Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai
KaimasRenginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai
2017 gegužės 22, Pirmadienis 09:37

Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

Renginio „Pienės 2017", kuris vyko praėjusį penktadienį, metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

„Pienių" nominacijas ketvirtus metus iš eilės skelbia informacinis interneto portalas pienoukis.lt, skirtas ūkininkams, pieno ūkių vadovams ir pienininkystės specialistams. Nauja šiais metais tai, kad Lietuvos pieno gamintojai buvo suskirstyti į įmonių ir šeimos ūkių kategorijas.
Didžiausia pieno gamintoja įmonių kategorijoje, kaip ir 2016 metais, liko Radviliškio rajono žemės ūkio bendrovė „Draugas". Šią nominaciją ŽŪB „Draugas" gauna 4 metus iš eilės. Per 2016 metus bendrovė pieno supirkimo įmonėms pardavė 10 894 t pieno. Bendrovėje melžiamos 1 417 karvės, iš vienos karvės per metus parduodama 7 688 kg pieno. Antroje vietoje jau antrus metus įsitvirtinusi Padovinio žemės ūkio bendrovė, supirkėjams per metus parduodanti 10 710 t pieno.
Didžiausiųjų pieno gamintojų dešimtuke per pastaruosius ketverius metus išsilaikė Šakių rajono Kubilių žemės ūkio bendrovė, Lytagros žemės ūkio bendrovė, Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovė „Vaškai", Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė, UAB „Aristavos ūkis", UAB „Vikebas", Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė.
Naujokė didžiausiųjų pieno gamintojų dešimtuke yra Panevėžio rajono Žibartonių žemės ūkio bendrovė, per paskutinius metus pieno pardavimą padidinusi 445 t ir pardavusi 7 764 tonų pieno.
Efektyviausia įmone – pieno gamintoja paskelbta Alytaus rajono žemės ūkio bendrovė „Atžalynas". Pernai ji taip pat buvo pirmoje vietoje. Bendrovė 2016 metais iš vienos karvės pardavė 10 661 kg pieno. Labai nedaug nuo jos atsiliko Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė, kurios efektyvumo rodiklis iš vienos karvės yra 10 474 kg pieno per metus. Pastarosios dvi bendrovės nuolat varžosi dėl efektyviausios vardo.
Efektyviųjų dešimtukas labai dinamiškas ir į jį kasmet patenka naujos bendrovės. Praėjusiais metais savo efektyvumą kilstelėjo ir dešimtuke atsidūrė naujokai: Sidabravo žemės ūkio bendrovė, UAB „Tetirvinai" ir Vazniškių žemės ūkio bendrovė.
Kelios įmonės pateko ir tarp didžiausiųjų, ir tarp efektyviausiųjų pieno gamintojų. Tai: Padovinio žemės ūkio bendrovė, Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovė „Vaškai", Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė, UAB „Aristavos ūkis", Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė.
Šeimos ūkių tarpe didžiausia pieno gamintoja, kaip ir 2016 metais, tapo Dalia Kairaitienė. Kazlų Rūdoje ūkį plėtojanti ūkininkė per 2016 m. pieno supirkimo įmonėms pardavė 4 727 tonų pieno. Ūkyje laikomos 523 melžiamos karvės, iš vienos karvės vidutiniškai primelžiama 9 038 kg pieno. Nepaisydama pieno kainų krizės, ūkininkė savo melžiamų karvių bandą per metus padidino 111 karvių ir supirkimo įmonėms pardavė 1 t daugiau pieno. Antroje vietoje liko ūkininkas Sigitas Stanaitis iš Šakių rajono, per 2016 metus vidutiniškai melžęs 301 karvę ir pardavęs 2 818 tonų pieno.
Efektyviausia pieno gamintoja šeimos ūkių tarpe – Ieva Stanienė iš Telšių rajono. Ūkininkė šioje kategorijoje nugalėtoja taip pat tapo ir 2014 metais. I. Stanienės melžiamų karvių banda kasmet tampa vis efektyvesne: 2016 m. iš vienos karvės ūkininkė pardavė 10 469 kg pieno (ūkyje 109 melžiamos karvės), supirkimo įmonėms parduota 1 141 tonų pieno, atitinkamai 2015 metais – 9 802 kg (102) ir 1 006 tonų pieno. Antroje vietoje liko telšiškis ūkininkas Alvydas Blažinauskis. Nors jis 2016 m. laikė tik 77 melžiamas karves, tačiau bandos efektyvumas buvo labai aukštas – 9 813 kg pieno iš karvės.
Efektyviausiųjų šeimos ūkių dešimtuke esančių ūkininkų melžiamos karvės duoda nuo 10 469 iki 9 015 kg iš vienos karvės. Efektyviausiai dirba Žemaitijos ūkininkai, dešimtuke net 4 ūkininkai yra iš Telšių rajono, po vieną – iš Plungės, Klaipėdos ir Kretingos rajonų.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Nuo rugsėjo 13 d. pradedama mokėti 2019 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 13,6 mln. Eur, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų.

 • Pieno gamintojų sąskaitas pasieks 14 mln. eurų valstybės parama

  Nuo rugsėjo 17 dienos daugiau kaip 24 tūkst. pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 14 mln. eurų.

 • Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

  Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parengtas LR ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo projektas, kurį numatoma svarstyti su socialiniais partneriais. Šiuo įstatymo keitimu siekiama nustatyti žalio pieno rinkos skaidrumo užtikrinimo priemones.

 • Pieno gamintojams – didesnė parama

  Gera žinia pieno gamintojams: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsakymu patvirtino 2017 metų susietosios paramos už pienines karves paramos dydį – 101,94 Eur už pieninę karvę. Lyginant su 2016 metais, parama išaugo net 10,94 Eur. Pernai ji buvo 91 Eur.

 • Pieno gamintojams bus išmokėta 15,8 mln. eurų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra užsakė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną lėšas ir kitą savaitę atliks pavedimus pieno gamintojams.
  15,8 mln. Eur paramą planuojama išmokėti 27 tūkst. pieno gamintojų. Mokėjimai bus vykdomi rugsėjo 1 dieną.

 • Vaikai geria nemokamą pieną

  Pieno produktų vartojimo vaikų švietimo įstaigose paramos programą „Pienas vaikams" Žemės ūkio ministerija Lietuvoje įgyvendina jau 12 metų. Per šiuos metus programos apimtys labai išsiplėtė, keitėsi remiamų pieno gaminių sąrašas bei finansavimo šaltiniai. Anksčiau programa buvo remiama tik ES lėšomis, šiandien beveik 90 proc. visos programai skirtos sumos sudaro nacionalinės lėšos.

 • Vyriausybė parems Lietuvos pieno gamintojus

  Vyriausybė rado galimybių papildomai – apie 13 mln. eurų paremti šalies pieno gamintojus (ūkininkus ir žemės ūkio bendroves), kad būtų stabilizuota padėtis šalies pieno sektoriuje.

 • Sumažinus pieno kiekį – parama

  Ūkininkams, siekiantiems sumažinti parduodamo pieno kiekį, bus skiriama parama. Rugsėjo 13 dieną Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos paramos teikimo taisyklės.

 • Parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žemdirbių ir rajonų savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovai kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarė naująsias paramos schemas pieno gamintojams ir kitus ūkininkams aktualius klausimus.

 • Lietuvoje pienas – saugus ir kokybiškas

  Europos Komisijos Maisto ir veterinarijos biuro (FVO) atstovai šiais metais įvertinę, kaip Lietuvoje vykdoma valstybinė pieno sektoriaus kontrolė, pabrėžė, kad ji – unikali, nes mūsų šalyje nemažai smulkių pieno gamintojų. Pristatydami dešimt dienų trukusio audito rezultatus, FVO ekspertai uždaromojo posėdžio metu Lietuvoje vykdomą valstybinę pieno gamybos ir tiekimo į rinką kontrolę įvertino kaip gerai organizuotą ir efektyvią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:200
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:54224
Šį mėnesį apsilankė:332998
Viso (nuo 2015-02-16):13780064
Šiuo metu naršo:
80
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!