Kaimyninį rajoną apipynė muzikos, dainų ir šokių vainiku
Krašto žiniosKaimyninį rajoną apipynė muzikos, dainų ir šokių vainiku
2019 liepos 02, Antradienis 09:38

Kaimyninį rajoną apipynė muzikos, dainų ir šokių vainiku

Kaimyninį rajoną apipynė muzikos, dainų ir šokių vainiku
  • 7 foto

Jau 13-ąjį kartą Ignalina sutiko kas dvejus metus ežerų krašte rengiamą tarptautinį liaudiškos muzikos ir šokių festivalį „Ežerų sietuva“. Prasidėjęs Molėtuose ir aplankęs Švenčionis, birželio 30 dieną festivalis šventiškai užbaigtas Ignalinos vasaros estradoje. Koncerte ignaliniečius džiugino kolektyvai iš Portugalijos, Čilės, Rusijos, Čekijos, Moldovos, Ukrainos. Svečių programas gražiai papildė savi muzikantai ir šokėjai: Ignalinos kultūros ir sporto centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ ir tautinių šokių grupė „Gaja“. Visi kartu jie nupynė margiausią muzikos, dainų ir šokių vainiką.

Kiekvienas kolektyvas, nešinas savo šalies vėliava, šiltai sutiktas plojimais. Į degantį laužą buvo įmestos draugystės smiltelės. Šventė pradėta ritualiniu lietuvaičių merginų šokiu, pagerbiant ugnį, vandenį ir žolynus, besidžiaugiant ilgiausių dienų ir trumpiausių naktų vasaros laiku. Festivalio programa užbaigta bendru šokiu ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys" koncertu.

„Esame maža tauta, todėl labai svarbu išlaikyti savo papročius, tradicijas, puoselėti dainą, šokį ir muziką. Tokie festivaliai reikalingi ir tam, kad galėtume save parodyti, pristatyti, ir kitas pasaulio kultūras geriau pažinti.",– sveikindamas festivalio dalyvius ir linkėdamas jiems gražių akimirkų Ignalinoje kalbėjo savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas. Jis pasveikino kolektyvų vadovus ir atstovus, įteikė jiems savivaldybės dovanas. Šventinėmis akimirkomis taip pat džiaugėsi Seimo nariai Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis, Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė.

Festivalio koncertas truko apie keturias valandas. Vienas kitą keitė vis kitą šalį ir jos kultūrą pristatę kolektyvai, o žiūrovai galėjo klausytis liaudiškų muzikos ritmų ir dainų, grožėtis įdomiais šokių žingsneliais ir judesiais, gražiais tautiniais kostiumais. Pirmasis koncerte pasirodė labai savitas folkloro ansamblis „Monte verde" iš Portugalijos Medeiros salos (vad. Aleksandras Rodrigesas). Kartu su nuotaikingais šokiais buvo parodyti ir senovėje naudoti neštuvai, kuriais gabendavo ligonius ar turtingus asmenis. Neštuvus išbandė šventės vedėja Miglė.

Spalvingą ir linksmą programą pristatė čekų ansamblis „Libin-s" (vad. Hynekas Gladekas). Šiais metais ansamblis švenčia veiklos 30-metį, savo pasirodymuose šokėjai perteikia Bohemijos regiono folklorą, Šumavos krašto papročius. Paprasti, liaudies gyvenimo kasdienybę ir šventes atspindintys šokiai traukė akį ir džiugino širdį. Šokėjai buvo labai linksmi, draugiški, kartu pasisukti šokio ritmu jie pakvietė ir žiūrovų.

Ukrainai atstovavo folkloro studija „Svitlycia" ir kapela „Dzvinočok" (vadovai Liubov Andriuchiv ir Marija Gorišna). Įdomus ir savitai nuskambėjęs buvo merginų bandūrisčių ir solisčių pasirodymas. Bandūra – senovinis ukrainiečių styginis instrumentas, savo forma primenantis perpjautą kriaušę.

Nuo Volgos krantų, iš Rusijos miesto Saratovo linkėjimus atvežė ir lietuviškai visus pasveikino etnografinis ansamblis „Zabava" (vad. Andželika Glumova). „Zabava" repertuare yra daugiau nei 600 senųjų rusų valstiečių ir kazokų dainų, šokių, kadrilių, dažnučių, žaidimų, ratelių. Ansamblio pasirodymas buvo išties linksmas, uždegantis, įtraukiantis žiūrovus.

Labai profesionaliu muzikiniu atlikimu ir įspūdingais šokiais visus sveikino Moldovos liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Dregajka" (dirigentas Nikole Arap ir choreografas Georg Krecu). Aktyviai įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose dalyvaujantis ir jau 27-erius metus gyvuojantis kolektyvas užaugino dešimtis šokėjų ir muzikantų. Jam yra suteiktas Moldovos liaudies kolektyvo vardas.

Patys įspūdingiausi festivalyje visgi buvo iš toliausiai atvykę svečiai – Čilės universiteto Lotynų Amerikos instrumentinis ir šokių kolektyvas (vad. Chulijo Marianchel Toledo). Ypač žiūrovus sužavėjo jų šokis su plunksniniais kostiumais. Nuostabi plastika ir švelnumas, judesiu perteikta meilė ir bendravimo džiaugsmas nepaliko abejingų. Šį pasirodymą Čilės šokėjai parodė tik viename festivalio koncerte – būtent Ignalinoje. Kolektyvą sudaro universiteto dėstytojai, studentai, kiti darbuotojai. Jis aktyviai dalyvauja tarptautiniuose Lotynų Amerikos universitetų folkloro festivaliuose, yra surengęs daugiau nei 120 koncertų užsienyje. Ir šįkart į „Ežerų sietuvos" festivalį atvykę šokėjai bei muzikantai dar kurį laiką keliaus po Europą ir surengs keletą koncertų.
Į naktinį dangų buvo paleisti keturi balti balionai, ant kurių festivalio svečiai surašė savo palinkėjimus. Kas dar turėjo noro ir jėgų, tai kartu su jaunimu vakarą tęsė ir šauniai laiką leido su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys".

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Kviečia festivalis „Ežerų sietuva“

    Didžiausias šios vasaros renginys Ignalinoje – tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva" vyks liepos 3–5 dienomis.  Festivalis atidaromas Molėtuose, antroji diena skirta Švenčionims, o liepos 5-ą „Ežerų sietuva" džiugins Ignaliną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4231
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:17534
Šį mėnesį apsilankė:79341
Viso (nuo 2015-02-16):14346501
Šiuo metu naršo:
75
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!