtariama, kad dar du minėtos gimnazijos mokiniai, irgi gyvenantys vienoje šeimoje, gali sirgti tuberkulioze. Abiems mokinių tėvams diagnozuota atvira tuberkuliozės forma.
Artimiausiu metu Utenos departamento Zarasų skyriaus specialistai kartu su Zarasų rajono savivaldybės gydytoju susitiks su gimnazijos bendruomene ir plačiau ją informuos apie tuberkuliozę bei jos prevenciją.

Elvyra SABALYTĖ, Nacionalinio visuomenės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Vidaus administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tuberkuliozės plitimui mažinti – nauja laboratorija Utenoje

  Lietuva yra didžiausios sergamumo tuberkulioze rizikos šalių grupėje. Be to, esame tarp 15-os Europos šalių, kuriose registruojamas didelis sergamumas dauginio atsparumo vaistams (DAV) tuberkulioze. Lapkričio 22 dieną Utenos ligoninėje buvo iškilmingai atidaryta mikrobiologijos tuberkuliozės mikroskopavimo laboratorija, kurioje įrengta moderniausia tuberkuliozės diagnozavimo įranga, padėsianti greičiau, tiksliau bei patogiau nustatyti ligą. Džiaugtis ja galės ne tik pacientai, bet ir laboratorijos darbuotojai, nes nauja darbo aplinka yra saugesnė laborantams. Anot ligoninės direktoriaus Daliaus Drungos, ši įranga buvo įsigyta už Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas įgyvendinant projektą „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“.

 • Kiek kainuoja tuberkuliozės gydymas?

  Lietuvos medikai turi priemonių, o pacientai – galimybių įveikti tuberkuliozę, tad būtina jomis pasinaudoti ir išvengti šios ligos, o susirgus – gydytis ir pasveikti. „Tuberkuliozės gydymo kaštai Lietuvoje apima ne tik medicinines išlaidas", – pažymėjo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

 • Šiandien minima Tarptautinė tuberkuliozės diena

  Tuberkuliozė – lėtinė infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija. Baisiausia tai, kad sergantysis atvira negydoma tuberkulioze per metus gali užkrėsti apie 15 žmonių. Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu, minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta plačiau informuoti visuomenę apie pavojingą infekcinę ligą.

 • Pernai išaiškinti 45 tuberkulioze sergantys vaikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2015 m. įodinio tuberkulino mėginio pagalba Lietuvoje buvo išaiškinti 45 tuberkulioze susirgę vaikai (2014 m. – 62 vaikai). Įodinis tuberkulino mėginys (toliau – TM) buvo atliktas kiek daugiau nei 31 tūkst. vaikų, tačiau tai tik 52,3% tų, kuriems toks mėginys turėjo būti atliktas.

 • Tuberkulino mėginių pagalba pernai išaiškinti 45 tuberkulioze sergantys vaikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2015 m. įodinio tuberkulino mėginio pagalba Lietuvoje buvo išaiškinti 45 tuberkulioze susirgę vaikai (2014 m. – 62 vaikai). Įodinis tuberkulino mėginys (toliau – TM) buvo atliktas kiek daugiau nei 31 tūkst. vaikų, tačiau tai tik 52,3% tų, kuriems toks mėginys turėjo būti atliktas.

 • Savivaldybėse pradės veikti kabinetai, skirti sergantiems tuberkulioze

  Nuo šių metų birželio 1 dienos Lietuvoje bus pradėtos teikti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (DOTS) paslaugos. Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino tuberkuliozės kontrolės strategiją, kurią Pasaulio bankas vertina kaip vieną iš ekonomiškai efektyviausių tuberkuliozės kontrolės priemonių, leidžiančių pasiekti geriausių tuberkuliozės gydymo rezultatų.

 • Vakcina nuo tuberkuliozės jau pakeliui į Lietuvą

  Šiandien Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą. Tad ši naujagimiams reikalinga vakcina jau yra pakeliui ir mūsų šalies gydymo įstaigas pasieks rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Tai suderinta su šių vakcinų tiekėju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:202
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:55698
Šį mėnesį apsilankė:55698
Viso (nuo 2015-02-16):13857260
Šiuo metu naršo:
112
2020-06-07
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!