Pačkėnuose surengtas XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis
KaimasPačkėnuose surengtas XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis
2015 birželio 22, Pirmadienis 13:58

Pačkėnuose surengtas XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis

Pačkėnuose surengtas XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 57 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Birželio 20-ą dieną Pačkėnuose jau vienuoliktą kartą vyko tradicinis Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis, šiais metais tapęs „Senuoju Aukštaitijos etnografiniu kaimu". Į savo autentiškas kamaras ir gryčias kvietė 10 bendruomenių iš Utenos, Rokiškio, Zarasų rajonų. Svetingi aukštaičiai siūlė numalšinti alkį ragaujant čia pat keptos kiaušinienės ar šviežiai rūkytų lašinių, vaišino šalta namine gira, alumi.

Po Pačkėnų dangumi susibūrusius vienminčius sveikino Utenos regiono vietos veiklos grupės pirmininkė Jolita Umbrasienė, Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas, Pačkėnų bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė, Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir kiti. Aukštaitijos bendruomenių sąskrydžio svečias, LR Seimo narys Rokas Žilinskas džiaugėsi pakviestas į šią šventę ir linkėjo, kad vardan tos Lietuvos žydėtų vienybė. „Kai peržengiame savo kiemo tvorą padėti kaimynui – užsimezga bendruomenė. Kai bendruomenė stoja padėti kitai bendruomenei – tai jau kraštas. Kai susivienija kraštai – tai jau valstybė", – bendrystės svarbą akcentavo dažnai Utenos rajono renginius aplankantis R. Žilinskas.

Renginio vedėja, Utenos seniūnijos specialistė Loreta Mikalauskienė gražia aukštaitiška tarme pakvietė visus prie kaimo tvenkinio. Čia pramogas ir meninius pasirodymus dovanojo žirginio sporto klubas „Bėras vėjas", Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro meno kolektyvas „Vilties spinduliai" (vadovė Audronė Valevičienė), muzikantai Svajūnas ir Jonas Ilčiukai. Aktyviausi šventės dalyviai pynė girliandą iš lauko gėlių, dalyvavo konkurse „Piešiame ant smėlio", važinėjosi Stanislovo Kazanavičiaus arkliniu vežimu.

Pačkėnų kultūros ir laisvalaikio centro salėje vyko tarptautinė konferencija „Dešimties metų patirtis įgyvendinant LEADER metodą", kurios metu savo pranešimus skaitė Aukštaitijos bendruomenių pirmininkai ir svečiai.

Koncertinę programą sąskrydžio dalyviams dovanojo Utenos kultūros centro (toliau – UKC) istorinio šokio kolektyvas (vadovė Donata Šeduikienė), UKC Daugailių skyriaus kapela „Indraja" (vadovas Petras Leleika), UKC Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Seliavytė" (vadovė Angelė Dikmonienė), Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos kapela „Dar ne sutema", vadovaujama Zitos Kviklienės bei svečiai iš Šiaulių – modernizuoto folkloro grupė „Kitava". Renginyje pramogų netrūko nei vaikams, nei suaugusiems, o Pačkėnų bendruomenės pirmininkė D. Žigienė sakė, kad šis nedidelis kaimas dar niekada nematė tiek daug žmonių.

Šventei artėjant į pabaigą vertinimo komisija, vadovaujama Donatos Aželienės, apkeliavo visų bendruomenių kiemelius, kuriuose laukė teatralizuoti, šmaikštūs ir originalūs prisistatymai bei skanios vaišės. Aukštaitijos bendruomenių sąskrydžius simbolizuojanti gerumo paukštė buvo perduota šauniausia išrinktai Vaikutėnų bendruomenei. Vadinasi, 12-asis Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis vyks Vaikutėnų kaime.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bendruomenių stiprinimui – 2 mln. eurų

  Savivaldybių organizuojamiems vietinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių konkursams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiais metais skyrė 2 mln. eurų.

 • Parama kaimo bendruomenėms mažina socialinę atskirtį

  „Gyvybingas kaimas ir stiprios vietos bendruomenės – vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų“, – sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, tvirtindamas 2019 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, nustatančias paramos sąlygas ir tvarką. Kaimo bendruomenių projektams finansuoti skirtas beveik milijonas eurų.

 • Bendruomenių mokymosi veikloms skirs 80 000 eurų

  „Diena be mokslo yra tuščiai praleista diena", – yra sakęs Albertas Einšteinas. Šiemet visos Lietu­vos bendruomenės turi galimybę gauti finansavimą veikloms, skatinančioms jų narių mokymąsi ir tobu­lėjimą. Geriausioms idėjoms bus padalytas 80 tūkst. eurų fondas, kurį įsteigė lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis jau penkerius metus gyvuojan­čią programą „Mes – bendruomenė“.

 • Rems kaimo bendruomenes

  Patvirtintas papildomas finansavimas kaimo bendruomenėms, teikusioms paraiškas gauti nacionalinę paramą pagal 2018 metų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę ,,Parama kaimo bendruomenėms“.

 • Pačkėnuose atsidarė vartai į mistišką raganų pasaulį

  Pasaulyje pieštukai, bulvės, šokoladas ar net velniai turi savus muziejus. Galbūt ateityje Uteną garsins ne tik puodynių, bet ir Raganų muziejus, Pačkėnuose duris atvėręs ir pirmuosius lankytojus pakvietęs mistišką liepos 13 dienos 13 valandą. Lietuvos ragana Vilija Lobačiuvienė į renginį kartu su savo kolegėmis raganaitėmis, kaip ir dera, atlėkė ant šluotos ir užėmė garbingiausių viešnių, prisižadėjusių ateityje globoti šį neįprastą šalyje muziejų, vietas.

 • Pačkėnų krašto bendruomenei – 15 metų

  Utenos kraštas garsėja puikiomis miestelių, gyvenviečių, seniūnijų ir krašto bendruomenėmis. Viena jų – Pačkėnų krašto bendruomenė, prie kurios vairo jau daugiau nei 10 metų stovi nenuilstančioji Dana Žigienė. Praėjusios savaitės pabaigoje ši bendruomenė atšventė 15-os metų sukaktį. Kiek nuveikta, kiek bendruomenėje yra aktyvių žmonių ir kurie iš jų buvo pasveikinti bei pastebėti, skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena“.

 • Pačkėnuose – septintoji Trijų karalių šventė

  Sausio 6-ą tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus. Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-ą aktyviai rinkosi į laisvalaikio centre vykusią Trijų karalių šventę, kuri šiemet buvo septintoji. Šiais metais susirinko kaip niekada gausus būrys vaikų. Juos atlydėjo tėvai ir seneliai.

 • Kaimo bendruomenėms išdalyta nacionalinė parama

  Žemės ūkio ministerija paskirstė beveik 0,8 mln. eurų nacionalinės paramos 260 kaimo bendruomenių projektų.
  Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centras šiemet užregistravo ir įvertino 412 kaimo bendruomeninių organizacijų paraiškų, kuriomis buvo siekiama net 1,6 mln. eurų.

 • Pačkėnuose surengta antroji prakartėlių šventė

  Praėjusį šeštadienį, gruodžio 17-ą, Pačkėnų laisvalaikio salėje Pačkėnų krašto bendruomenė organizavo antrąją prakartėlių parodą–konkursą. Jame dalyvavo bendruomenės šeimos, kolektyvai ir svečiai iš Utenos. Prieš parodą vyko mugė, kurioje pačkėniškiai prekiavo namuose gamintais skanėstais, pačių kurtais suvenyrais ir šventinėmis dovanėlėmis.

 • Pačkėnų krašto bendruomenei netrūksta nei jaunimo, nei tikėjimo ateitimi

  Kai kalba pasisuka apie kaimų, kraštų bendruomenes, Utenos rajone kaip geras pavyzdys visada prisimenama Pačkėnų krašto bendruomenė, įsikūrusi beveik prieš 14 metų, 2003-iųjų vasario mėnesį. Šiandien Pačkėnų krašto bendruomenė jungia daugiau kaip 350 Pačkėnų kaimo ir apie 300 aplinkinių kaimų gyventojų. Įdomu, kad trečdalis bendruomenės narių – jauni žmonės. Kai vasarą suvažiuoja pas senelius vaikai su anūkais – Pačkėnuose ypač triukšminga ir linksma. „Ir gandras pas jaunas pačkėniškių šeimas bent kartą per metus visada apsilanko", – „Utenos dienai" sakė Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9065
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:18120
Šį mėnesį apsilankė:296894
Viso (nuo 2015-02-16):13743960
Šiuo metu naršo:
127
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!