Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus
Krašto žiniosBrandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus
2018 balandžio 03, Antradienis 13:37

Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus

Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus
 • 5 foto

Kovo 31 dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais – čia įvyko Visagino kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Rodničiok“ 30-ties metų jubiliejaus šventė. Pasveikinti kolektyvo vadovės ir jo narių, kurie yra neatsiejama Visagino kultūros dalis, šios gražios sukakties proga ir pasimėgauti smagiais tautiniais šokiais susirinko pilna salė svečių ir ilgamečių kolektyvo gerbėjų.

Nors minima pakankamai solidi sukaktis, „Rodničiok“ visiems asocijuojasi su jaunatvišku žavesiu, entuziazmu ir energija. Jau 30 metų gyvuoja šis kolektyvas mylintiems šokį vaikams ir suaugusiems. Jau 30 metų jis saugo ir puoselėja išskirtines tradicijas – įvairių tautų liaudies šokius, ir tai beveik vien ansamblio įkūrėjos, charizmatiškos profesionalės ir nepakeičiamos meno vadovės, kolektyvo „Mamos“ – Galinos Chutorskich nuopelnas. 1988 m. įkurtas kolektyvas koncertavo daugelyje Lietuvos miestų, dalyvavo įvairiuose festivaliuose, konkursuose, tapo ne vieno jų laureatu. „Rodničiok" nuolat dalyvauja miesto, Lietuvos bei užsienio kultūriniuose renginiuose. Jis visada stebina savo gebėjimu meistriškai paruošti kaskart vis kitokią programą, įsijausti į bet kokį stilių ir atmosferą. Įsivaizduokite, kiek šokėjų per šiuos 30 metų išugdyta, kiek renginių papuošta, konkursų laimėta..!

Jubiliejinėje šventės scenoje sukosi jauni ir žavūs „Rodničiok“ šokėjai, kuriuos sujungė meilė ir aistra tautiniams šokiams. Scenoje trankūs šokiai keitė vienas kitą, kiekvieną jų palydėjo gausūs žiūrovų aplodismentai ir šūkiai „Bravo!“. Kiekvieną šių pasirodymų sekundę lydėjo šypsenos, o atmosfera, kurią sukūrė šokėjai, leido susirinkusiems žiūrovams pažvelgti į tautinio šokio meno grožį.

Buvusios kolektyvo šokėjos po kelerių metų pertraukos vėl susibūrė ir kartu atliko aistringą šokį „Čigoniukė“, kuriuo pradžiugino ne tik kolektyvo vadovę, bet ir visus susirinkusiuosius. Pagrindinis koncerto akcentas – tradicinis finalinis kolektyvo šokis „Mugė“ – į sceną sukvietė daugybę tautiniais drabužiais, spindinčiais veidais bei širdimis pasipuošusių „Rodničiok“ šokėjų.

Kūrybinės veiklos sukakties proga šio nuostabaus kolektyvo šokėjus ir jų vadovę Galiną Chutorskich pasveikino Visagino savivaldybės vadovai – savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, mero pavaduotoja Zinaida Tresnickaja, administracijos direktorius Sergejus Mickevičius ir direktoriaus pavaduotoja Aušra Andrijauskienė. „Esate unikalus kolektyvas, kuriame meile ir pagarba folklorui dalijasi ir maži, ir dideli. Savo veikla nuolat rodote, kad įvairių tautų liaudies kultūrinės tradicijos gražiai dera ir prie šių laikų žmonių gyvenimo. Dėkoju Jums, kad su pagarba ir pasididžiavimu puoselėjate unikalias įvairių tautų liaudies tradicijas ir perduodate jas jaunajai kartai. Linkiu, kad Jūsų veikloje netrūktų džiaugsmo, entuziazmo ir optimizmo", – kolektyvo vadovei Galinai Chutorskich ir jo nariams palinkėjo merė Dalia Štraupaitė bei įteikė atminimo dovanas ir savivaldybės mero padėką už ilgametį vadovavimą kolektyvui, tautinių šokių meno puoselėjimą, savivaldybės kultūros turtinimą ir Visagino bei Lietuvos vardo garsinimą. Visagino kultūros centro direktorė Danutė Morkūnienė taipogi pasveikino „Rodničiok" vadovę, jo šokėjus, kostiumų dailininkę Liudmilą Ševeliovą ir akompaniatorę Svetlaną Basistają bei įteikė visiems simbolines dovanėles ir padėkas.

Pasibaigus programai, nusidriekė didžiausia eilė sveikintojų – visi norėjo padėkoti kolektyvui už puikius šokius, pagarbą scenai. Šventės pabaigoje dėkingi šokėjų tėvai pasveikino „Rodničiok" vadovę, tarė „Ačiū" kostiumų dailininkei Liudmilai Ševeliovai ir akompaniatorei Svetlanai Basistajai už profesionalumą ir ilgametį aktyvų dalyvavimą kolektyvo veikloje. Visi svečiai, prisijungę prie sveikinimų, palinkėjo kolektyvui jaunatviškos energijos ir šokti dar ne vienerius metus.

Šis kolektyvas ir jo veikla tarsi simbolizuoja mūsų Visaginą – įvairiaspalvį, daugiatautį ir unikalų.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasitinkant šventes – padėka Visagino geriausiems

  Gruodžio 15 dieną Visagine vyko tradicinis renginys „Mano miestas – Visaginas“. Jau devintą kartą rengiamuose apdovanojimuose Visagino bendruomenė padėkojo ir pagerbė savo geriausiuosius. Šiais metais nominantus aktyviai siūlė patys visaginiečiai, o vėliau specialiai sudaryta komisija atrinko nugalėtojus.

 • Koncertas sukvietė bardų gerbėjus

  Praėjusį penktadienį Visagino ežero paplūdimio teritorijoje dainuojamosios poezijos gerbėjai mėgavosi bardų koncertu „Smalvo vakarai“. Koncertą sveikinimo žodžiais pradėjo renginio globėja Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, kuri padėkojo įžymiems bardams už tai, kad jie atvyko į Visaginą ir padovanojo tokį gražų koncertą. Kiekvienas koncerto dalyvis buvo apdovanotas merės padėkos raštu ir atminimo dovana.

 • Smagios įkurtuvės grupinio gyvenimo namuose

  Liepos 10 dieną įkurtuves šventė grupinio gyvenimo namų Visagine gyventojai. Į naujus namus jie įsikėlė jau gegužės pradžioje, tačiau prieš sutikdami svečius norėjo apsiprasti ir tinkamai pasiruošti.

 • Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

  Kovo 30 dieną Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Čia jis susitiko su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais ir biudžetinių įstaigų vadovais bei atsakė į visaginiečiams aktualiausius klausimus, o taip pat lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre ir UAB „Visagino linija“.

 • Visaginas linksmai ir išradingai šventė Lietuvos gimtadienį

  Vasario 14–16 dienomis Visagine vyko gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į šventinį šurmulį įsijungė visi – nuo didelių iki mažų. Miesto mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenės surengė nuoširdžius, trispalvės spalvomis šviečiančius, šokiais ir dainomis skambančius Lietuvos 100-ojo gimtadienio renginius.

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

 • Visagine – verslininkų delegacija

  Rugsėjo 18 dieną Visagino savivaldybės salėje įvyko Čeliabinsko srities (Rusija) verslininkų delegacijos susitikimas su Visagino savivaldybės vadovais, tarybos nariais ir Visagino savivaldybėje veikiančių verslo įmonių atstovais.

 • Visagine – aistringas savaitgalis

  Liepos 8 dieną Visagino ežero paplūdimyje visą dieną šurmuliavo trečiasis, jau tapęs tradiciniu, Drakonų valčių festivalis. Jo tikslas – plėtoti bei populiarinti drakonų valčių irklavimo judėjimą Visagine bei Lietuvoje, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei skatinti įsitraukti į drakonų valčių irklavimą kuo daugiau žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, sportinio pasirengimo ar veiklos.

 • Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

  Gegužės 10 dieną Visagine viešėjo Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jis apsilankė Visagino savivaldybės administracijoje ir susitiko su Visagino savivaldybės mere Dalia Štraupaite.

 • NATO štabo atstovai lankėsi Visagine

  Kovo 29 dieną, minint 13 metų narystės aljanse sukaktį, Visagine viešėjo NATO pajėgų integravimo vieneto (toliau NPIV) Lietuvoje karininkai ir seržantai iš įvairių NATO valstybių – Lietuvos, JAV, Kanados, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Portugalijos ir kt. Svečius lydėjo Lietuvos karo akademijos kariūnas Artūras Macickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3965
Vakar apsilankė:7642
Šią savaitę apsilankė:26203
Šį mėnesį apsilankė:146670
Viso (nuo 2015-02-16):11364517
Šiuo metu naršo:
100
2019-10-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!