Ignalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems
Krašto žiniosIgnalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems
2019 gruodžio 03, Antradienis 09:03

Ignalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems

Ignalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Ignalinoje paminėta gruodžio 2-ą. Šventinis renginys vyko Ignalinos kultūros ir sporto centre. Po sveikinimo kalbų visiems susirinkusiems dovanotas Ignalinos, Visagino ir Adutiškio meno mėgėjų kolektyvų koncertas, pasidžiaugta rajono neįgaliųjų draugijos narių rankdarbių paroda.

Renginys pradėtas eilėmis apie žmogaus stiprybę, gerumo ir užuojautos prasmę. Tylos minute pagerbti Anapilin iškeliavusieji. Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Regina Slabadienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir linkėjo gyventi branginant kiekvieną dieną, stengtis pasidžiaugti tuo, kas yra šalia. Minėta, kad draugija vykdo reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems ir socialinės integracijos per sportą projektus, nariai aktyviai dalyvauja sporto ir rankdarbių būrelių veikloje. Draugijos patalpose teikiamos kirpimo, skalbimo paslaugos. Kasmet organizuojamos Rytų Aukštaitijos regiono sporto varžybos, meno kolektyvai dalyvauja šventėje–konkurse „Vilties paukštė" ir kt. „Negalios paliesti žmonės yra tokie patys visuomenės nariai. Jie linksmi, kūrybingi, talentingi", – sakė R. Slabadienė. Dėkota visiems aktyviems draugijos nariams, sporto būrelio vadovui Vytautui Motiejoniui, dailės būrelio vadovėms Zofijai Laurinėnienei ir Irenai Skrebutėnienei, muzikinį gyvenimą organizuojančiam Vincui Kliukui.

Neįgaliuosius sveikino Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina. Ji sakė, kad visada malonu ateiti į draugijos šventes, pasižiūrėti, ką gero ir gražaus per metus jie nuveikė, sukūrė. Džiaugtasi ir gražia šių metų paroda, nuostabiais paveikslais, kalėdiniais atvirukais. „Būkit ir toliau tokie aktyvūs, norintys susiburti, kartu leisti laiką, kurti, keliauti ir džiaugtis gyvenimu", – linkėjo vedėja ir draugijos vadovei perdavė saldžią dovaną.
Ignaliniečius pasveikinti atvyko Visagino neįgaliųjų draugijos pirmininkė Joana Kraujalienė. Ji kalbėjo apie bendravimo ir saviraiškos būtinybę, visiems linkėjo sveikatos, aktyvumo, mokėjimo džiaugtis ir kasdienybe, ir šventėmis. Ignalinos draugijos pirmininkė ir meno kolektyvas pakviesti į šventę Visagine.
Šventiniame koncerte pasirodė Ignalinos rajono neįgaliųjų ansamblis „Putinas" ir kapela „Putinėlis" (vad. Vincas Kliukas), taip pat iš Visagino atvykęs neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Pušelė" (Olga Šinkarenko) ir šauni Adutiškio kapela (vad. S. Rumbutis).

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

  Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

 • Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė

  Slaugomų arba nuolatinės priežiūros reikalaujančių vaikų bei suaugusių žmonių su negalia artimieji gali teikti prašymus savivaldybėms dėl laikino atokvėpio paslaugos. Tokia paslauga buvo teikiama ir anksčiau, tačiau dabar ji gali būti teikiama lanksčiau, teikiant paslaugą asmens namuose, dienos centruose.  Paprastai laikino atokvėpio paslaugos yra vystomos norint padėti žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintiems artimiesiems derinti asmeninį bei visuomeninį gyvenimą su artimojo slauga bei priežiūra.

 • Kalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus

  Prieš šv. Kalėdas pasiklausyti nuostabių muzikos kūrinių į Prezidentūros Baltąją salę susirinko įvairią negalią turintys žmonės, vaikų globos namų auklėtiniai iš Vilniaus, Utenos ir Pabradės. Koncertą simboliniu pavadinimu „Vilties šventė“ globojo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, atlikėjus bei žiūrovus artėjančių švenčių proga pasveikino ir Prezidentas Gitanas Nausėda.

 • Neįgaliųjų laukia dar viena naujovė

  Senyvo amžiaus neįgaliesiems nuo šių metų liepos 1 dienos specialiųjų poreikių nustatymas taps paprastesnis, nes klausimyną, pagal kurį nustatomas asmens savarankiškumas, pildys nebe Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), o vietos savivaldybės darbuotojai.

 • Kolonas gali padėti apeiti tik mobilusis specialistas

  Neįgalieji yra tie visuomenės nariai, kuriems jaus­tis pilnaverčiais individais bent iš dalies padeda spe­cialiai jiems pritaikyta infrastruktūra. Į „Utenos dienos“ redakciją kreipėsi judėjimo negalią turinti moteris, kuri susidūrė su problema norėdama patek­ti į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisari­ato Migracijos skyrių (toliau – Migracijos skyrius).

 • Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

  Nuo sausio 1 dienos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

 • Gyventojai kviečiami teikti prašymus būsto pritaikymui neįgaliųjų poreikiams

  Utenos rajono savivaldybės teritorijoje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2017 metais būstas neįgaliųjų poreikiams buvo pritaikytas šešiems asmenims (du iš jų – vaikai, turintys sunkią negalią). Šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta per 23 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto – bemaž 17 tūkst. Eur.

 • Utenos neįgaliesiems vežioti – naujas autobusiukas

  Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga sulaukė dovanos – autobusiuko, kuris ketvirtadienį iš Vilniaus atriedėjo į Uteną ir trumpam stabtelėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos kiemelyje, kur devynvietę neįgaliesiems pritaikytą transporto priemonę įvertino ir rajono valdžios atstovai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4290
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:10306
Šį mėnesį apsilankė:72113
Viso (nuo 2015-02-16):14339273
Šiuo metu naršo:
107
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!