Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis
Krašto žiniosParoda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis
2015 rugsėjo 09, Trečiadienis 12:57

Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis

Paroda, atvėrusi tekstilės pasaulio paslaptis

Rugsėjo 7 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta dailininkės-tekstilininkės Reginos Sipavičiūtės darbų paroda. Autorę sveikino ir už Ignalinai dovanotas gražias akimirkas dėkojo savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, muziejaus direktorė Vida Beržinienė. Muzikos kūrinį visiems susirinkusiems dovanojo Ignalinos muzikos mokyklos mokinė, mažoji smuikininkė Monika Sapiegaitė. Menininkė labai džiaugėsi šiltu jos ir darbų priėmimu, dėkojo už pagalbą atvežant darbus ir sakė, kad jai labai malonu rengti parodas nedideliuose miesteliuose. „Turiu viltį, kad galbūt kažką šie darbai sudomins, galbūt jaunimas užsidegs noru dirbti tekstilės srityje...", – kalbėjo R. Sipavičiūtė.

 

Iš Ukmergės kilusi Vilniaus dailės akademijos profesorė, ilgametė Tekstilės katedros vedėja savo meninį talentą ryškiausiai išplėtojo kurdama gobelenus. Tikrai įspūdingi, monumentalūs jos darbai puošia Lietuvos Respublikos Seimo ir Klaipėdos santuokų rūmus, Konstitucinio teismo, Kupiškio savivaldybės, kai kurių verslo įmonių patalpas. Nuo 1967 metų R. Sipavičiūtė dalyvauja įvairiose dailės parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi penkias personalines parodas.
Ignalinoje atidarytoje parodoje eksponuojami menininkės autorine technika sukurtos nuostabios aplikacijos. Vienos jų primena lietuvių liaudies lobynuose išsaugotus skiautinius, kitos – sudėtingus ir spalvingus vitražus, paveikslus. Iš atskirų segmentų, derinant šiltas spalvas ir atspalvius, sudėliojami ramūs ir jaukūs, gerus jausmus kuriantys ir netgi kažin kokią būties paslaptį saugantys vaizdai. Juos papildo kiauraraštės aplikacijos, sudėliotos ir vienodo dydžio kvadratėlių, kurių kiekvienas – tarsi mažas kūrinėlis. Autorė mielai papasakojo, kaip ji kuria tuos kvadratėlius, kaip išgauna skirtingus raštus, kaip ant jų vyniodama skirtingus siūlus kuria sudėtingą ornamentą. Į parodą susirinkusieji buvo maloniai nustebinti, sužavėti. Vieni panašius darbus jau įsivaizdavo savo interjeruose, kiti atskiras detales tarsi pamatė ant drabužių.
Pasakodama apie savo kūrybinį kelią, R. Sipavičiūtė užsiminė, kad ji net 27-erius metus dirbo muziejininke ir ši patirtis padėjo giliau suvokti liaudies kūrybos vertę. Moteris yra kūrusi tautinius drabužius, jai tekę nemažai bendrauti su vitražistais, architektais. Parodos atidarymo Ignalinoje iniciatorė buvo menininkė ir gera bičiulė Jolanda Raupelytė. Ji labai džiaugėsi visais darbais ir gyrė menininkės talentą bei ypatingą kruopštumą.
Dailininkė savo technikos moko studentus, tačiau, kaip ji pasakojo, jaunieji tekstilininkai atlieka privalomas užduotis ir vėliau patys ieško savo kelių, nori kažką patys atrasti. Profesorės patirtis ir žinios apibendrinti jos parengtoje knygoje „Aplikacijos pagrindai". „R. Sipavičiūtė – aplikacijos virtuozė, ištobulinusi rankdarbiais laikytą atlikimo būdą iki meniškų tekstilės kompozicijų, įrodžiusi, kad aplikacijos technika galima kurti sudėtingus ir monumentalius kūrinius. Iš spalvoto veltinio gabalėlių sukurtų aplikacijų meistrystė grįsta ne vienerius metus trukusiais ieškojimais ir autoriniais atradimais – kiekvienos detalės dažymu rankomis tik autorei žinomais būdais, po to juvelyrišku įsiuvimu į audinio visumą, kontūro formavimu preciziškais dygsniais...", – apie menininkės talentą rašo menotyrininkė dr. Lijana Natalevičienė.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje startavo Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas

  Rugpjūčio 1 dieną Ignalinoje buvo pasveikinti Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato nugalėtojai – Vilniaus „Igol“ komanda, finale nurungusi Vilniaus „Audrą“. Čempionate dalyvavo aštuonios stipriausios šalies komandos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kupiškio, Mažeikių, Elektrėnų ir Prienų. Visą dieną varžybos vyko miesto paplūdimyje prie Gavio ežero, naujoje futbolo aikštėje, kuri neseniai įrengta ir atidaryta būtent  šio renginio metu.

 • Vytauto Valiušio muziejuje – išskirtinė paroda

  Vilniaus rajone, Dūkštų apylinkėse, veikiantis Karmazinų anagamos keramikos centras jau antrą kartą suburia Lietuvos menininkus į keraminių skulptūrų simpoziumą „Anagama LT“. Šiais metais simpoziume dalyvavo skirtingų kartų profesionalūs keramikai Agnė Šemberaitė, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Algimantas Kazlauskas, Monika Gedrimaitė, Mingailė Mikelėnaitė, Egidijus Radvenskas, Eugenijus Čibinskas ir simpoziumo vadovė Beatričė Kelerienė.

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Lietuvių kalbos dienų renginiai tęsiasi – džiaugtasi tarmėmis

  Liepos 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas šeštasis Lietuvių kalbos dienų sostinės renginys „Pažink savo kaimynus tarmėje“. Ignaliniečiai kviesti pasižiūrėti filmą „Dzūkija“, pasiklausyti dzūkų ir aukštaičių tarmiškos šnekos, sužinoti įdomių kalbinių dalykų, labiau pažinti pietiečių papročius ir tradicijas.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Vilniuje puikuojasi Vytauto Valiušio keramika

  Trečiadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje atidaryta Molėtų krašto dukters šiuo metu Kaune gyvenančios garsios tautodailininkės Onos Pusvaškytės grafikos ir ne ką mažiau garsaus Lietuvos puodžių karaliaus leliūniškio Vytauto Valiušio keramikos darbų paroda, kuri veiks iki rugsėjo 20 dienos.

 • Jau šią vasarą Ignalinoje bus žaidžiamas paplūdimio futbolas

  Šią vasarą Ignalinos miesto paplūdimyje prie Gavio ežero bus atidaryta paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus. Ši idėja gimė praėjusiais metais. Tuomet Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir netrukus buvo sutarta dėl bendradarbiavimo.

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3950
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:3950
Šį mėnesį apsilankė:14764
Viso (nuo 2015-02-16):14281924
Šiuo metu naršo:
82
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!