Krašto žiniosUtenos apskrityje – meningokokinės infekcijos atvejis
2018 kovo 13, Antradienis 14:12

Utenos apskrityje – meningokokinės infekcijos atvejis

Utenos apskrityje – meningokokinės infekcijos atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) praneša, kad kovo 13 dieną iš gydymo įstaigos gavo pranešimą apie registruotą meningokokinės infekcijos atvejį. Susirgo Ignalinos gimnazijos mokinė. Centro specialistai skubiai ėmėsi visų šios užkrečiamosios ligos valdymo priemonių.

Centro specialistai primena, kad meningokokinės infekcijos simptomai yra šie: karščiavimas, sloga, kaklo sustingimas, gerklės skausmas, silpnumas, pykinimas, jautrumas šviesai ir garsams, galimas sąmonės netekimas. Pažengusios ligos stadijos požymis – odos bėrimas.

Meningokokinė infekcija plinta lašiniu būdu per orą, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju šaltuoju metų sezonu. Simptomai gali pasireikšti nuo 1 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai pasireiškia per 3–4 dienas.

Kaip apsisaugoti nuo šios infekcijos?
Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. Šiuo metu vakcina nuo meningokokinės infekcijos nėra kompensuojama valstybės biudžeto lėšomis. Norintiems pasiskiepyti asmenims, rekomenduojame kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Siekiant apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos, NVSC specialistai rekomenduoja imtis ir kitų prevencijos priemonių – dažnai plauti rankas, nuolat valyti ir vėdinti patalpas, vengti kontakto su sergančiais asmenimis bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Ką turėtų žinoti vaikų ugdymo įstaigos bendruomenė?

 • Pasireiškus meningokokinės infekcijos atvejui kolektyve, pavyzdžiui, darželyje, mokykloje, svarbu nepanikuoti. Pirmiausia, privaloma informuoti kolektyvo narius ir nustatyti, su kuo sergantis asmuo turėjo artimiausią kontaktą. Meningokokinė infekcija plinta tik artimo kontakto su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, per seiles ar nosies išskyras). Artimą sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad būtų paskirta vienkartinė antibakterinių vaistų dozė.
 • Chemoprofilaktika turi būti pradėta kuo anksčiau (ne vėliau kaip per 7 paras po buvusio kontakto). Ji rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu – šeimos nariams, klasėje – suolo draugams ir kitiems artimai bendravusiems asmenims, personalui, buvusiems sąlytyje su susirgusiu asmeniu.
 • Kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų.
 • Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją.
 • Meningokokinės infekcijos sukėlėjas – labai neatsparus aplinkos poveikiui, todėl pakanka patalpas dažnai vėdinti bei valyti drėgnuoju būdu.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvoje vaikai bus skiepijami nuo meningokokinės infekcijos

  Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo kitų metų Lietuvoje planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo meningokoko. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vaikus nuo šios pavojingos ligos, kuria sergamumas Lietuvoje itin didelis.

 • Gydytoja atsakė į klausimus apie meningokokinę infekciją

  Kokie meningokokinės infekcijos simptomai, kokios yra apsaugos nuo šios infekcijos priemonės ir skiepų galimybė – šiuos ir daugybę kitų pedagogų ir tėvų klausimų Pabradės mokyklose atsakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. Į susitikimus su gydytoja atėjo daug sunerimusių tėvų, nes prieš savaitę Pabradėje nuo meningokokinės infekcijos mirė du vaikai.

 • Molėtuose – meningokokinė infekcija

  Molėtų rajone registruotas meningokokinės infekcijos atvejis. Apie tai informavo Utenos visuomenės sveikatos centro Molėtų skyrius. Meningokokine infekcija susirgo 6 metų berniukas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:972
Vakar apsilankė:6696
Šią savaitę apsilankė:7668
Šį mėnesį apsilankė:126952
Viso (nuo 2015-02-16):9809314
Šiuo metu naršo:
64
2019-03-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!