Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje
Krašto žiniosDviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje
2020 sausio 31, Penktadienis 09:09

Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

Gražia savo gimtojo krašto tarme kalbanti Daina Opolskaitė šiuo metu dirba Pilviškių „Santakos" gimnazijoje lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Taip jau susiklostė, kad Vilniuje, tuometiniame pedagoginiame universitete, baigusi lituanistikos studijas jauna moteris sugrįžo į Vilkaviškį. Čia sukūrė šeimą, susilaukė dukters. Daug skaitė ir rašė vis ieškodama savo balso ir savo manieros, bandydama išgryninti kūrybos stilių. Pirmosios D. Opolskaitės novelės publikuotos 1998 ir 1999 m. „Metų" žurnale. Novelės ir esė spausdintos „Šiaurės Atėnuose". „Literatūroje ir mene", „Nemune".

Rašytoja pasakojo nuo vaikystės jautusi, kad gyvenimas duotas ne šiaip, kad ji nori nuveikti kažką reikšmingo. Pradžia radosi iš dalyvavimo Jaunųjų filologų konkursuose. Malonus buvo patirtas jos teksto pastebėjimo, įvertinimo jausmas. Šiuose konkursuose dalyvavo ir kaip mokinė, ir kaip mokytoja, o dabar – kaip vertinimo komisijos narė.
„Tu kantriai ėjai savo keliu, niekam nepataikaudama, neieškodama savireklamos...Ir tai, kad gyveni ten, kur gimei, yra tavo stiprioji vieta. Ir tokių rašytoja dabar vis daugėja...", – pastebėjo Gintarė Adomaitytė, pati prieš keletą metų atradusi Ignaliną ir čia kartu su vyru Mariumi skleidžianti „Meno bangų" šviesą. Ji sakė mintyse jau mezganti naujų projektų vizijas, kuriose mato ir Dainą Opolskaitę.
Nors knyga „Dienų piramidės" skirta suaugusiems, Daina Opolskaitė galbūt geriau žinoma knygų paaugliams autorė. Jos romanas „Ir vienąkart, Riči" sulaukė dar neregėto populiarumo ir įvertinimo: 2016 m. tapo paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoju, 2017 m. pelnė Vaikų literatūros premiją, o 2018 m. išrinktas Metų knyga paaugliams. Daina Opolskaitė apdovanota Antano Vaičiulaičio premija.
Kaip sakė autorė, rašyti paaugliams buvo tikrai įdomu. Tai labai siejosi su jos darbu mokykloje. Buvo malonu matyti, kad knygos mėgstamos, skaitomos. Ji dar tikrai norėtų sugrįžti prie šios litaratūros, nes jos labai trūksta. „Gera knyga man yra ta, kuri mane veikia, kuri pagauna ir nepaleidžia... Už savo rašomo teksto visada matau žmogų, kuriam pasakoju, todėl stengiuosi, kad jam tas tekstas patiktų. Taip sukuriama energija, kuria tarsi prisotinamas tekstas...Rašydama noveles labai pavargstu, o baigusi išgyvenu savotišką katarsį nuo to suvokimo, kad esu kuriamo pasaulio valdytoja...", – pasakojo rašytoja.
13 novelių jungiančios knygos „Dienų piramidės" pavadinimas tarsi sufleruoja rinkinio leitmotyvą – laiko tematiką. D. Opolskaitė žvelgia į asmeninį laiko išgyvenimą, į jo visumą ir tarsi taškus jungia personažus į liniją, per kurią išryškėja patirčių universalumas. Tai ir gyvenimo nuovargis sudėtingame pasaulyje, ir vidinės darnos, ramybės paieškos, pagalbos, globos ir laimės blyksniai...
Rašytoja skaitė ištrauką iš novelės „Kam ta skola", atsakė į renginio dalyvių klausimus, dalijosi savo įspūdžiais ir nuomonėmis apie šių metų geriausių knygų penketuką, kuriame puikuojasi ir jos knyga. Kiti penketuko autoriai ir knygos: Marijus Gailius „Oro", Virginija Kulvinskaitė „Kai aš buvau malalietka", Vidas Morkūnas „Pakeleivingų stotys", Jurga Tumasonytė „Undinės". Kiekviena jų buvo trumpai aptarta. Renginio pabaigoje viešniai ir ją kalbinusiai rašytojai įteiktos bibliotekos dovanos, dėkota už šiltą ir įdomų pokalbį.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

  Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

  Lapkričio 1-ą 90 metų sulaukė Vidiškių seniūnijos Kaneišių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Konstancija Ribokienė. Lapkričio 4 dieną jubiliatę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Vidiškių seniūnijos seniūnas Alfredas Aškelėnas, bendruomenės nariai, senolei linkėję stiprios sveikatos, gražių dienų ir sulaukti 100 metų.

 • Dovana Ignalinos kraštui – vertinga knyga

  Spalio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta istorinė knyga apie Ignalinos kraštą ir jo vietovardžius „Ignalinos kraštas. Vietovių istorinė – statistinė apžvalga amžių tėkmėje“.  Tai įspūdingas 800 puslapių leidinys, bene 20-ties metų kruopštaus darbo rezultatas, prasminga dovana Ignalinai ir visiems kraštiečiams. Knygoje atsiskleidžia ir visos Lietuvos praeitis. Medžiagą leidiniui parengė istorikas mėgėjas Romutis Matkevičius, kuris daugiau kaip 20 metų dirba, tyrinėja savo gimtojo krašto istoriją ir skelbia ją atskirais straipsniais spaudoje.

 • Sprendžiamas garvežio likimas

  Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir savivaldybės tarybos sekretorius Vilius Cibulskas lankėsi Vilniuje ir susitiko su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais. Susitikime kalbėta apie Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų vasaros stovyklos bazę ir garvežį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6225
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:15280
Šį mėnesį apsilankė:294054
Viso (nuo 2015-02-16):13741120
Šiuo metu naršo:
135
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!