Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis
Krašto žiniosVisagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis
2018 balandžio 05, Ketvirtadienis 08:41

Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

Kovo 30 dieną Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Čia jis susitiko su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais ir biudžetinių įstaigų vadovais bei atsakė į visaginiečiams aktualiausius klausimus, o taip pat lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre ir UAB „Visagino linija“.

Susitikimo pradžioje Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė padėkojo Ministrui Pirmininkui už dėmesį, skiriamą Visaginui, gebėjimą įsiklausyti į visų regionų poreikius ir per trumpą laiką nuveiktus svarbius darbus.

Premjeras Visagino bendruomenės atstovams trumpai pristatė prioritetinius Vyriausybės darbus, akcentuodamas investicinės aplinkos gerinimą, inovacijų skatinimą ir produktyvumo didinimą: „Vyriausybė pasirengusi vykdyti esmines struktūrines reformas. Turime gerokai sumažinti šešėlinę ekonomiką, o gautas didesnes pajamas skirti darbo apmokestinimo mažinimui, švietimui, sveikatai, žinoma, pensijoms. Sutvarkysime mokesčių sistemą, apjungiant socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčius, sumažinsime darbo apmokestinimą, įvesime Sodros lubas. Mūsų siekis – palankiausias darbo jėgos apmokestinimas Baltijos šalyse", – sakė premjeras.

Po Ministro Pirmininko pristatymo visaginiečiai uždavė jiems aktualius klausimus – UAB „Visagino būstas“ direktorius Erlandas Galaguz teiravosi, ar planuojami teisės aktų pakeitimai, kurie leistų uždaromos Ignalinos atominę elektrinę (IAE) teritoriją ir infrastruktūrą panaudoti verslui, nes šiuo metu dėl taikomų sanitarinės zonos reikalavimų aplink IAE tokia veikla negalima. Į tai Saulius Skvernelis atsakė, kad šiuo metu yra rengiamas Vyriausybės nutarimo „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo" pakeitimo projektas, kuriame yra numatytas baigtinis draudžiamų panašiose teritorijose veiklų sąrašas. Ministro Pirmininko nuomone tokiu būdu dauguma ūkinės-komercinės veiklos rūšių IAE teritorijoje būtų galima.

Taip pat Erlandas Galaguz klausė, ar gyvenamųjų namų renovacijos programoje nėra numatytos ilgalaikės lengvatos Visagino gyventojams, kurių būsto vertė ženkliai krito po IAE uždarymo. Premjeras atsakė, kad supranta šio klausimo aktualumą, tačiau pabrėžė, kad ir kituose socialiai jautriuose Lietuvos regionuose pradedant renovacijos darbus kildavo panašių problemų, bet vėliau, renovuotų namų gyventojams gavus akivaizdžiai sumažėjusias sąskaitas, procesas įsibėgėdavo, todėl Visaginui išimtys taikomos nebus.

Visagino savivaldybės tarybos nariui Aleksandrui Kločanui išreiškus susirūpinimą, ar Visaginas netaps ne tik kitų Lietuvos regionų, bet ir kitų valstybių radioaktyvių atliekų saugykla Ministras Pirmininkas užtikrino, kad taip tikrai neatsitiks. Taip pat Saulius Skvernelis pasakė, kad jo vadovaujama Vyriausybė sieks pilno visų darbų, susijusių su IAE uždarymu, finansavimo iš Europos Sąjungos lėšų.

Susitikime su Visagino savivaldybės atstovais pabrėžta, kad didžiausias šalyje energetikos projektas – Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimas yra sėkmingai vykdomas. Todėl itin svarbu, kad būtų užtikrinta ilgalaikė reikšminga parama visam IAE regionui, taikant įvairias priemones socialiniams ir ekonominiams IAE eksploatavimo nutraukimo padariniams sušvelninti. Po susitikimo bendraudamas su žurnalistais Ministras Pirmininkas žadėjo užtikrinti, kad Visagino gyventojai ir toliau galėtų nemokamai lankyti lietuvių kalbos kursus.

Vėliau premjeras Saulius Skvernelis lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre, kur susipažino centro veikla, pasiekimais, moderniomis mokymo patalpomis ir įranga. Centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas papasakojo apie sėkmingą mokymo centro ir verslo įmonių bendradarbiavimą, keliant darbuotojų kvalifikaciją ir rengiant specialistus įmonių veiklai.

Lankantis UAB „Visagino linija“, akcentuota, jog tai pirmoji privataus kapitalo plyno lauko investicija Visagino regione, sukūrusi 500 darbo vietų ir taip svariai prisidėjusi mažinant nedarbą regione.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje lankėsi Ministras Pirmininkas

  Pirmadienį, balandžio 1-ą, Utenoje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Utenos kultūros centre vykusiame susitikime dalyvavę uteniškiai išgirdo įvairių politinių pastebėjimų, Ministras Pirmininkas atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Susitikime dalyvavo ir rajono vadovai meras Alvydas Katinas bei savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Į susitikimą atvyko ir LR Seimo narys Edmundas Pupinis.

 • Pasitinkant šventes – padėka Visagino geriausiems

  Gruodžio 15 dieną Visagine vyko tradicinis renginys „Mano miestas – Visaginas“. Jau devintą kartą rengiamuose apdovanojimuose Visagino bendruomenė padėkojo ir pagerbė savo geriausiuosius. Šiais metais nominantus aktyviai siūlė patys visaginiečiai, o vėliau specialiai sudaryta komisija atrinko nugalėtojus.

 • Premjeras Saulius Skvernelis į Uteną atvežė ne vieną pažadą

  Miesto gimtadienį švenčianti Utena kone visą savaitę svarbių įvykių ir renginių sūkuryje. Po penkerių metų pertraukos mūsų mieste vėl surengta verslo paroda, kuriai dėmesio skyrė ir penktadienį, rugsėjo 7 dieną, atvykęs garbus svečias šalies Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Iškilmingai sutiktas, renginio simbolinę juostelę perkirpęs ir parodą atidaręs svečias dėmesio skyrė ir vietos verslininkams, kurie jį iškart apipylė jiems aktualiais klausimais. Aplankęs didžiausias Utenos pramonės įmones („Biovela Group“ UAB „Utenos mėsa“ ir AB „Utenos trikotažas“), susitikęs su rajono valdžios atstovais, Ministras Pirmininkas pabendravo su klestinčiu verslininku Martynu Maniušiu, kurį kelias į gimtąjį miestą sugrąžino iš užsienio.

 • Koncertas sukvietė bardų gerbėjus

  Praėjusį penktadienį Visagino ežero paplūdimio teritorijoje dainuojamosios poezijos gerbėjai mėgavosi bardų koncertu „Smalvo vakarai“. Koncertą sveikinimo žodžiais pradėjo renginio globėja Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, kuri padėkojo įžymiems bardams už tai, kad jie atvyko į Visaginą ir padovanojo tokį gražų koncertą. Kiekvienas koncerto dalyvis buvo apdovanotas merės padėkos raštu ir atminimo dovana.

 • Smagios įkurtuvės grupinio gyvenimo namuose

  Liepos 10 dieną įkurtuves šventė grupinio gyvenimo namų Visagine gyventojai. Į naujus namus jie įsikėlė jau gegužės pradžioje, tačiau prieš sutikdami svečius norėjo apsiprasti ir tinkamai pasiruošti.

 • Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus

  Kovo 31 dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais – čia įvyko Visagino kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Rodničiok“ 30-ties metų jubiliejaus šventė. Pasveikinti kolektyvo vadovės ir jo narių, kurie yra neatsiejama Visagino kultūros dalis, šios gražios sukakties proga ir pasimėgauti smagiais tautiniais šokiais susirinko pilna salė svečių ir ilgamečių kolektyvo gerbėjų.

 • Visaginas linksmai ir išradingai šventė Lietuvos gimtadienį

  Vasario 14–16 dienomis Visagine vyko gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į šventinį šurmulį įsijungė visi – nuo didelių iki mažų. Miesto mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenės surengė nuoširdžius, trispalvės spalvomis šviečiančius, šokiais ir dainomis skambančius Lietuvos 100-ojo gimtadienio renginius.

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

 • Visagine – verslininkų delegacija

  Rugsėjo 18 dieną Visagino savivaldybės salėje įvyko Čeliabinsko srities (Rusija) verslininkų delegacijos susitikimas su Visagino savivaldybės vadovais, tarybos nariais ir Visagino savivaldybėje veikiančių verslo įmonių atstovais.

 • Visagine – aistringas savaitgalis

  Liepos 8 dieną Visagino ežero paplūdimyje visą dieną šurmuliavo trečiasis, jau tapęs tradiciniu, Drakonų valčių festivalis. Jo tikslas – plėtoti bei populiarinti drakonų valčių irklavimo judėjimą Visagine bei Lietuvoje, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei skatinti įsitraukti į drakonų valčių irklavimą kuo daugiau žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, sportinio pasirengimo ar veiklos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1285
Vakar apsilankė:8965
Šią savaitę apsilankė:19362
Šį mėnesį apsilankė:142438
Viso (nuo 2015-02-16):11113169
Šiuo metu naršo:
91
2019-09-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!