Į pagalbą pieno ūkiams dar vienas finansinis instrumentas
KaimasĮ pagalbą pieno ūkiams dar vienas finansinis instrumentas
2015 rugsėjo 25, Penktadienis 10:40

Į pagalbą pieno ūkiams dar vienas finansinis instrumentas

Į pagalbą pieno ūkiams dar vienas finansinis instrumentas

Žemės ūkio ministerija susitarė su Lietuvos centrine kredito unija, jos narėmis – kredito unijomis ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondu, kad finansinės institucijos suteiks išskirtinį kreditavimą pieno gamintojams, kad pastarieji turėtų apyvartinių lėšų.

Rusijos embargas, pasaulinė pieno sektoriaus situacija bei pieno kvotų panaikinimas padarė tiesioginę įtaką mūsų šalies pieno sektoriui ir jo pasekmės labai skausmingos bei jaučiamos iki šiol. Lietuvoje pieno gamintojų pajamos už parduotą pieną 2015 m. sausį–liepą buvo apie 30 proc. mažesnės, palyginti su 2014 m. atitinkamu laikotarpiu. Baltijos šalių ūkininkai pastaruoju metu gauna mažiausią kainą visoje ES, kuri yra maždaug 25 proc. žemesnė negu ES vidurkis.
„Siekiant sušvelninti Rusijos embargo padarinius ir sumažinti finansinę naštą žemės ūkio veikla užsiimantiems ūkio subjektams, buvo patikslinti galiojantys teisės aktai, sudaryta galimybė gauti iki 80 proc. kompensaciją už palūkanas, sumokėtas už kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti. Taip pat sudaryta galimybė gauti iki 80 proc. garantiją dėl kredito įstaigų teikiamų kreditų, skirtų trumpalaikiam turtui įsigyti ir (ar) sumokėti už paslaugas žemės ūkiui, įpareigojant garantiją teikiančią instituciją sumažinti 0,2 procentinio punkto apskaičiuotą garantinį mokestį, mokamą už garantijos suteikimą. Be to, atnaujintas dalies palūkanų, sumokėtų už investicinius kreditus, kompensavimas.", – teigė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Regina Mininienė.
Siekiant padėti Lietuvos pieno gamintojams išgyventi šį sudėtingą laikotarpį ir užtikrinti rinkos stabilumą, vykdoma naujų eksporto rinkų paieška, teisinėmis priemonėmis stengiamasi sureguliuoti pieno tiekimo grandinės santykius, sudarytos galimybės pasinaudoti sviesto ir lieso pieno miltelių privataus sandėliavimo ir intervencijos parama. Net 38 proc. visos savanoriškos susietosios paramos nukreipta pieno gamintojams (2015 m. jiems numatyta 77 Eur išmoka už pieninę karvę), pieno gamintojams skiriamos ir maksimalios galimos pereinamojo laikotarpio nacionalinės išmokos.
„Nepaisant visų taikomų priemonių situacijai pieno sektoriuje stabilizuoti, dėl sumažėjusio ūkių pelningumo ir pasunkėjusios finansinės būklės gamintojai susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu. Lietuvos centrinė kredito unija, atsižvelgdama į susiklosčiusią mūsų partnerių žemdirbių situaciją, inicijavo 16 kredito unijų vykdomą bendrą pieno sektoriaus kreditavimo projektą. Pieno gamybos verslu užsiimantys ūkininkai nuo šiol skirtinguose regionuose gali gauti trumpalaikius kreditus vienodomis sąlygomis", – teigė LCKU Kreditavimo skyriaus vadovas Tomas Valauskas. Paskolos gavimą gali palengvinti gautinų išmokų iš Nacionalinės mokėjimo agentūros įkeitimas – nereikia užstatyti nuosavo turto.
Paskolų teikimas bus vykdomas remiantis atsakingo skolinimo nuostatais ir kitais teisės aktais, todėl kiekvieno besikreipiančio žemės ūkio verslo subjekto būklė, padėtis, rizika ir galimybės gauti kreditą bus vertinama atskirai. Pieno ūkių savininkai dėl kredito apyvartinėms lėšoms gali kreiptis į Plungės kredito uniją, kredito uniją „Žemdirbio gerovė", Akademinę kredito uniją, Panevėžio kredito uniją, Anykščių kredito uniją, kredito uniją „Tikroji viltis", Širvintų kredito uniją, Kaišiadorių kredito uniją, Jurbarko kredito uniją, Raseinių kredito uniją, Grinkiškio kredito uniją, Ignalinos kredito uniją, Mažeikių kredito uniją, Druskininkų kredito uniją, Kėdainių krašto kredito uniją, kredito uniją „Kupiškėnų taupa".

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Nuo rugsėjo 13 d. pradedama mokėti 2019 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 13,6 mln. Eur, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų.

 • Pieno gamintojų sąskaitas pasieks 14 mln. eurų valstybės parama

  Nuo rugsėjo 17 dienos daugiau kaip 24 tūkst. pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 14 mln. eurų.

 • Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

  Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parengtas LR ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo projektas, kurį numatoma svarstyti su socialiniais partneriais. Šiuo įstatymo keitimu siekiama nustatyti žalio pieno rinkos skaidrumo užtikrinimo priemones.

 • Šviečiamoji gyvulininkystės programa: „gyva“ pažintis šalies ūkiuose

  Vištos, kalakutai, karvės, žirgai - visus šiuos tradicinius šalies gyvūnus galima pamatyti netoli Druskininkų įsikūrusiame Augų ūkyje. Ūkio kieme nuolat klega ne tik plunksnas pašiaušę kalakutai, bet ir ūkio svečiai – pradinių klasių mokiniai. Čia atvyksta pradinukų grupės „gyvai" pamatyti ir susipažinti su ūkiniais gyvūnais pagal Žemės ūkio ministerijos finansuojamą Šviečiamąją gyvulininkystės programą.

 • Pieno gamintojams – didesnė parama

  Gera žinia pieno gamintojams: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsakymu patvirtino 2017 metų susietosios paramos už pienines karves paramos dydį – 101,94 Eur už pieninę karvę. Lyginant su 2016 metais, parama išaugo net 10,94 Eur. Pernai ji buvo 91 Eur.

 • Pieno gamintojams bus išmokėta 15,8 mln. eurų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra užsakė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną lėšas ir kitą savaitę atliks pavedimus pieno gamintojams.
  15,8 mln. Eur paramą planuojama išmokėti 27 tūkst. pieno gamintojų. Mokėjimai bus vykdomi rugsėjo 1 dieną.

 • Nemeikščių gyventojo valdose – įspūdinga vynuogių plantacija

  Lietuva tikrai nėra vynuogių augintojų kraštas. Norint sulaukti gero derliaus, reikia palankios temperatūros ir daug saulės, tad daugiausia šių uogų, kurios nuo seno yra priskiriamos prie sveikiausių maisto produktų, užauginama šiltesnio klimato šalyse (Italijoje, Kinijoje, JAV, Ispanijoje). Nemeikščiuose (Utenos sen.) gyvenantis ūkininkas Aidas Streižys prieš bemaž šešerius metus ryžosi imtis gana rizikingos veiklos – pradėjo auginti uogas, kurias esame įpratę pirkti prekybos centruose. Didžiausias kiekis vynuogių šiuo metu noksta didžiuliame ūkininkui priklausančiame šiltnamyje. Senelių žemėje beveik 20 metų ūkininkaujantis A. Streižys uteniškiams pažįstamas ir kaip braškių bei aviečių augintojas. „Utenos diena" teiravosi, kaip jam sekasi šį sezoną.

 • Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

  Renginio „Pienės 2017", kuris vyko praėjusį penktadienį, metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 • Vaikai geria nemokamą pieną

  Pieno produktų vartojimo vaikų švietimo įstaigose paramos programą „Pienas vaikams" Žemės ūkio ministerija Lietuvoje įgyvendina jau 12 metų. Per šiuos metus programos apimtys labai išsiplėtė, keitėsi remiamų pieno gaminių sąrašas bei finansavimo šaltiniai. Anksčiau programa buvo remiama tik ES lėšomis, šiandien beveik 90 proc. visos programai skirtos sumos sudaro nacionalinės lėšos.

 • Vyriausybė parems Lietuvos pieno gamintojus

  Vyriausybė rado galimybių papildomai – apie 13 mln. eurų paremti šalies pieno gamintojus (ūkininkus ir žemės ūkio bendroves), kad būtų stabilizuota padėtis šalies pieno sektoriuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1647
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:55671
Šį mėnesį apsilankė:334445
Viso (nuo 2015-02-16):13781511
Šiuo metu naršo:
116
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!