„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys
Kaimas„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys
2016 liepos 08, Penktadienis 09:09

„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys

„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento specialistai, siekdami įsitikinti kaip laikomasi paramos reikalavimų 2016 m. deklaruotuose plotuose, šiais metais planuoja atlikti daugiau patikrų ūkiuose pareiškėjų, priskirtinų rizikos grupės kategorijai. Tuo tarpu ūkininkai, dirbantys žemę ir besilaikantys prisiimtų įsipareigojimų, patikrų sulauks mažiau.

Europos Sąjungos teisės aktai įpareigoja kasmet patikrinti bent 5 proc. pareiškėjų pagal kiekvieną paramos priemonę ir tai turi būti padaryta iki paramos lėšų išmokėjimo. Šiais metais Nacionalinė mokėjimo agentūra identifikavo tam tikras pareiškėjų kategorijas, kurioms skiriamas papildomas dėmesys atrenkant ūkius patikroms:

- pareiškėjai, kurie deklaravo didelius daugiamečių pievų ir ganyklų plotus;
- pareiškėjai, kurių gyvenamoji vieta mieste;
- pareiškėjai, kurių deklaruoti laukai yra skirtinguose nesiribojančiuose rajonuose;
- pareiškėjai, deklaravę perimtus laukus iš kitų pareiškėjų, o pastariesiems ankstesniais metais buvo taikomos ilgalaikės sankcijos;
- pareiškėjai, kurie deklaravo valstybinę žemę savarankiškai prisijungdami prie paraiškų priėmimo sistemos (deklaravę valstybinę žemę „iš namų").

Tuo tarpu pareiškėjų, nepriskiriamų minėtoms kategorijoms, ūkių patikrų bus atliekama mažiau.

Taip pat Kontrolės departamento specialistai patikrų ūkiuose metu fiksuos Sosnovskio barščio paplitimą ne tik deklaruojamame, bet ir besiribojančiame deklaruotam plotui lauke. Pastarajam laukui specialistai inicijuos papildomą patikrą. Primename, kad piktžolėmis apaugę žemės ūkio augalų plotai ariamoje žemėje laikomi neatitinkančiais paramos skyrimo sąlygų, jeigu piktžolės stelbia žemės ūkio augalus, o šie augalai ten, kur yra piktžolių, yra išnykę ir tokie plotai užima daugiau kaip 10 proc. viso deklaruoto lauko. Parama už tokius plotus nėra skiriama.

Kaip ir ankstesniais metais, patikros bus vykdomos ir gavus pranešimus „Pasitikėjimo linija" (telefonu ar interneto svetainėje www.nma.lt) apie ūkininko deklaruojamus, bet neprižiūrimus laukus ar kitus pažeidimus. Atsižvelgdami į gautus pranešimus bei individualius skundus Kontrolės departamento specialistai praėjusiais metais atliko daugiau kaip 600 patikrų. Šiais metais „Pasitikėjimo linija" jau gauta apie 250 pranešimų, iš kurių 134 pranešimai yra susiję su galimais pareiškėjų įsipareigojimų nesilaikymo ar kitais paramos reikalavimų pažeidimais deklaruojamuose laukuose.

NMA inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ūkininkus pasieks didesnės išmokos už gyvulius

  Gera žinia gyvulių augintojams: žemės ūkio ministras Andrius Palionis patvirtino 2019 metų susietosios paramos išmokų už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką dydžius.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Ūkininkų sunkioji technika šturmavo Utenos gatves

  Utenoje kelios dešimtys ūkininkų su savo traktoriais antradienį užtvindė miesto gatves. Lietuvoje nuvilnijo įspėjamoji protesto akcija prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Ant traktorių plevėsuojančias trispalves, plakatus su užrašais „Lietuva, tavo kaimas miršta“ pritvirtinę ūkininkai piktinosi esama situacija žemės ūkyje ir laikėsi vieningos nuomonės: jeigu ūkininkai taip ir toliau bus smaugiami, su lietuviška produkcija teks visiems atsisveikinti, o nedirbamuose žemės plotuose stovės tik vieniši kryžiai.

 • Ūkininkų sąskaitas pasieks 4,3 mln. eurų išmokų

  Penktadienį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams išmokės kompensavimo lėšas už prarastas pajamas dėl pritaikytos finansų drausmės. Kompensacijos mokamos pagal 2017 m. pateiktas paraiškas už deklaruotus plotus. Finansinės drausmės mechanizmas taikomas tiesioginėms išmokoms, siekiant papildyti Europos Sąjungos žemės ūkio sektoriaus krizių rezervą, iš kurio teikiama parama žemės ūkiui.

 • Gera žinia smulkiesiems ūkininkams

  Priimtas sprendimas skirti trūkstamą paramos sumą smulkiesiems ūkininkams, kurių paraiškos surinko vienodą atrankos balų skaičių (65 balus), tačiau ne visoms joms užteko skirtos paramos. Paraiškos, dėl kurių buvo priimtas sprendimas, buvo renkamos šių metų pavasarį.

 • Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

  Tam, kad Lietuvos žemės ir miškų ūkis būtų gyvybingas bei konkurencingas, jis turi koja kojon žengti su inovacijomis. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" šiam tikslui vienija ūkininkus, mokslininkus ir konsultantus.

 • Ekologiškai ūkininkaujantieji paramą gali prarasti dėl klaidų

  Įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 2 000 ūkininkų. Kokias klaidas dažniausiai daro ekologinių ūkių savininkai, gaunantys paramą, ir kaip išvengti sankcijų?

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Ūkininkus pasieks 241 mln. eurų išmokų

  Nuo spalio 16 dienos pradedama mokėti avansinės išmokos dalis už 2018 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus. Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. Eurų (2017 m. – 467 mln. eurų).

 • Jėgas sujungę ūkininkai tampa partneriais

  Smulkiesiems ūkiams vis sunkiau atlaikyti konkurencijos spaudimą. Būtent tokie ūkininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
  Žemės ūkio ministerija skatina smulkiųjų ūkių bendradarbiavimą – kartu dirbti, dalytis technika, ištekliais ir taip stiprinti konkurencingumą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5057
Vakar apsilankė:9441
Šią savaitę apsilankė:14498
Šį mėnesį apsilankė:225073
Viso (nuo 2015-02-16):12576507
Šiuo metu naršo:
166
2020-02-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!