Žemės ūkis: pavojų kelia netvarkinga technika, darbai aukštyje, galvijai...
KaimasŽemės ūkis: pavojų kelia netvarkinga technika, darbai aukštyje, galvijai...
2015 birželio 22, Pirmadienis 13:16

Žemės ūkis: pavojų kelia netvarkinga technika, darbai aukštyje, galvijai...

Žemės ūkis: pavojų kelia netvarkinga technika, darbai aukštyje, galvijai...

Vos prasidėję sezoniniai žemės ūkio darbai priminė apie savo pavojingumą: vienoje iš žemės ūkio bendrovių kardaninis velenas kaiščiu užkabino traktorininko rūbus, įsuko juos, nuplėšė darbuotojui dilbio srityje ranką, sužalojo šonkaulius. Nelaimės priežastis – nuolat pasikartojanti – nuo judančių technikos dalių nuimti apsaugai.

Nelaimių dažnumas žemės ūkyje viršijo šalies vidutinį

Pernai mirtinų nelaimingų atsitikimų dažnumas (jų skaičius 100 tūkst. darbuotojų) žemės ūkio sektoriuje viršijo vidutinį šalies rodiklį 6,4 karto, sunkių – 6,6 karto.Šiemet čia jau žuvo vienas žmogus, dar du – sunkiai sužaloti. Todėl nelaukiant daugiau aukų, būtina prisiminti, kad darbai šiame sektoriuje priskiriami didelės rizikos kategorijai. Pavojingiausi – mechanizatorių, sandėliavimo (pakrovimo bei iškrovimo), gyvulininkystės darbuotojų, statybos, remonto ir susiję darbai, kurie reikalauja atitinkamos kvalifikacijos, specialių darbų saugos žinių.

Pavojų šaltiniai – ne vien netvarkinga technika

Mechanizatoriams nelaimės gresia, kai dirbama su netvarkinga technika, savavališkai nuimami apsauginiai įtaisai, taisant gedimus įrenginiai neišjungiami, mašina leidžiama naudotis pašaliniams asmenims.

Nereti žemės ūkyje darbai aukštyje, iš kur yra galimybė nukristi. Pernai beveik pusė šioje ekonominėje veikloje traumuotų darbuotojų sunkiai ir mirtinai susižalojo nukritę iš aukščio ar į gylį arba užkritus ant jų įvairiems daiktams (nukrito nuo dengiamo karvidės priestato stogo; iškrito iš priekabos joje tvarkydamas cukrinius runkelius;mirtinai sužalojo sandėlio teritorijoje atitrūkę ir nukritę grūdais užpildyti grūdų tiekimo vamzdžiai).

Pavojingas yra ir žemės ūkiui būdingas darbas su galvijais: pernai keliais atvejais darbuotojus sunkiai ar net mirtinai sužalojo pervaromi ar rišami galvijai.

Darbdaviai privalo įsitikinti, ar darbuotojai moka dirbti saugiai

Visais atvejais grėsmė sveikatai ir gyvybei kyla tuomet, kai darbuotojas atlieka darbus, kurių dirbti jis nemokytas; nekontroliuojama, ar vykdo būtinus saugaus darbo reikalavimus, kad jam neliktų galimybės rizikuoti akivaizdžiai pavojingomis situacijomis. „Skirdamas naują užduotį darbuotojui įmonės vadovas ar jo įgaliotas asmuo turi įsitikinti, ar darbuotojas žino ir geba atlikti užduotį saugiai, informuoti apie profesinę riziką darbo vietoje“, – pabrėžė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas.

Pusė mirtinų nelaimių – dėl neblaivumo

Tikimybė, kad nelaimė darbe įvyks padidėja keliolika kartų, jei darbuotojas yra neblaivus. Praėjusių metų pamokos tai vaizdžiai parodė: net pusė iš žemės ūkyje patyrusių mirtinas traumas buvo neblaivūs. Įmonių, padalinių vadovų pareiga neblaivų darbuotoją nušalinti nuo darbo, o prevenciškai būtų veiksminga dirbančiuosius, ypač vairuojančius transporto priemones, tarp jų ir traktorius, kombainus, tikrinti dėl apsvaigimo.

Valstybinės darbo inspekcijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • EIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos

  Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai ir Lietuvos ūkininkai susivienijo tam, kad pieno ir galvijų ūkiai taptų inovatyvesni ir konkurencingesni, o juose gaminama produkcija – dar kokybiškesnė. Ir tai – tik vienas pavyzdžių, kaip prie šalies žemės ūkio ateities prisideda Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“.

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklių naujovės

  Žemės ūkio ministerija, įsiklausiusi į ūkininkų siūlymus bei pastebėjimus, įveda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kuriomis ne tik bus suvaržomi „sofos" ūkininkai, bet ir palengvinamas reikalavimas šienauti pievas.

 • Žemės dieną – šimtai žaliųjų pamokų

  Šiandien, kovo 20-ąją, tarptautinę Žemės dieną, daugelyje šalies vietų suplevėsuos Žemės vėliavos. 8.50 val. ji buvo iškelta prie Aplinkos ministerijos, 12 val. tradiciškai – Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Čia Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje sveikinimo žodį tars Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 • Į ateitį su optimizmu: mūsų rajone žemės ūkis neišnyks

  Praėję metai ūkininkams buvo tikrų išbandymų laikas: jų pečius užgriuvo Rusijos embargas, atnešęs skaudžius pieno ir mėsos kainų kritimus. Tačiau mūsų rajono žmonės ištvermingi – net ir sunkmečiu jie gana greitai persiorientavo į kitas veiklas. Ypač džiugina jaunieji ūkininkai, kurie, užuot dejavę ir aimanavę, moka puikiai pasverti visus „už" ir „prieš", labai sėkmingai diegia naujoves savo ūkiuose ir optimistiškai žvelgia į ateitį.

 • Lietuvoje nebus auginami genetiškai modifikuoti kukurūzai

  Europos Komisija praneša, kad bus atsižvelgta į Lietuvos reikalavimus ir šalies geografinė teritorija nebus įtraukta į leidimus auginti aštuonis genetiškai modifikuotus augalus (kukurūzus).

 • Paprastinamos technikos registravimo procedūros

  Žemės ūkio ministerija teikia Vyriausybei nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo" pakeitimo projektą.

 • Žemės ūkio ministerija ūkininkams: „Nepasirašykite įtartinų dokumentų“

  Žemės ūkio ministeriją pasiekė skundas, kad pieno gamintojai ir ūkininkai verčiami pasirašyti po reikalavimu skirti paramą pieno perdirbėjams. Ministerija griežtai atsiriboja nuo šių parašų rinkimo ir ketina inicijuoti patikrinimą. „Jeigu žmonės nujaučia, kad kažkas mėgina pasielgti neteisingai, jie gali kreiptis į Žemės ūkio ministeriją, kur specialistai atsakys į jų klausimus. Išmokos skirtos žmonėms, turi jiems atitekti. Taip pat jie gali kreiptis į policiją", – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

 • Kilus įtarimams Nacionalinė žemės tarnyba pradėjo patikras

  Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) sustabdė naujų, dar nepradėtų žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo bei įgyvendinimo darbų vykdymą. Visi seniau pradėti projektai bus baigti.

 • Lietuva iškovojo paramą pieno sektoriui – bus skirta 49 mln. litų

  Žemės ūkio ministerijos pastangas dėl nuostolių kompensavimo vainikavo pergalė. Europos Komisija Lietuvai ketina skirti beveik 49 mln. litų paremti pieno sektorių. Šios lėšos kompensuos pieno supirkimo kainų skirtumą gamintojams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8145
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:31083
Šį mėnesį apsilankė:41897
Viso (nuo 2015-02-16):14309057
Šiuo metu naršo:
86
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!