Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis
Krašto žiniosParoda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis
2015 rugsėjo 09, Trečiadienis 12:57

Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis

Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis

Rugsėjo 7 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta dailininkės-tekstilininkės Reginos Sipavičiūtės darbų paroda. Autorę sveikino ir už Ignalinai dovanotas gražias akimirkas dėkojo savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, muziejaus direktorė Vida Beržinienė. Muzikos kūrinį visiems susirinkusiems dovanojo Ignalinos muzikos mokyklos mokinė, mažoji smuikininkė Monika Sapiegaitė. Menininkė labai džiaugėsi šiltu jos ir darbų priėmimu, dėkojo už pagalbą atvežant darbus ir sakė, kad jai labai malonu rengti parodas nedideliuose miesteliuose. „Turiu viltį, kad galbūt kažką šie darbai sudomins, galbūt jaunimas užsidegs noru dirbti tekstilės srityje...", – kalbėjo R. Sipavičiūtė.

 

Iš Ukmergės kilusi Vilniaus dailės akademijos profesorė, ilgametė Tekstilės katedros vedėja savo meninį talentą ryškiausiai išplėtojo kurdama gobelenus. Tikrai įspūdingi, monumentalūs jos darbai puošia Lietuvos Respublikos Seimo ir Klaipėdos santuokų rūmus, Konstitucinio teismo, Kupiškio savivaldybės, kai kurių verslo įmonių patalpas. Nuo 1967 metų R. Sipavičiūtė dalyvauja įvairiose dailės parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi penkias personalines parodas.
Ignalinoje atidarytoje parodoje eksponuojami menininkės autorine technika sukurtos nuostabios aplikacijos. Vienos jų primena lietuvių liaudies lobynuose išsaugotus skiautinius, kitos – sudėtingus ir spalvingus vitražus, paveikslus. Iš atskirų segmentų, derinant šiltas spalvas ir atspalvius, sudėliojami ramūs ir jaukūs, gerus jausmus kuriantys ir netgi kažin kokią būties paslaptį saugantys vaizdai. Juos papildo kiauraraštės aplikacijos, sudėliotos ir vienodo dydžio kvadratėlių, kurių kiekvienas – tarsi mažas kūrinėlis. Autorė mielai papasakojo, kaip ji kuria tuos kvadratėlius, kaip išgauna skirtingus raštus, kaip ant jų vyniodama skirtingus siūlus kuria sudėtingą ornamentą. Į parodą susirinkusieji buvo maloniai nustebinti, sužavėti. Vieni panašius darbus jau įsivaizdavo savo interjeruose, kiti atskiras detales tarsi pamatė ant drabužių.
Pasakodama apie savo kūrybinį kelią, R. Sipavičiūtė užsiminė, kad ji net 27-erius metus dirbo muziejininke ir ši patirtis padėjo giliau suvokti liaudies kūrybos vertę. Moteris yra kūrusi tautinius drabužius, jai tekę nemažai bendrauti su vitražistais, architektais. Parodos atidarymo Ignalinoje iniciatorė buvo menininkė ir gera bičiulė Jolanda Raupelytė. Ji labai džiaugėsi visais darbais ir gyrė menininkės talentą bei ypatingą kruopštumą.
Dailininkė savo technikos moko studentus, tačiau, kaip ji pasakojo, jaunieji tekstilininkai atlieka privalomas užduotis ir vėliau patys ieško savo kelių, nori kažką patys atrasti. Profesorės patirtis ir žinios apibendrinti jos parengtoje knygoje „Aplikacijos pagrindai". „R. Sipavičiūtė – aplikacijos virtuozė, ištobulinusi rankdarbiais laikytą atlikimo būdą iki meniškų tekstilės kompozicijų, įrodžiusi, kad aplikacijos technika galima kurti sudėtingus ir monumentalius kūrinius. Iš spalvoto veltinio gabalėlių sukurtų aplikacijų meistrystė grįsta ne vienerius metus trukusiais ieškojimais ir autoriniais atradimais – kiekvienos detalės dažymu rankomis tik autorei žinomais būdais, po to juvelyrišku įsiuvimu į audinio visumą, kontūro formavimu preciziškais dygsniais...", – apie menininkės talentą rašo menotyrininkė dr. Lijana Natalevičienė.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Kristina Šorienė: „Ir gyvenime, ir kūryboje viskas sukasi ratu“

  Iš pajūrio į Utenos rajoną gyventi atvykusios tekstilininkės, puoselėjančios batikos ir šlapio vėlimo technikas, kūrėjos Kristinos Šorienės šeima čia pamažu ne tik kuriasi, bet ir ieško savęs: naujų idėjų, jų įgyvendinimo ir bando atrasti naujų potyrių. Trejų metukų dukrą auginanti jauna menininkų pora stengiasi į juos supantį pasaulį pažvelgti iš kiek kitokios prizmės. Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ kartu su savo vyru Povilu panirusi į kūrybą K. Šorienė pernai surengė savo kūrybos parodą, o dabar sutuoktinių galvose sukasi kitos idėjos – jie svajoja atiduoti duoklę ir mūsų miestui.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

  Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4656
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:21143
Šį mėnesį apsilankė:21143
Viso (nuo 2015-02-16):13822705
Šiuo metu naršo:
127
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!