Bitininkystės muziejuje pristatyta atnaujinta ekspozicija
Krašto žiniosBitininkystės muziejuje pristatyta atnaujinta ekspozicija
2019 rugsėjo 16, Pirmadienis 15:27

Bitininkystės muziejuje pristatyta atnaujinta ekspozicija

Bitininkystės muziejuje pristatyta atnaujinta ekspozicija
 • 5 foto

Rugsėjo 13 dieną Senovinės bitinkystės muziejuje vyko naujos ekspozicijos pristatymo renginys. Kluono konferencijų salėje susirinko Aukštaitijos nacionalinio parko bičiuliai, Saugomų teritorijų tarnybos vadovai, turizmo paslaugų teikėjai, kolegos iš kitų Lietuvos nacionalinių parkų. Svečiai vaišinti įvairių rūšių medumi, sūriais, namine duona ir pyragu.

Renginį vedusi kultūrologė Sigutė Mudinienė priminė, kad šie metai yra ypatingi. Aukštaitijos nacionalinis parkas švenčia 45-erių metų gyvavimo sukaktį, o prieš 35-erius metus duris atvėrė Senovinės bitininkystės muziejus, kurio įkūrėjas Bronius Kazlas čia sudėjo savo širdį ir svajones, o dabar muziejų stebi iš anapus. Šiandien jis tikrai pasidžiaugtų, nes muziejus tapo dar įspūdingesnis, informatyvesnis ir patrauklesnis. „Naujų ekspozicijų idėjos,  kurtos ir brandintos daug metų, dabar atiduodamos lankytojų džiaugsmui. Tegul čia niekada nenustoja dūgzti bitės ir lankytis žmonės..", – linkėjo Saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, muziejui dovanojęs naują svečių knygą.

Renginyje dalyvavęs Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas džiaugėsi unikalia vieta, atliktais darbais: „Šis muziejus – tai puikus pavyzdys, kaip reikia tobulėti, prisitaikyti prie besikeičiančio gyvenimo, įvairaus amžiaus lankytojų poreikių...". Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos vadovui Gedui Kukanauskui meras įteikė visam kolektyvui skirtą savivaldybės padėką už sėkmingai įgyvendintą muziejaus atnaujinimo projektą bei linkėjo, kad ir kitos puikios idėjos, apie kurias jie su direktoriumi yra ne kartą kalbėjęsi, taptų realiais darbais ir Ignalinos kraštą tai padarytų dar patrauklesnį.
Projektu džiaugėsi ir buvęs parko vadovas, dabar Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys. Apie atliktus darbus ir įgyvendintas visų bendras idėjas pasakojo darbus atlikusios įmonės „Ekspozicijų sistemos" atstovai. Direktorius Vilius Lunevičius sakė, kad šis objektas buvo sudėtingiausias iš visų turėtų, nes reikėjo sujungti amatą, biologiją, istoriją ir mitologiją, o informacijos buvę tiek daug, kad net sunku suvokti. Muziejaus lankytojai čia turėtų ką veikti kokią savaitę. Net patys darbuotojai sakė dar ne viską suspėję apžiūrėti, atverti, perskaityti ir pamatyti. Ekspozicijų kūrėjai sakė stengėsi modernumą jungti su tradicija ir natūralumu taip, kad būtų tiesiog gera. Aplankęs senąją pirkią, pasijauti kaip pas bitininką namuose, svirne – kaip dūzgiančioje bičių šeimoje, tvartelyje – tarsi bitininko dirbtuvėse. Austėjos klėtelė atveria iš amžių glūdumos ateinančias mitologines paslaptis, žolelių galias ir kvapus. Visas muziejus yra labai ypatingas kompleksas, kur žmogus nurimsta, išgyvena gerus jausmus, leidžia sau tiesiog būti...
Renginio dalyviai buvo paskirstyti į grupes pagal jiems iš anksto įsegtus ženkliukus ir apžiūrėjo naująsias ekspozicijas, išklausė įdomių pasakojimų, neskubėdami pasivaikštinėjo po muziejaus teritoriją, kurią dar planuojama pildyti naujais kūriniais.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Stripeikiuose pažymėta medkopio pabaiga

  Rugpjūčio 15 dieną Stripeikiuose šurmuliavo Medkopio pabaigos šventė. Bičių dievus pagerbė, apeigas prie aukuro vedė bei scenoje koncertavo Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė" (atlikėja Vaiva Adomaitytė bei instrumentinės muzikos grupė „Subtilu–Z").

 • Kviečia Rasų šventė

  „Visi visi prijaučiantys folklorui, baikeriams, bitėms, ir trokštantys rasti paparčio žiedą labai laukiami ir kviečiami į Rasų šventę Bitininkystės muziejuje", – skelbia Rasų šventės, kuri vyks Senovinės bitininkystės muziejuje penktadienį, birželio 23 dieną, organizatoriai.

 • „Ryto suktinyje su Zita Kelmickaite“ – uteniškių spiečius

  Apie vykusią „Gegužinio spiečiaus" šventę Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose (Ignalinos r.) jau skaitėte mūsų portale udiena.lt. Šį sekmadienį 8 val. 30 min. Lietuvos televizijos laidoje „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite" matysite, kas vyko šioje šventėje. Pažiūrėkite „Utenos dienos" sukurtame anonse trumpą laidos pristatymą.

 • Medkopio šventėje varvėjo medus

  Rugpjūčio 15 dieną Stripeikių (Linkmenų sen., Ignalinos r.) bitininkystės muziejuje vyko tradicinė Medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela". Čia visų laukė ne tik tradicinis medaus ir kitų gėrybių kermošius, amatų kiemai, bet ir medaus degustacija.

 • Stripeikiuose – tradicinė medkopio pabaigos šventė

  Rugpjūčio 15 dieną, kaip ir kasmet, Stripeikių (Ignalinos r.) bitininkystės muziejaus lankytojų lauks bičiuliška, medumi ir jaukumu kvepianti medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela".

 • Stripeikiuose – 100 liepų žydėjimo šventė

  Sklindantis liepos žiedų aromatas vilioja ne tik bites, bet gundo ir Senosios bitininkystės muziejaus lankytojus. Atsižvelgdami į lankytojų norus, visi Aukštaitijos gyventojai ir svečiai kviečiami į „100 liepų žydėjimo šventę", kuri vyks liepos 16 dieną 16 val. Senovinės bitininkystės muziejuje, esančiame Stripeikių kaime, Ignalinos rajone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2896
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:25834
Šį mėnesį apsilankė:36648
Viso (nuo 2015-02-16):14303808
Šiuo metu naršo:
122
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!