Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų
Krašto žiniosRankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų
2019 gruodžio 09, Pirmadienis 09:58

Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

Veronika Garbulienė dalyvauja įvairiose parodose, mugėse ir džiaugiasi savo kūryba galėdama gaivinti senąsias tradicijas. Moteris augina tris berniukus ir visą savo laisvalaikį skiria dailiesiems amatams. Ji siuva lėles, kitus žaislus, etninių motyvų drabužius, siuvinėja staltieses, kuria namų puošmenas, suvenyrus. Tačiau visų mylimiausios jai yra lėlės. Tokios šiltos, mielos, aprengtos lietuviškomis drobulėmis ir linu. Vienos Veronikos lėlės daromos ant medinio pagrindo ir turi medžio veidukus, kitos gi primena tas, kurias savo vaikams darydavo mūsų promočiutės. Jos imdavo drobės gabalą ir tiesiog susukdavo lėlę... Taip sulankstyti lėlę, o paskui ją aprengti tautiniais rūbeliais išmoko ir mokymų dalyvės. Bene tris valandas kiekviena plušėjo prie savo lėlės, ją dailino, puošė, o paskui visos džiaugėsi lėlių ekspozicija ir kiekviena savąją lyg didžiausią dovaną namo parsinešė. Ką gali žinoti, gal taip užsidegę ir namuose pradės kurti lėles ir taip dalintis mūsų senuoju paveldu, kuris kiekviename laikmetyje įgyja vis naują prasmę.

Veronika Garbulienė pasakojo, kaip džiaugiasi vaikai, gavę dovanų jos lėlę ar siūtą arkliuką ant lazdos, kurį apžergę smagiai jodinėja ir bent trumpam užmiršta telefonus, kompiuterius. Veronika Garbulienė dalyvaus ir gruodžio 14 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyksiančioje kalėdinėje mugėje.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Aušros Gutauskienės lėlės – žavios būtybės, tarsi nužengusios iš praeities

  Du dešimtmečius kultūriniame gyvenime aktyviai dirbanti ir kartu su savo vyru Edmundu vadovaujanti jųdviejų įkurtai vaikų popmuzikos grupei „Aušra“, pakalniškė Aušra Gutauskienė be aktyvaus darbo kultūriniame gyvenime randa laisvalaikio akimirkų ir sau. Didžiausias jos pomėgis – lėlių siuvimas. Iš pradžių moteris susidomėjo lėlėmis iš modelino, tačiau šis procesas jos nesužavėjo. Kaip prisipažino pašnekovė, artimesnis širdžiai buvo medžiaginių lėlių kūrimas. Šiandien ji neįsivaizduoja savo gyvenimo be jų: atradusi laisvą minutę sėdasi prie siuvimo mašinos, derina medžiagų spalvas, įvairiausias smulkias detales. Po ilgo ir kruopštaus darbo šiuose kūriniuose jai labiausiai patinka atrasti šių žavių būtybių emocijas: anksčiau jos būdavo rimtos, susimąsčiusios, dabar – jos besišypsančios ir valiūkiškos.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

  Lapkričio 1-ą 90 metų sulaukė Vidiškių seniūnijos Kaneišių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Konstancija Ribokienė. Lapkričio 4 dieną jubiliatę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Vidiškių seniūnijos seniūnas Alfredas Aškelėnas, bendruomenės nariai, senolei linkėję stiprios sveikatos, gražių dienų ir sulaukti 100 metų.

 • Dovana Ignalinos kraštui – vertinga knyga

  Spalio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta istorinė knyga apie Ignalinos kraštą ir jo vietovardžius „Ignalinos kraštas. Vietovių istorinė – statistinė apžvalga amžių tėkmėje“.  Tai įspūdingas 800 puslapių leidinys, bene 20-ties metų kruopštaus darbo rezultatas, prasminga dovana Ignalinai ir visiems kraštiečiams. Knygoje atsiskleidžia ir visos Lietuvos praeitis. Medžiagą leidiniui parengė istorikas mėgėjas Romutis Matkevičius, kuris daugiau kaip 20 metų dirba, tyrinėja savo gimtojo krašto istoriją ir skelbia ją atskirais straipsniais spaudoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6164
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:15219
Šį mėnesį apsilankė:293993
Viso (nuo 2015-02-16):13741059
Šiuo metu naršo:
143
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!