Anykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės
Krašto žiniosAnykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės
2019 gruodžio 20, Penktadienis 09:34

Anykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės

Anykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės

Kiekvieną Advento dieną Anykščių senamiestyje, rašytojos Bronės Buivydaitės memorialiniame name muziejuje, smalsuoliams atskleidžiamas vienas Kalėdų stebuklas – čia kepami kalėdaičiai. Populiariausią šventinę A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus pažintinę programą per savaitę jau pamatė kone du šimtai šio muziejaus svečių.

„Dar nebuvo nė vieno programos dalyvio, kuris būtų prisipažinęs, jog niekada nematė kalėdaičio ir nežino, kas tai yra. Tačiau taip pat nesulaukiau nė vieno, kuris būtų pats kada nors kepęs kalėdaitį ar bent matęs, kaip tai vyksta", – įspūdžiais dalijosi šios pažintinės programos vedėja B. Buivydaitės muziejaus muziejininkė Rita Jurkėnienė.

Šiomis dienomis ji dažniau pasakoja ne apie rašytoją ir jos kūrybą, o apie Kalėdų tradicijas ir apie kalėdaitį kaip ypatingą šių švenčių stebuklą. Pažintinės programos lankytojai – ir miesto bei rajono miestelių mokyklų jaunesniųjų klasių mokinių grupės, ir anykštėnų bendruomenės, kaip ypatingą bendrystės malonumą pasirenkančios iškylą pamatyti kalėdaičio gimimą. Tik Advento dienomis rengiama programa „Baltas Kalėdų stebuklas: kaip kepamas kalėdaitis" skirta tiek mažiesiems, tiek ir suaugusiems – tą patį procesą kiekvienas pajunta ir supranta, turėdamas asmeninių patirčių ir prisiminimų.
Pasak R. Jurkėnienės, programos dalyvius visuomet nustebina senovinis kepimo aparatas, kurį muziejui paskolino Anykščių parapijos vargonininkas Rimvydas Griauzdė. Suaugusiesiems įdomu, kodėl jo karštos plokštės vaškuojamos, o ne riebalais tepamos, o vaikai skaičiuoja pirmuosius lakštus, kurie netinka maistui, kol tas vaškas dar neišsivalęs.
Ar galima muziejuje išsikepti kalėdaitį savo Kūčių stalui? Šį klausimą kaskart išgirdusi muziejininkė priminė, kad B. Buivydaitės namuose šį rudenį įrengtoje ir atvertoje svetainėje „Stebuklingoji radasta" rengiama tik kalėdaičio kepimo demonstravimo programa – čia ne kalėdaičių kepimo dirbtuvės.
Valandos, praleistos stebint pirminį procesą, per maža, kad kalėdaitis būtų paruoštas Kūčių stalui. Jis dar turės sudrėkti, tuomet bus karpomas, vėl džiovinamas, paskui iškilmių metu bažnyčioje pašventinamas – ir tik tuomet baltas ir puošnus kepinys taps tikru kalėdaičiu.
Po Kalėdų rašytojos B. Buivydaitės namų svetainėje „Stebuklingoji radasta" kepamų kalėdaičių garus pakeis žiemos kvapai – čia bus rengiama pažintinė programa su distiliavimo aparatu, ruošiant kvapnųjį vandenį iš žiemos žaliavų.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Koronaviruso infekcijos atvejis – Anykščių rajono slaugos ligoninėje

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejį Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Su užsikrėtusiu darbuotoju kontaktavusieji izoliuoti 14-likos dienų laikotarpiui. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

 • Anykščiuose – etninės kultūros olimpiada

  Niūronių kaime, Anykščių r., esančiame Arklio muziejaus amatų centre jau antrus metus iš eilės vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados I etapas. Šių metų olimpiadoje jėgas išbandė aštuoni mokiniai iš trijų Anykščių rajono ugdymo įstaigų. Olimpiados dalyviai atliko dvi užduotis: etnokultūros pažinimo testą ir kūrybinės raiškos pasirodymą.

 • Anykščiuose japonai pasodino sakurą

  Lapkričio 14 dieną Japonijos pramonės įmones vienijančios federacijos „Keidanren“ atstovai viešėjo Burbiškio dvare, Anykščių rajone. Aplankę Latviją ir keliaudami į Vilnių, japonai trumpam sustojo Anykščių krašte, kur jiems buvo surengtas specialus priėmimas. Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimu susitikime dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

 • Anykščiai taps Kalėdų rezidencija: žada įspūdingą programą

  Gruodžio 7 dieną 17 val. Anykščiai kviečia į nepakartojamą Kalėdų rezidencijos atidarymą. Šiais metais miestelėnus bei svečius nustebinsime išskirtiniu sumanymu – Kalėdų egle ant vandens. Tviskanti eglė ant Šventosios upės, kalėdinio miestelio šventinis šurmulys, ryškūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai, meninės vaizdo projekcijos – tai nepamirštama Kalėdų šventė kiekvienam. Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Atidarymo linksmybes patirs ir patys mažiausieji – vaikų teatriukas žada žaismingų šokių ir dainų.

 • Išskirtinė medicinos paroda jau pasiekė Anykščius

  Ypatingų archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“, Vasario 16-osios proga Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) padovanota visuomenei virtualiai, šiais metais atkeliavo ir į Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) veiklos zoną. Pasižiūrėti, kaip prieš 100 metų atrodė Lietuvos medikai ir pacientai, nuo sausio 9 dienos turi galimybę Anykščių rajono savivaldybės ligoninės personalas, įstaigos pacientai ir lankytojai.

 • Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

  Anykščiuose duris atvėrusi neformali susitikimų bei užsiėmimų erdvė, laisvalaikiui ir edukacinei veiklai jau buria įvairaus amžiaus miestiečius. Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projektas „Gyvenimo ratas“ pavasarį laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo 8 tūkst. eurų finansavimą.

 • „Palikta kava“ Anykščiuose skirta vaikams

  Daug dėmesio sulaukęs ir abejingų nepaliekantis projektas „Palikta kava“ Anykščiuose esančiuose kavos namuose lapkričio 15-ą vyko jau trečiąjį kartą. Tai socialinė akcija, kurios metu perkant vieną kavos puodelį, kitas dovanojamas jo neišgalinčiam įsigyti žmogui. Iš užsienio atkeliavusi tradicija prigijo ir šios iniciatyvos Anykščiuose pradininkams „Coffee hill Anykščiai“. Šįkart, vietoj kavos, buvo vaišinama kakava ir pieno kokteiliais. O renginio svečiais tapo vaikų globos namų auklėtiniai.

 • Kabančio tilto renovacija baigta

  Mikierių tiltas (Anykščių r.) – tai pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę, jungiantis Mikierius ir Inkūnus. Viename krante – prie Šimonių girios įsikūrusi miškų ūkio gyvenvietė, girininkija, mokykla, medicinos punktas, kitame – Inkūnų bažnyčia, kapinaitės.

 • Į Anykščius kviečia Obuolinės

  Rugsėjo 22 dieną obuoliais kvepiančiuose Anykščiuose visą dieną ir visą vėlyvą vakarą šurmuliuos mugė, muziejai, miestas ir turizmo erdvės net ir sutemus vilios užsukti ir pasibūti.

 • Dėl gausaus obuolių derliaus Anykščiuose nusidriekė eilės

  Sezonui įsibėgėjus Lietuvos sodininkai obuolių derlių suskubo vežti į supirkimo punktus. Beveik 20 vilkikų eilė su lietuviškais obuoliais nusidriekė Anykščiuose, „Anykščių vyno“ gamykloje. Sodininkams, kurie šiuo metu eilės pabaigoje, laukti, kad priduotų obuolius, gali tekti ir parą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6664
Vakar apsilankė:6440
Šią savaitę apsilankė:25729
Šį mėnesį apsilankė:58446
Viso (nuo 2015-02-16):14082438
Šiuo metu naršo:
127
2020-07-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!