Parama pieno gamintojams – jau netrukus
KaimasParama pieno gamintojams – jau netrukus
2016 rugsėjo 08, Ketvirtadienis 09:55

Parama pieno gamintojams – jau netrukus

Parama pieno gamintojams – jau netrukus

Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žemdirbių ir rajonų savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovai kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarė naująsias paramos schemas pieno gamintojams ir kitus ūkininkams aktualius klausimus.

Tikslinė parama visų ES valstybių narių pieno ir kitiems gyvulininkystės sektoriams yra 350 mln. eurų. Lietuvai teko 13,3 mln. eurų bei numatyta tiek pat skirti iš nacionalinio biudžeto. Iš šios sumos 12,5 mln. eurų ketinama skirti pieno gamintojams, o 0,8 mln. eurų – kiaulių augintojams. Parama bus skiriama tiems gamintojams, kurie mažina ar nedidina pieno gamybos, yra smulkūs ūkiai, taiko ekstensyvius ir aplinkai draugiškus gamybos metodus, įgyvendina kooperacijos projektus ar kokybės schemas. Visi šiemet sausio–liepos mėnesiais pardavusieji pieną gaus vienodą išmoką už kilogramą pieno, tik kooperuotiems gamintojams išmoka bus 10 proc. didesnė. Paramos, kuri planuojama pradėti mokėti rugsėjo pabaigoje, dydis turėtų siekti apie 30 eurų už toną, o kooperatyvams – apie 33 eurus. Tokia parama bus, jeigu Vyriausybė iš nacionalinio biudžeto papildomai skirs lėšų tiek, kiek skyrė ES (13,3 mln. eurų).
Didelio susirinkusiųjų susidomėjimo sulaukė ir kita pristatyta nauja priemonė – savanoriškas pieno gamybos mažinimas. ES tam skyrė 150 mln. eurų. Minėtosios paramos tikslas – sumažinti pieno perteklių ES rinkoje. Šioje paramos schemoje galės dalyvauti tik ūkiai, perduodantys pieną perdirbti. Jie turės įsipareigoti sumažinti pieno pardavimus perdirbti šių ar ateinančių metų tris mėnesius, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Numatoma išmoka – 140 eurų už toną nepateikto į rinką pieno. Svarbu tai, kad sumažinto pieno tiekimo perdirbti kiekis turės būti ne mažesnis kaip 1500 kg. Paramos administravimo taisyklės bus patvirtintos jau kitą savaitę, o paraiškos bus renkamos iki rugsėjo 21 dienos.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Nuo rugsėjo 13 d. pradedama mokėti 2019 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 13,6 mln. Eur, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų.

 • Pieno gamintojų sąskaitas pasieks 14 mln. eurų valstybės parama

  Nuo rugsėjo 17 dienos daugiau kaip 24 tūkst. pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 14 mln. eurų.

 • Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

  Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parengtas LR ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo projektas, kurį numatoma svarstyti su socialiniais partneriais. Šiuo įstatymo keitimu siekiama nustatyti žalio pieno rinkos skaidrumo užtikrinimo priemones.

 • Pieno gamintojams – didesnė parama

  Gera žinia pieno gamintojams: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsakymu patvirtino 2017 metų susietosios paramos už pienines karves paramos dydį – 101,94 Eur už pieninę karvę. Lyginant su 2016 metais, parama išaugo net 10,94 Eur. Pernai ji buvo 91 Eur.

 • Pieno gamintojams bus išmokėta 15,8 mln. eurų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra užsakė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną lėšas ir kitą savaitę atliks pavedimus pieno gamintojams.
  15,8 mln. Eur paramą planuojama išmokėti 27 tūkst. pieno gamintojų. Mokėjimai bus vykdomi rugsėjo 1 dieną.

 • Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

  Renginio „Pienės 2017", kuris vyko praėjusį penktadienį, metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 • Vaikai geria nemokamą pieną

  Pieno produktų vartojimo vaikų švietimo įstaigose paramos programą „Pienas vaikams" Žemės ūkio ministerija Lietuvoje įgyvendina jau 12 metų. Per šiuos metus programos apimtys labai išsiplėtė, keitėsi remiamų pieno gaminių sąrašas bei finansavimo šaltiniai. Anksčiau programa buvo remiama tik ES lėšomis, šiandien beveik 90 proc. visos programai skirtos sumos sudaro nacionalinės lėšos.

 • Vyriausybė parems Lietuvos pieno gamintojus

  Vyriausybė rado galimybių papildomai – apie 13 mln. eurų paremti šalies pieno gamintojus (ūkininkus ir žemės ūkio bendroves), kad būtų stabilizuota padėtis šalies pieno sektoriuje.

 • Sumažinus pieno kiekį – parama

  Ūkininkams, siekiantiems sumažinti parduodamo pieno kiekį, bus skiriama parama. Rugsėjo 13 dieną Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos paramos teikimo taisyklės.

 • Lietuvoje pienas – saugus ir kokybiškas

  Europos Komisijos Maisto ir veterinarijos biuro (FVO) atstovai šiais metais įvertinę, kaip Lietuvoje vykdoma valstybinė pieno sektoriaus kontrolė, pabrėžė, kad ji – unikali, nes mūsų šalyje nemažai smulkių pieno gamintojų. Pristatydami dešimt dienų trukusio audito rezultatus, FVO ekspertai uždaromojo posėdžio metu Lietuvoje vykdomą valstybinę pieno gamybos ir tiekimo į rinką kontrolę įvertino kaip gerai organizuotą ir efektyvią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2996
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:9012
Šį mėnesį apsilankė:70819
Viso (nuo 2015-02-16):14337979
Šiuo metu naršo:
75
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!