Leliūniškiai ir žiemos suktinis
KaimasLeliūniškiai ir žiemos suktinis
2015 sausio 20, Antradienis 14:37

Leliūniškiai ir žiemos suktinis

Leliūniškiai ir žiemos suktinis
 • 17 foto

Praėjusį savaitgalį susirinkę į gražią bendrystės šventę „Žiemos suktinis" Leliūnų seniūnijos bendruomenės nariai pasidžiaugė nuveiktais praėjusių metų darbais ir klausėsi nuotaikingo svečių iš Panevėžio rajono koncerto.

Į šventę atvykusi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė pasidžiaugė, kad jos gimtojo Leliūnų krašto žmonės yra geros nuotaikos – praėjusiais metais švęstos Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus įkurtuvės daugelį gyventojų skatina ilgais žiemos vakarais susiburti ir turiningai praleisti laiką. Iki tol leliūniškiai buvo šiek tiek nuskriausti, nes neturėjo salės kultūriniams renginiams ir, kaip tvirtino šio skyriaus vadovas Edmundas Gutauskas, jiems anksčiau reikėdavo dirbti gatvėje. Praėjusiais metais atvėrus duris naujoje vietoje kartu su seniūnijos patalpomis leliūniškiams tapo paprasčiau ir kultūringiau gyventi. „Atrodo, pavyko sutarti ir su statybininkais", – džiugias naujienas pranešė Leliūnų seniūnijos seniūnė Lina Petronienė ir pasidžiaugė, kad ir ji turi atskirą kabinetą, kuris anksčiau buvo itin kuklus. Seniūnė dėkojo statybininkams, rajono valdžiai, aktyviai bendruomenei ir jos nariams, taip pat bažnyčiai ir Leliūnų Šv. Juozapo parapijos administratoriui kun. Alfredui Puško, kuris Leliūnuose atgaivino gražių koncertų tradicijas bažnyčioje, iki šiol rengia šventes ir kuris seniūnijai padovanojo gražią Lietuvos tautinę vėliavą, plevėsuojančią miestelio centre. Seniūnė, baigusi savo trumpą kalbą ir pakvietusi žiūrėti skaidrių filmą, visiems padėkojo: „Lenkiuosi Jums už Jūsų gerumą..."

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio "Utenos dienoje".

Autoriaus nuotr.

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image IMGP2359.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2361.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2364.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2368.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2371.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2373.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2377.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2386.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2396.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2400.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2401.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2402.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2409.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2410.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2412.jpg
 • Click to enlarge image IMGP2416.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su kalėdinėmis dovanomis – jau dešimtį metų

  Ambasadorius Vygaudas Ušackas daugelį metų užsiima įvairia labdara. Per šias šv. Kalėdas jis su žmona Loreta jau 10 kartą aplankė Leliūnų socialinės globos namus ir jų gyventojams atvežė dovanų.

 • Rami bei įdomi senatvė gali būti ir globos namuose

  Atėjus gyvenimo rudeniui kartais atsitinka taip, kad nėra kur prisiglausti ar ko paprašyti pagalbos, ypač – jei esi vienišas. Būna ir taip, kad tiesiog nesi­nori varginti savo artimųjų. Nemažai savimi nebega­linčių pasirūpinti senjorų ar sunkiai sergančių žmo­nių pasirenka gyvenimą socialinės globos namuose. Leliūnų miestelyje įsikūrusiuose Utenos rajono sa­vivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose (to­liau – globos namai) nuolat gyvena 28 mūsų rajono gyventojai. Panašu, kad jie savo dienas leidžia ne­nuobodžiai – globos namus supa erdvus ir žalias kie­melis, suteikiantis galimybę pabūti gryname ore, pa­sportuoti ar tiesiog pamedituoti. Anot globos namų darbuotojų, norintiems ir galintiems visada sudaro­mos sąlygos keliauti, užsiimti įdomia veikla.

 • Leliūnų seniūnijoje – išleistuvių nuotaikos

  23 metus Leliūnų seniūnijai vadovavusi Lina Petronienė po paskutinės darbo dienos atsisveikino su seniūnijos žmonėmis, darbuotojais, jos pasveikinti ir už nuveiktus darbus padėkoti atvykusiais valdžios atstovais. „Medžiai numeta lapus ir ruošiasi poilsiui. Atėjo ir man tas metas, kai turiu atsisveikinti. Nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos savo noru bei šalių susitarimu su Utenos savivaldybės administracijos direktoriumi palieku šias sunkias ir atsakingas Leliūnų seniūnijos seniūnės pareigas", – savo laiške į Leliūnų seniūnijos gyventojus kreipėsi L. Petronienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

  Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

 • Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

  Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

  Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

 • Leliūniškiai dalijosi dosnumu

  Lapkričio 26 dieną Leliūnų pagrindinė mokykla pakvipo vanile ir cinamonu. Technologijų pamokas turėjusi klasė pakeitė pamokos temą – vieni vaikai piešė, karpė atvirukus ir rašė palinkėjimus, kiti – maišė tešlą pyragams. Taip buvo minima Draugo diena ir šventė „Rudenėlio dosnumas".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3675
Vakar apsilankė:25238
Šią savaitę apsilankė:62890
Šį mėnesį apsilankė:273465
Viso (nuo 2015-02-16):12624899
Šiuo metu naršo:
77
2020-02-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!