Molėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę
Krašto žiniosMolėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę
2017 gruodžio 11, Pirmadienis 10:00

Molėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę

Molėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę

„Dar penkios minutės – ir būtų buvę vėlu. Laiku pastebėjome apvirtusią valtį,“ – pasakojo neseniai Molėtų rajone, Arino ežere, žmogų išgelbėję žvejai 63-ejų Vytautas Aleksandravičius ir 69-erių Bronislovas Šiaudžionis. Vieną sekmadienį 76-erių vilnietis Augustas Gasiūnas atvažiavo prie šio ežero ir plaukiodamas gumine valtele žvejojo. „Nekibo, nekibo, užkabinau naują blizgę, valtelę vėjas neša išilgai kranto, bangavimas nemažas. Inkarą buvau ištraukęs ir padėjęs ant priekinio suolelio valtyje. Staiga didelė banga išmetė inkarą, šis skęsdamas nepasiekė dugno, įvyko atatranka ir mane kaip degtuką išmetė iš valties...“ – prisiminė lemtingą dieną žvejys.

Pasak A. Gasiūno, plaukti jis moka, ežeras pažįstamas, baimės nejautė, bet jis nesuprato, kad iškritęs inkaras: „Aš pasiėmiau už gelbėjimo virvutės valtį ir yriausi į krantą. Ir staiga sustojau. Tuomet suvokiau, kad inkaras iškritęs. Mėginu jį ištraukti, o rankos sušalusios, nepavyko. Supratau, kad apsirengęs iki kranto nenuplauksiu. Batus jau buvau nuspyręs, laikiausi už valties gelbėjimo virvės. Mėginau įlipti į valtį, tačiau buvau per sunkus, valtis virto ant manęs. Galvojau, kad reikia šauktis pagalbos, tuo labiau, kad prieš tai mačiau praplaukiant kelias žvejų motorines valtis, bet balso nebebuvo, mat jį nustelbė vėjas...“

Iš kur atsirado gelbėtojai, A. Gasiūnas sakė nematęs: „Nepastebėjau, kaip tie vyrai priplaukė, jėgų jau nebeturėjau, orientuotis buvo sunku. Veidų nebepažinau, pasaulis jau kitoks atrodė... Organizmas peršalo, tad mane jie ištraukė kaip skudurą“.

Laimei, tądien žvejojusiems buvusiam krašto apsaugos pareigūnui V. Aleksandravičiui ir UAB „Vesvila“ direktoriui B. Šiaudžioniui taip pat nekibo. Ir vyrams šovė mintis grįžti į sodybą išgerti kavos. „Apsidairiau. Maždaug 200 metrų nuo kranto pamačiau apvirtusią valtį. Savo draugui sakau, kad kažkas negerai – nesimato žmogaus. Skubiai priplaukėme prie jo, pamatėme, kad jis vandenyje, įtraukėme į savo valtį ir pargabenome į krantą. Sodyboje jį perrengėme ir sušildėme. Greitoji medicinos pagalba atvažiavo tik po pusvalandžio, nes nuo Molėtų iki Joniškio miestelio – apie 30 kilometrų. Medikai išsivežė žmogų į ligoninę,“ – pasakojo V. Aleksandravičius.

„Ačiū vyrams, – dėkojo išgelbėtas A. Gasiūnas. – Man buvo baisu. Ant nugaros gulėjau vandenyje ir nieko nebegalėjau padaryti. Būčiau visiškai sušalęs. O dabar net nesusirgau. Ligoninėje dvi valandas pagulėjau ir išleido. Dabar jau sveikas. Viskas gerai“.

Vyras juokėsi, jog žvejoti po šio įvykio dar nebuvo. Bet tikrai eis. „Visą gyvenimą žvejoju. Baimės neturiu, bet dabar jau eisim dviese. Ir gelbėjimo liemenę apsirengsiu. Suprantu, kad reikia būti atsargiam,“ – sakė jis.

Pasak Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rolando Pumpučio, atlydėjusio žvejus, šį kartą buvo priimti labai teisingi sprendimai: „Vyrai, kaip ir dera gelbėjant, prie skęstančiojo priplaukė iš už nugaros, parplukdė jį į sodybą, sušildė. Nuo to labai priklauso žmogaus gyvybė“.

R. Pumputis sakė, jog į Molėtų rajoną atvyksta nemažai žmonių, kurie poilsiauja prie ežerų ir žvejoja. Daugelis jų nepažįsta vietovės, ežerų, nežino srovių, neatsargiai elgiasi, vartoja alkoholį, tad būna, kad ir įlūžta, ir nuskęsta. Šiemet Utenos apskrityje nuskendo 14 žmonių, iš jų du – Molėtų rajone, pernai – 20, Molėtų rajone – 4.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Žvejoti mėgstančio drožėjo kolekcijoje – į Leniną panašus žvejys

  Tris dešimtmečius Utenoje gyvenantis Valdas Yla gimė ir augo Antalieptės seniūnijai (Zarasų r.) priklausančiame Purvynės kaime. Tarnaudamas sovietinėje armijoje susipažino su lietuviais broliais dvyniais, kurie mėgdavo kurti raižinius ant faneros. Pabandė ir pats – kažkas išėjo. Grįžęs iš armijos V. Yla dirbo Utenos milicijoje, vėliau – Anykščių policijoje. Pastaruosius 18 metų „Utenos dienos" pašnekovas yra Vidaus reikalų ministerijos pensininkas. Laisvalaikiu nedidelėje virtuvėje medžio drožyba užsiimantis uteniškis, kurio darbais išpuoštas kiekvienas namų kampelis, svajoja kada nors turėti nuosavą dirbtuvę.

 • Išgelbėjo į kanalizacijos šulinį įkritusį arklį

  Šią savaitę ugniagesiai gelbėtojai iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Zarasų mieste, Kauno gatvėje, į betoninį kanalizacijos šulinį, kurio gylis apie 2 metrus, yra įkritęs arklys.

 • Žvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis

  Pažvejoti Rokiškio rajone išsiruošęs uteniškis Tomas Šileikis net nesitikėjo, kad žvejybą lydės sėkmė. Patogiai valtyje įsitaisęs pajuto, kad užkibo nemenka žuvis. Po 15 minučių atkaklios kovos valtyje spurdėjo 6,82 kilogramo ir 87 cm ilgio salatis.

 • Spenglo ežere išgelbėjo žvejys

  Kovo 17 dieną Molėtų rajono aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai vykdė reidą, kurio metu tikrino plonu ledu pasidengusius ežerus. Pareigūnai, tikrindami Spenglo ežerą, pamatė maždaug apie 35 m nuo kranto įlūžusį žveją.

 • Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere

  Neteisėtos žvejybos mėgėjai labiausiai mėgsta nuošaliose vietose esančius vandens telkinius todėl, kad būtų kuo didesnė tikimybė likti nepastebėtam. Tačiau šių metų lapkričio 11 dieną uteniškis A. D. nusprendė statomais tinklais vidurdienį pažvejoti Utenos mieste esančiame Vyžuonaičio ežere. Prisipūtęs guminę valtį išplaukė ištraukti iš anksto pastatytų tinklų. Reikia pripažinti, kad išlikti nepastebėtam tokioje vietoje ir tokiu laiku yra neįmanoma, todėl ir neteisėtos žvejybos pabaiga aiški – jis įkliuvo tiesiai į Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų rankas. Nustatyta, kad minėtas asmuo dviem statomais tinklais neteisėtai buvo sugavęs 1 sterką, 2 karšius, 1 kg ešerių ir 0,5 kg kuojų, tuo padarydamas 1031 Lt žalą gamtai. Taip pat žvejui bus skirta ir administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų bei konfiskuota valtis ir tinklai.

 • Sulaikytas povandeninės žvejybos mėgėjas

  Šių metų spalio 15 d. Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai bendradarbiaudami su Utenos vyriausiojo policijos komisariato Molėtų policijos komisariato pareigūnais sulaikė povandeninės žvejybos mėgėją. Apie 3 valandą nakties Alaušų ežere, Molėtų rajone, sulaikytas A. H., kuris, tamsiuoju paros metu nardydamas ir pasišviesdamas prožektoriumi, šaudė žuvis. Neteisėta žvejyba užsiėmęs pilietis nušovė vieną karšį ir keturis lynus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3961
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:3961
Šį mėnesį apsilankė:14775
Viso (nuo 2015-02-16):14281935
Šiuo metu naršo:
87
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!