Paprastinamos technikos registravimo procedūros
KaimasPaprastinamos technikos registravimo procedūros
2015 spalio 28, Trečiadienis 17:08

Paprastinamos technikos registravimo procedūros

Paprastinamos technikos registravimo procedūros

Žemės ūkio ministerija teikia Vyriausybei nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo" pakeitimo projektą.

Projekto įgyvendinimo metu siekiama perkelti į elektroninę erdvę Lietuvos savivaldybių institucijų ir įstaigų teikiamas ir administruojamas paslaugas. Viena iš tokių paslaugų yra traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimas. Pagal Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro nuostatus šio registro objektus registruoja savivaldybių administracijos. Pagal esamas registravimo procedūras registravimo prašymą programinėmis priemonėmis formuoja savivaldybių administracijų darbuotojai.
Priėmus teikiamą projektą ir atitinkamus Registravimo taisyklių pakeitimus bus sudaryta galimybė registruojamos technikos savininkams pateikti dokumentus bei gauti informaciją ne tik raštu, bet ir elektroninėmis bei kitomis nuostatuose numatytomis priemonėmis. Tai sudarys galimybę supaprastinti su registravimo procedūromis susijusias paslaugas bei savivaldybių administracijų darbuotojų darbą.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • EIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos

  Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai ir Lietuvos ūkininkai susivienijo tam, kad pieno ir galvijų ūkiai taptų inovatyvesni ir konkurencingesni, o juose gaminama produkcija – dar kokybiškesnė. Ir tai – tik vienas pavyzdžių, kaip prie šalies žemės ūkio ateities prisideda Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“.

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklių naujovės

  Žemės ūkio ministerija, įsiklausiusi į ūkininkų siūlymus bei pastebėjimus, įveda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kuriomis ne tik bus suvaržomi „sofos" ūkininkai, bet ir palengvinamas reikalavimas šienauti pievas.

 • Žemės dieną – šimtai žaliųjų pamokų

  Šiandien, kovo 20-ąją, tarptautinę Žemės dieną, daugelyje šalies vietų suplevėsuos Žemės vėliavos. 8.50 val. ji buvo iškelta prie Aplinkos ministerijos, 12 val. tradiciškai – Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Čia Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje sveikinimo žodį tars Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 • Skelbiamas žemės ūkio technikos apžiūros grafikas

  Utenos rajono ūkininkų, savininkų ir žemės ūkio bendrovių traktorių, savaeigių mašinų bei jų priekabų valstybinės techninės apžiūros 2016 m. grafikas

 • Į ateitį su optimizmu: mūsų rajone žemės ūkis neišnyks

  Praėję metai ūkininkams buvo tikrų išbandymų laikas: jų pečius užgriuvo Rusijos embargas, atnešęs skaudžius pieno ir mėsos kainų kritimus. Tačiau mūsų rajono žmonės ištvermingi – net ir sunkmečiu jie gana greitai persiorientavo į kitas veiklas. Ypač džiugina jaunieji ūkininkai, kurie, užuot dejavę ir aimanavę, moka puikiai pasverti visus „už" ir „prieš", labai sėkmingai diegia naujoves savo ūkiuose ir optimistiškai žvelgia į ateitį.

 • Lietuvoje nebus auginami genetiškai modifikuoti kukurūzai

  Europos Komisija praneša, kad bus atsižvelgta į Lietuvos reikalavimus ir šalies geografinė teritorija nebus įtraukta į leidimus auginti aštuonis genetiškai modifikuotus augalus (kukurūzus).

 • Uteną buvo „okupavusi“ sunkiasvorė karinė technika

  Lapkričio 14 dieną, šeštadienį, Utenos miesto gyventojai turėjo išskirtinę galimybę apžiūrėti pratybose „Geležinis kardas 2015“ naudojamą karinę techniką, ginkluotę bei pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais.

 • Į Lietuvą pratyboms atgabenta NATO vadavietės įranga

  Spalio 10 d. Klaipėdos centriniame Jūrų uosto terminale prisišvartavo laivas, atgabenęs lapkritį Baltijos valstybėse vyksiančioms pratyboms „Arkadinė jungtis 2015" skirtą įrangą: apie 350 karinės technikos vienetų ir daugiau nei 100 konteinerių.

 • Netvarkingi kombainai – vienas žingsnis iki nelaimės

  Šalyje – javapjūtės įkarštis. Ūkininkams džiaugiantis sparčiai vykstančiais darbais ir gausiu derliumi, ugniagesiai jau sulaukė pirmųjų pranešimų apie laukuose užsiliepsnojusius javų nuėmimo kombainus ir kitą žemės ūkio techniką. Vien per pirmąją rugpjūčio savaitę buvo užregistruoti 4 gaisrai, kuriuose degė kombainai. Pernai per visą javapjūtę liepsnojo 17 kombainų. Nuostolių patyrė tiek ūkininkai, tiek žemės ūkio bendrovės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7820
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:30758
Šį mėnesį apsilankė:41572
Viso (nuo 2015-02-16):14308732
Šiuo metu naršo:
73
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!